Rhitam

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Rhitam

Post by Duane » 11 Jul 2012, 01:04

e provalio sam da kad sviram bez bubnja(a sad imamo neki bend koji je u takoj situaciji), dakle de sam ja na džitri osnova ritma, da usporavam...

dajte neke lekcije, vežbice, savete za ispravljanje toga?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Rhitam

Post by Baba Slim » 11 Jul 2012, 01:29

Metronom.

Vežbaj sa njim, dok se ne navikneš da držiš konstantan tempo. Pitanje je doduše koliko čovek može baš-baš savršeno držati isti tempo, ali bar stekneš osećaj da držiš koliko-toliko stalan tempo.

Pre par godina kada sam u jednom periodu uzeo da radim neke vežbe uz metronom, iznenadio sam se (a i skenjao malo) koliko mi je ustvari potrebno koncentracije da svaki udarac i ton bude baš jako precizan vremenski. Barem u početku je bilo tako, pa čisto da se ne iznenadiš. :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rhitam

Post by Duane » 11 Jul 2012, 01:33

znao sam, metronom je neizbežan x)

zezam se :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Rhitam

Post by Baba Slim » 11 Jul 2012, 01:42

Jbg, šta da ti kažem :lol: Neizbežan, ali koristan, tu nema šta, samo budi uporan iako će te smoriti 100%... :ziveli:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Rhitam

Post by Funkd » 11 Jul 2012, 03:21

Klasika. Ja sam ubedjen da sam stalno "u ritmu" kad vezbam. Onda ukljucim tu mocnu spravu i bijem glavom u zid.
Nikad ne mozes preterati u vezbanju sa metronomom. Nekako kontam da i oni vrhunski muzicari s vremena na vreme ukljuce "tik-tak".

Edit:
Pitanje je doduše koliko čovek može baš-baš savršeno držati isti tempo
A ja sam posle slusanja odredjenih likova u studiu ubedjen da moze. Svakako ne matematicki savrseno - ali mom uhu je delovalo dovoljno "perfect".

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest