Washburn WD7S pomoc

Post Reply
dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Washburn WD7S pomoc

Post by dejanmajkic » 01 Jul 2012, 16:56

Trenutno se razmisljam izmedju gitara Wahburn WD7S, WD10S i D10S, kao i Cort Earth 100 NS. Video sam i Cort Earth 60 NS guitar pack, takodje je sa solid top spruce i svakako gitara koja mi ulazi u cenu.
Nisam probao niti jednu gitaru, sem sto je Cort polovan, pa molim svakog ko je probao ove gitare da mi pomogne u odabiru.
Da ja biram uzeo bi D10S i zavrsio sa pricom, ali posto bira moj kesh onda me zanima da li je Cort slicna gitara washburnu? jos je i skuplja,
i da li je wd7s gitara koja ima solid spruce na top-u u rangu tih drugih gitara, odnosno da nije losa za sviruckanje kod kuce.
budzet mi je oko 150 evra, pa mislim da kad bi uleteo neki polovan d10s odma bi uzeo, ali imam ponudu za polovan cort earth 100.
Pomagajte, imam jos oko 2 nedelje da se odlucim, treba mi nesto za narednih 30-40 godina.
I jos jedna stvar, planiram da ucim da sviram finger picking, da li mi je potrebna mozda cut verzija za tako nesto, rekao bi da ne , ali nisam dovoljno strucan za tu oblast.
Jer recimo za 20 000 mogu da uzmem WD7SCE i imam cutaway i neku shit ozvuku, pa zato pitam iskusnije muzicare da li je ce mi odmoci u sviranju ako nije cut verzija. A pre svega mi je najbitniji zvuk.
Hvala svima unapred

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by banjacNT » 02 Jul 2012, 02:15

Rodela, licno posedujem WD7, i ima extra zvuk. Nema Shit ozvuku jer je provereno bolja od recimo Yamahe apx500, koju sam takodje svirao u KUD-u. Zvuk na suvo je takodje extra, ima punu gornju plocu, a i tanji vrat pa gitara ima lep svetao ton.
Od gitara koje si naveo, takodje sam svirao i Cort guitar pack, i Cort Earth 100.
Od Cort Pack-a je cimi mi se bolja, mada to vec moze da bude i stvar ukusa, al je, opet bar meni, mnogo udobnija za sviranje.
Cort Earth 100 je vec ozbiljna gitara, bar mislim, tako i da kod nje vazi ono o subjektivnom misljenju. ona ima malo masivniji vrat, topliji ton, i punui gornju plocu.
Ali opet, sve se svodi na to da ti kupujes gitaru za sebe, pa je najbolje da ti licno probas modele koji su ti interesantni, pa sam odlucis.

:ziveli:

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by dejanmajkic » 02 Jul 2012, 17:54

pa dobro, sta ostali misle? koja gitara je bolja po zvuku?
Cort earth 100 ili Washburn wd7S?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by MetalFunk » 02 Jul 2012, 18:00

Tebra, nemoj da ostali misle umesto tebe. Iscimaj se nekako i probaj ih obe. Ne odgovara svakom uhu ista džitra.

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by dejanmajkic » 02 Jul 2012, 18:46

ja cu ih u svakom slucaju probati kad se budem odlucio na kupovinu, ali sada skupljam informacije o gitarama. recimo za wd7s svuda pise catalpa back and sides, a na washburnovom sajtu pise mahagoni back and sides, pa mi i to malo cudno.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by banjacNT » 02 Jul 2012, 21:27

Lepo ti rece MetalFunk, ne odgovara svakom isti zvuk, a i kontrola kvaliteta i izrade u tom cenovnom rangu je dosta diskutabilna, tako da se moze desiti da dve iste gitare imaju vise-manje razlicit zvuk.
A ovo za karakteristike Washburna, koji god da je materijal, ja sam licno prezadovoljan, tako da u nto i ne ulazim...

:ziveli:

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by dejanmajkic » 02 Jul 2012, 22:38

i meni je odlicna za 15 000 :D
za sad se troumim izmedju polovnih washburn d10s(wd10s) cort earth 100 i nove washburn wd7s :)

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by teodorica » 03 Jul 2012, 23:42

Catalpa kazu da je neko meko drvo koje daje izuzetno svetao ton.Navodno,lako prima dingove,ulubljenja.Imam kort 100,ali iskreno ne znam sta opravdava razliku od 10000 din u odnosu na wd7.Mada tekstura drveta na mom kortu je takva da su godovi izuzetno gusti,skoro kao engleman spruce sto takodje daje bolji ton,za ostalo ne znam.Ako si u prilici.uporedjuj sto vise i ne zaleci se !

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: Washburn WD7S pomoc

Post by dejanmajkic » 04 Jul 2012, 18:06

teodorica wrote:Catalpa kazu da je neko meko drvo koje daje izuzetno svetao ton.Navodno,lako prima dingove,ulubljenja.Imam kort 100,ali iskreno ne znam sta opravdava razliku od 10000 din u odnosu na wd7.Mada tekstura drveta na mom kortu je takva da su godovi izuzetno gusti,skoro kao engleman spruce sto takodje daje bolji ton,za ostalo ne znam.Ako si u prilici.uporedjuj sto vise i ne zaleci se !
http://www.youtube.com/watch?v=S33tWZqXhnk

Zanima me vise ovakav zvuk, dublji tonovi, prodorni kad opalis akord. Naravno na ne moze da se meri sa gitarom ovog sedog cikice :) ali je to neki zvuk koji ja trazim, da ima cist i jasan ton.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest