Vredi li ova gitara 200e?

Post Reply
Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Vredi li ova gitara 200e?

Post by Duke » 16 Jul 2012, 17:55

Razmisljam se da kupim ovu gitaru: http://www.kupujemprodajem.com/Aria-Ele ... -oglas.htm
Vlasnik kaze da je model Aria Elecord FET-SPT N i da je made in UK. E sad to made in UK mi je malo cudno, nisam znao da su se Arie proizvodile u Engleskoj?!
Gornja ploca je Spruce (valjda je to jela), sve ostalo mahagoni, osim naravno fingerboarda koji je rosewood. Na elektronici fali poklopac, druge mane mislim da nema. Covek kaze da bi mi spustio cenu na 19000 dinara. Da li vredi toliko, ili da trazim nesto drugo polovno (a bolje) u cenovnom rangu od 200 evra? Hocu da kupim polovnu jer nove u tom cenovnom rangu su sve made in China i kvalitet drveta i izrade nije nesto.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vredi li ova gitara za 200e?

Post by Kristijan » 16 Jul 2012, 18:56

По мени то може да се купује само ако имаш прилике да је просвираш па да ти баш легне далеко више од било чега другог што може да се нађе. Не верујем да је рађена у Енглеској, то ми је баш оно научна фантастика. Мени је ова маска потпуно одбојна, она очигледно није оригинална, и налепљена је баш кретенски. Генерално сам сумњичав према инструментима који су овако унакажени, односно према власницима инструмената који гитару овако унесреће. Не могу да тврдим из које је године ова гитара, али ако то нису неке осамдесете, не бих се ја посебно одушевљавао. Ако је судити по дизајну главе, није ово много маторо, и уопште није искључено да је и ово Кина. Са овако оскудним информацијама, ја не бих куповао ову гитару за било које паре, а свакако ми делује да је цена превелика.

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Vredi li ova gitara za 200e?

Post by Duke » 16 Jul 2012, 19:26

Imam prilike da odem i probam je. I meni je sumnjiva ova crna maska na prednjoj strani, jer sve arie tog tipa koje sam nasao na netu su bez te maske. Ovakva gitara, ali bez maske se pravila oko 2007 godine, to su informacije sa neta. Cena im je u britaniji bila nesto preko 200e u protivrednosti funte. Da li bi moralo da pise na gitari gde je proizvedena? I sta mislis o ovim novim akusticnim Fenderima sa vratom od stratokastera? U mitrosu su negde oko 270e. Jel i to made in China? Koju bi mi ti preporucio u cenovnom rangu od 200e?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vredi li ova gitara za 200e?

Post by Kristijan » 16 Jul 2012, 20:05

Ако је 2007. произведена, то је највероватније исто Кина, нема никакве разлике у односу на било шта друго што имаш по продавницама. Маска је она стандардна маска за дреднот акустичне, каква једино и има да се купи код нас, и очигледно је рађена да стоји испод кружног, а не елипсастог звучног отвора. Баш јако ружна буџевина.

Како се нико не дичи с тиме што је инструмент прављен у Кини, ако нигде на гитари не пише где је прављена, онда је сва вероватноћа да се баш ради о Кини. Што по неком мом искуству не мора да буде ништа катастрофално, јер може да се нађе и ту сасвим пристојна гитара. На крају крајева, све што кошта мање од 600 евра највероватније је прављеноу Кини, евентуално у Кореји, а ја сам имао прилике да видим свакојаке врло употребљиве и врло лепо урађене инструменте у распону од 200 до 600 евра.

Кад су озвучене гитаре у питању, у том ценовном рангу од 200 евра ја не бих могао мирне савести ништа да препоручим. Можемо да причамо шта нису баш бачене паре, али оно да од свег срца нешто препоручим... тешко. Ако ме питаш за Соноран Фендере, мени се та гитара допада, има пристојан тон, али ми се не допада што је врат тако узан, мислим да је узан као на Телекастеру, а ја то не волим на акустичним гитарама. Не знам где је прављена, ја се за то углавном и не интересујем ако могу гитару да чујем како звучи. Ако свира задовољавајуће, потпуно сам равнодушан где је прављена.

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Vredi li ova gitara za 200e?

Post by Duke » 16 Jul 2012, 20:12

Aha ok, hvala ti na pomoci. A sta mislis o gitari Cort Earth 200?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vredi li ova gitara za 200e?

Post by Kristijan » 16 Jul 2012, 20:42

Мени се веома допада та гитара. Пре неколико година сам је први пут свирао, и тада нисам знао баш ништа о том моделу, а кренуо сам да помогнем једном члану форума да одабере гитару, па сам тај дан свирао на свакојаким гитарама, обиграсмо пола града. На крају смо поредили доста дуго Yamaha FG 730 и Cort Earth 200, и био сам ванредно пријатно изненађен. Није то драстична разлика, али је по мени Cort Earth 200 бољи инструмент. Касније сам у још пар наврата свирао ову гитару, и нисам променио мишљење, мени је оставила јако добар утисак. Сад, ја ово само могу овако из мог угла, разне ствари људи цене у звуку.

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Vredi li ova gitara za 200e?

Post by istiqrac » 17 Jul 2012, 17:27

probaj i washburn gitare, wd10s, ili wd10sce ako trazis ozvucenu. Ja sam sebi skoro uzeo ozvucenu, najjeftinija je u toj klasi, a ne zaostaje za ovim skupljim... Ozvuka je svakako losa kao na svim jeftinim ozvucenim, ali na suvo zvuci jako lepo :) Fender sonoran sam isao u doticnu radnju vise puta da probam i nikad ga nisu imali na stanju...

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Vredi li ova gitara 200e?

Post by Duke » 18 Jul 2012, 15:34

Da li je bolji izbor Washburn WD10SCE od Applause AE27-5? Tu su negde sa cenom.

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Vredi li ova gitara 200e?

Post by istiqrac » 19 Jul 2012, 01:07

Totalno razlicite gitare, probas obe, pa sta ti se vise svidi...

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Vredi li ova gitara 200e?

Post by Duke » 20 Jul 2012, 03:13

Jos samo jedno pitanje. Da li je Applause by Ovation AE-247 dobra gitara? Da li je iznad nivoa tog Wasburna, jer mislim da je skuplje kostala ako se ne varam?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vredi li ova gitara 200e?

Post by Kristijan » 20 Jul 2012, 07:23

Па не могу тако директно да се пореде. Ове гитаре што имају овалну задњу страну од фибера су нешто сасвим другачије, баш потпуно засебна категорија, и нема сврхе директно их поредити са гитарама класичне конструкције које имају комплетан резонатор од дрвета. То ти је буквално као да се премишљаш да ли су боље јабуке или крушке. Иди ослушни разлику, видећеш и сам на шта мислим.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Vredi li ova gitara 200e?

Post by Bojjan96 » 20 Jul 2012, 17:17

da ne otvaram temu.

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/108 ... ack-Sides/

Veliko ime za relativno male pare..nije ozvucena i to.

Ima li ko komentar? Ima manu? Ili je to to...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Vredi li ova gitara 200e?

Post by parker » 20 Jul 2012, 17:26

Sva od laminata.. Traži dalje, ovo ne vredi te cene
A i nije Fender neko veliko ime za akustare

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Vredi li ova gitara 200e?

Post by Bojjan96 » 20 Jul 2012, 17:54

parker wrote:Sva od laminata.. Traži dalje, ovo ne vredi te cene
A i nije Fender neko veliko ime za akustare
vidis to nisam znao za akustare...zato volim ovo mesto :ziveli: xD

nisam kupac,samo da pitam iskusnije...činilo mi se svasta nesto :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest