Washburn WD20S

xakep
Posts: 35
Joined: 14 Mar 2012, 15:32
Location: Loznica

Re: Washburn WD20S

Post by xakep » 28 Mar 2013, 14:00

Hvala na ucescu u diskusiji ali udaljavamo se od problema koji nije u zicama nego u cudnojnepravilnoj geometriji na gitari. Za sad me zanima da li je neko imao slicne probleme na nekoj gitari i da li je i kako uspeo da ih resi. Druga stvar je da li je neko imao iskustva sa reklamacijama u Artustu i kakvi su po tom pitanju. Ako nisu kooperativni da ih ne zovem bez veze i trosim zivce.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Washburn WD20S

Post by Historik » 28 Mar 2013, 15:00

Licno nikada nisam imao takve probleme, a nisam ni cuo da je neko od drugara koji sviraju imao slicna iskustva. Da li si mozda nosio gitaru nekom majstoru na setup? Deluje kao da ti se sipka na vratu drasticno poremetila, uz mozda jos neku deformaciju na kobilici. Takodje, ne znam kakve su civije na toj gitari, na mom Washburnu (takodje kupljen u Artistu) stim bas dobro drzi, a cak sam stavio i deblje zice od onih sa kojima je gitara dosla (stavio sam 12ice). Moguce je da su civije raspad pa da to doprinosi stalnom padu stima, mada ne bi trebalo, ipak je to solidna gitara, nije neko veslo od 100e. U svakom slucaju, pre nego sto resis da potegnes Artist (osim ukoliko gitara nije potpuno nova, tipa da je kod tebe manje od mesec dana) vidi sa nekim majstorom da to pogleda, ima ih i ovde na forumu nekoliko...

xakep
Posts: 35
Joined: 14 Mar 2012, 15:32
Location: Loznica

Re: Washburn WD20S

Post by xakep » 28 Mar 2013, 16:23

Da sam mislio da dam 100+ eura vise na gitaru ne bih onda ni gledao ovu.

Hairy Beast
Posts: 42
Joined: 21 Sep 2012, 22:09

Re: Washburn WD20S

Post by Hairy Beast » 28 Mar 2013, 17:35

haker mislim da to i nije toliko udaljavanje od problema, ljudi zele da pomognu jer je veoma moguce da je problem u hemiji izmedju tvoje koze i zica, kao sto nekome lancic pocrni na vratu posle jednog dana nosenja jer mu je takva koza, tako je vrlo lako moguce da zice reaguju na tvoju kozu, to i pokusavaju da ti kazu. Pokusaj da promenis, ne marku nego vrstu zica, znaci ne uzmes neke phosfor-bronze nego samo bronze ili silver, ili vec neke trece, ne znam ni ja sta sve postoji, isto da zatrazis koje su stigle u radnju u poslednje vreme jer su te sigurno "svezije" jer zice propadaju i dok stoje, ne samo na gitari. Isto bi bilo dobro da nazoves ljude iz Artista i da im objasnis problem, mozda oni imaju neko resenje...

xakep
Posts: 35
Joined: 14 Mar 2012, 15:32
Location: Loznica

Re: Washburn WD20S

Post by xakep » 28 Mar 2013, 20:29

Razumem sta hoces(te) da kazete ali ipak niste na dobrom tragu. Ne zelim da odbijam dobronamerne savete ali kad sam rekao da ne verujem da je u zicama problem imao sam i razlog zasto sam to rekao iako ga nisam naveo ni na pocetku ni kasnije, da bih bio jednostavan i koncizan, ali izgleda da moram malo da dodam: Do skoro sam imao tri gitare u kuci i dve su kotirale perfektno a Washburn je takav kako sam opisao. To me navodi da pomislim da ipak nije ni do zica niti do mog znoja nego do konkretne gitare. Jedan od tih koje su bile kako treba je i Yamaha F310. Na njoj sam po kupvini malo dotegao vrat i osmirglao sedlo i godinama je radila bez greske a promenila je najmanje 5-6 vrsta zica, sto elektricne sto akusticne, razlicitih materijala, proizvodjaca, debljina... sve bez ijedne jedine intervencije. Cini mi se da bi kotirala i da sam stavio i bodljikavu zicu.

Nisam hteo da zvucim bezobrazno ali malo mi je frka oko gitare tako i trebala bi mi konkretna pomoc umesto opstih mesta. Slazem se da su zice bolje kad su sveze ali ta svezina nije uzrok problema a i to znanje mi ne vredi mnogo kad ne mogu da uticem na istu tu svezinu kad kupujem. Takodje ne mislim da materijal od koga je napravljena zica ima bilo kakve veze sa kotiranjem. Debljina da , materijal ne. A i pomenuo sam da da je ovo treci razlicit komplet na ovoj gitari, ne racunajuci fabricke.

Evo sad sam proverio, svi kompleti su bili od razlicitih materijala :lol: : Bronze Round Wound, Pure Nickel Wound i ove su Phosphor Bronze. Jos jedino da probam elektricne Fender Nickel Plated Steel i klasicne najlonske i to verovatno iscrpljuje mogucnosti eksperimentisanja sa materijalima od kojih se prave zice. Jednom davno sam probao i neke MArtin kriogenicki zamrznute na -100, 200 stepeni ali izgleda da njih nema vise u prodaji :lol:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Washburn WD20S

Post by Historik » 28 Mar 2013, 20:53

xakep wrote:Razumem sta hoces(te) da kazete ali ipak niste na dobrom tragu. Ne zelim da odbijam dobronamerne savete ali kad sam rekao da ne verujem da je u zicama problem imao sam i razlog zasto sam to rekao iako ga nisam naveo ni na pocetku ni kasnije, da bih bio jednostavan i koncizan, ali izgleda da moram malo da dodam: Do skoro sam imao tri gitare u kuci i dve su kotirale perfektno a Washburn je takav kako sam opisao. To me navodi da pomislim da ipak nije ni do zica niti do mog znoja nego do konkretne gitare. Jedan od tih koje su bile kako treba je i Yamaha F310. Na njoj sam po kupvini malo dotegao vrat i osmirglao sedlo i godinama je radila bez greske a promenila je najmanje 5-6 vrsta zica, sto elektricne sto akusticne, razlicitih materijala, proizvodjaca, debljina... sve bez ijedne jedine intervencije. Cini mi se da bi kotirala i da sam stavio i bodljikavu zicu.

Nisam hteo da zvucim bezobrazno ali malo mi je frka oko gitare tako i trebala bi mi konkretna pomoc umesto opstih mesta. Slazem se da su zice bolje kad su sveze ali ta svezina nije uzrok problema a i to znanje mi ne vredi mnogo kad ne mogu da uticem na istu tu svezinu kad kupujem. Takodje ne mislim da materijal od koga je napravljena zica ima bilo kakve veze sa kotiranjem. Debljina da , materijal ne. A i pomenuo sam da da je ovo treci razlicit komplet na ovoj gitari, ne racunajuci fabricke.

Evo sad sam proverio, svi kompleti su bili od razlicitih materijala :lol: : Bronze Round Wound, Pure Nickel Wound i ove su Phosphor Bronze. Jos jedino da probam elektricne Fender Nickel Plated Steel i klasicne najlonske i to verovatno iscrpljuje mogucnosti eksperimentisanja sa materijalima od kojih se prave zice. Jednom davno sam probao i neke MArtin kriogenicki zamrznute na -100, 200 stepeni ali izgleda da njih nema vise u prodaji :lol:
Pa ako toliko ne kotira definitivno je nesto oko vrata sjebano, a mozda je neophodna i neka intervencija na kobilici da bi se vratila normalna intonacija. Nosi kod majstora, nek proveri sipku, nut, kobilicu.

Hairy Beast
Posts: 42
Joined: 21 Sep 2012, 22:09

Re: Washburn WD20S

Post by Hairy Beast » 28 Mar 2013, 23:54

Ako je tako nosi u radnju de si kupio, ne bih ja cekao ni koliko si ti do sad :D ako imas garanciju jos bolje, a po zakonu svaki proizvod uz fisklani racun ima garnaciju 2 godine, pa tako i akusticne gitare. probaj da izvuces novu gitaru ili bar njihov servis za dz :D

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Washburn WD20S

Post by Historik » 29 Mar 2013, 09:16

Hairy Beast wrote:Ako je tako nosi u radnju de si kupio, ne bih ja cekao ni koliko si ti do sad :D ako imas garanciju jos bolje, a po zakonu svaki proizvod uz fisklani racun ima garnaciju 2 godine, pa tako i akusticne gitare. probaj da izvuces novu gitaru ili bar njihov servis za dz :D
Ne bih ja bio tako optimistican, ovo je Srbija, nije USA. Mozda dobije servis za dz, ali ce mu drzati gitaru sigurno danima, a jos ako decko ne zivi u mestu u kojem ima Artistova radnja troskovi puta ce ga izaci vise nego setup kod prvog proverenog majstora u njegovom kraju. Cisto sumnjam da mozes da dodjes sa racunom posle par meseci ili 2 godine i kazes: "Dajte pare ili novu gitaru". Mislim da je to moguce samo kada vazi tzv. "tehnicka garancija" koja traje 15 dana, a garancija koju nudi Artist (valjda godinu ili dve) pokriva crkavanje elektronike, deformaciju (ispucavanje) drveta, oblajz civija i sl, a i onda moras debelo da dokazes da nisi ti doprineo problemu koji je nastao. Prosto je takav odnos prema kupcima na celom trzistu, nemamo visoku poslovnu svest i etiku, a sa druge strane ni potrosacka udruzenja ne rade svoj posao. Back on topic: osim ukoliko gitara nije potpuno nova, majstor: setup sipke i kotiranje vrata.

xakep
Posts: 35
Joined: 14 Mar 2012, 15:32
Location: Loznica

Re: Washburn WD20S

Post by xakep » 29 Mar 2013, 12:43

To je to. Najvise sam i pokrenuo diskusiju da bih saznao da li je neko imao iskustvo sa Artistom i reklamacijama. Inace, gitaru sam kupio u Novom Sadu i cela kupovina je protekla u atmosferi "buvljak '93". Tesna prostorija, vise ti nad glavom i sam prilaz prodavnici ne obecavaju. Na kraju sam, kako pomenuh, jedva iskamcio neku usmenu garanciju od 6 meseci i dok je lik pakovao gitaru trudio se da me udalji s lica mesta a jos je pakovao u kutiju od drugog modela. Sve to je doprinelo da iza prvog coska stanem i otpakujem kutiju da proverim da li sam dobio ono sto sam platio.

Zvacu ih u ponedeljak da probam da iskamcim nesto.

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Washburn WD20S

Post by istiqrac » 29 Mar 2013, 15:37

Jedan poziv ne kosta nista, ja sam dobio u Bg artistu na wd10sce 2 godine pismene garancije i to su duzni da ti daju.Ako si sacuvao fiskalni racun mozes i inspekcijom da im pretis...

Hairy Beast
Posts: 42
Joined: 21 Sep 2012, 22:09

Re: Washburn WD20S

Post by Hairy Beast » 29 Mar 2013, 17:51

da, kao sto @istiqurac kaze mozes da im pretis, da ih smaras, gitara spada u tehnicku robu i sa fiskalnim racunom imas 2 godine garancije. pare ce ti tesko vratiti, za to bi vec morao na sud, ali bi mozda mogao da iskukas zamenu gitare, zamenu civija, besplatne zice, servis.... sve to je bolje nego da ti gitara ne radi posao a ti ne se nerviras i na kraju placas majstore... na akusticnoj gitari nema mnogo sta da se pokvari, ali ako su civije ocaj ili je vrat poremecen mogao bi da izvuces zamenu posle reklamacije, mozda nisi covek koji voli da na taj nacin dolazi do pravde ali pretnja inspekcijom cesto upali, vlasniku radnje je lakse da ti zameni gitaru nego da se petlja sa inspekcijom.

xakep
Posts: 35
Joined: 14 Mar 2012, 15:32
Location: Loznica

Re: Washburn WD20S

Post by xakep » 29 Mar 2013, 22:59

Evo sta kazu na sajtu:
Svi Washburn artikli kupljeni u Artist Systems-u imaju garanciju od godinu dana i zagarantovan servis.
..a a kad kliknes na link za detalje:
Garancija važi od dana kupovine proizvoda do isteka garantnog roka, što se dokazuje overenim garantnim listom.

...

Artist servis se obavezuje da će na zahtev podnosioca garantnog lista u garantnom roku o svom trošku, u ovlašćenim servisnim prostorijama otkloniti kvarove i tehničke nedostatke proizvoda koji nastanu prilikom normalne upotrebe.

...

Garancija važi samo uz overen garantni list !
Sta onda rade ovi u prodavnici. Rekli su da nema garancije posto nema elekttronike ne gitari pa onda ima kao usmena garancija 6 meseci. Osim racuna nemam nikakve papire posto mi nisu dali ni originalnu ambalazu a i ni tu kutiju vise nemam posto je bila prevelika za cuvanje.

Ne znam samo da li da zovem u radnju gde sam kupio ili pravo u centralu. Takodje, ne znam da li da ipak najpre pozovem inspekciju da se raspitam kako stojim posto nemam garantni list i ostalo i to ne svojom krivicom.

Ako imate telefone ili mejlove nadlezne inspekcije, molim vas napisite pa da obavim i taj razgovor.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Washburn WD20S

Post by Historik » 29 Mar 2013, 23:30

Druze, nije ti laka situacija, ali razmisli o sledecem:

1) Zaista verujem da ce svi problemi koje si naveo biti otklonjeni ili svedeni na prihvatljivu meru nakon jednog profesionalnog setup-a kod nekog majstora. To ti je investicija 10-20e, ne vise. Moj savet ti je da ides prvo kod majstora.
2) Posto ti nisu izdali nikakvu pisanu garanciju morace da ti veruju na rec. Imaju oni internu evidenciju kad su koju gitaru prodali, zna se i serijski broj tvog instrumenta i sve ostalo (moraju to da imaju kada pravdaju nabavku robe Poreskoj upravi, znaci ne daj da te lazu). Trazi od njih popravku instrumenta i ako budu pravili probleme, tek onda im pomeni da su ti izdali robu bez adekvatne ambalaze i pratece papirologije i zapreti Trzisnom inspekcijom i Udruzenjem za zastitu potrosaca. U principu, ne bi trebalo da ti prave problem, jer moze mnogo skupo da ih kosta intervencija drzavnih organa, a poznati su (nazalost) po tome da muljaju robu (bilo je vise puta reci o skart robi sa Tomana i nekim fabrickim rejectovima, prica se dosta o tome po muzicarskim krugovima, ali posto je rec o krivicnom delu a ja nemam konkretne materijalne dokaze izostavicu detalje koje sam nacuo).

Obavezno javi sta si uradio i kako je proslo.

xakep
Posts: 35
Joined: 14 Mar 2012, 15:32
Location: Loznica

Re: Washburn WD20S

Post by xakep » 30 Mar 2013, 00:16

Sad sam jos malo pgledao sajt u pravu si i tamo kazu slicno kao ti, tj. da ne moram da imam garantni list. Racun imam tako da sam otprilike pokriven. Stvar koja njima ide u prilog je sto je roba specificna i nedostatak jos specificniji tako da mogu i da me otkace a isnpekciji je dovoljno da je gitara u jednom komadu i da lici na gitaru. Dodatno, problem nije drasticno izrazen tako da oni jednostavno mogu da tvrde da ne postoji.

Druga stvar koju hocu da proverim je na koga padaju troskovi koji ce da nastanu prilikom reklamacije. U SFRJ je u garantnom listu pisalo da imas pravo na naknadu troskova za transport u najblizi servis po ceni karte u javnom prevozu. Sad se pominju neki troskovi odnosno steta koju je kupac imao zbog neispravnosti proizvoda. Posto su troskovi neizbezni a postoji sansa da mi ne priznaju problem zbog gore napisanog hocu da probam da ih izbegnem. Prosto mi se vise na daju pare na sve i svasta zbog takvih dripaca.

Treca stvar je pro setap. Prvo, nemam strucnjaka u blizini a drugo je sto to mogu i sam da uradim. Do sad sam to radio na bar desetak gitara i so sad nisam probao na ovoj bas zbog reklamacije. To svakako ostaje kao zadnja opcija pa cu je detaljnije razmotriti kad i ako dodje vreme.

Hvala svima na savetima i komentarima. Obavesticu vas sta se desava kako i ako se bude desavalo.

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Washburn WD20S

Post by teodorica » 02 Apr 2013, 23:39

Ako je nisi odneo,proveri da li su dobro zategnuti sarafi,onaj sa zadnje i prednje strane glave.Da li se sama civija klima dok nije napregnuta zicom?Moze lako biti da i od toga gubi stim.Tesko da proklizava na zupcaniku

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest