Klasicna gitara

Post Reply
marlenn
Posts: 1
Joined: 31 Jul 2012, 18:16

Klasicna gitara

Post by marlenn » 31 Jul 2012, 18:21

Zdravo svima!
Htela bih da kupim klasicnu gitaru pa me interesuje koji bi modeli bili dobri za pocetnika kao sto sam ja. Moj budzet je oko 12 000.
Cula sam takodje i da su Yamahine gitare najbolje pa me interesuje sta mislite i o tome. Unapred se zahvaljujem!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Klasicna gitara

Post by Kristijan » 31 Jul 2012, 22:32

Па мало се ситуација изменила, а кад причамо о тој јефтинијој зони, има сада свакојаких гитара које су врло сличне по квалитету. Код баш јефтиних гитара, име произвођача није више гаранција као што је била, јер се све то ради у истим фабрикама у Кини. Осим тога, мислим да је најјефтинија Јамахина класична гитара скупља од 12000, и та и није не знам какав инструмент.

Заправо је јако тешко дати баш прецизан савет. Ако имаш 12000, потроши сваки динар на инструмент, немој да размишљаш о томе да ли може слушајно да се уштеди мало. Пре свега, у тој ценовној класи нећеш наћи инструмент који ћеш користити довека, него просто инструмент за учење, који ће уз мало среће бити замењен бољим у неко догледно време. Међутим, има свакојаких лопата, прахера и весла за 4, 5 и 6 хиљадарки, које треба избегавати из много разлога. Као прво, обрада инструмента страшно варира, а ипак су срећније и пажљивије урађене гитаре које су ту око 12000 него ове упола јефтиније. Друго, иако није спектакуларна разлика, чивије свакако нису исте, а треба да имаш што боље чивије да не би више времена одлазило на штимовање него на свирање. Онда материјал... Код ових баш, баш јефтиних уме да се деси да су плоче резонатора само фурнирани картон, и ту уопште не претерујем, видео сам пар полупаних. Такође је лепше да грифплатна буде од неког дрвета које се користи за класичну гитару, а не само тамно тонирано било које дрво, или још горе, само фурнир преко пластике, што сам такође имао прилике да видим.

Ако знаш некога ко свира, поведи га у малу турнеју по продавницама, да можеш да чујеш сваку гитару на делу, неке ће сигурно да звуче лепше од других.

Dejan93
Posts: 2
Joined: 20 Sep 2012, 08:54

Re: Klasicna gitara

Post by Dejan93 » 20 Sep 2012, 09:38

Poštovani forumasi,

potrebna mi je pomoc dobio sam na poklon gitaru pre par godina ali ja ne znam uopste naziv te gitare ama bas nista postavicu sliku pa ako neko slucajno nesto zna koji je to model i marka nek mi kaze.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Klasicna gitara

Post by Kristijan » 20 Sep 2012, 10:19

Та гитара је једна од оних што су се продавале на пијацама, виђао сам их на бувљаку, неке су биле из Бугарске, неке из Русије, односно доносили су их људи из Бугарске, али ја мислим да је све то прављено у Русији. Не знам зарад чега се распитујеш, али ако ти та информација треба због евентуалне продаје гитаре, то ти је прилично залудан напор. Ако добијеш 20 евра за ову гитару, то је да певаш од среће. Било како било, не изненађује што није назначено порекло гитаре. Не замери на искрености, те гитаре су међу најлошијим инструментима које сам икад имао прилике да видим, и да ти право кажем - мало који произвођач би се дичио оваквим производом, па је некако сасвим очекивано што се нико ту није "потписао".

Dejan93
Posts: 2
Joined: 20 Sep 2012, 08:54

Re: Klasicna gitara

Post by Dejan93 » 20 Sep 2012, 12:39

ne znam postojao je natpis u gitari kada sam je dobio imala je unutra neku etiketu ali vremenom sam je pocepao iz kog razloga nemam pojma dobio sam je 97 godine mislim i od tad mi skuplja prasinu. Da pitao sam za kvalitet i procenu jer zelim da je prodam kad vec ne znam da je sviram. Hvala puno

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Klasicna gitara

Post by sinisake » 20 Sep 2012, 14:49

те гитаре су међу најлошијим инструментима које сам икад имао прилике да видим
:lol: + akcija.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest