Fender Cd 60

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Fender Cd 60

Post by Kristijan » 28 Aug 2015, 17:23

Па пре свега ти не бих препоручио да поново купујеш гитару из те класе, јер већ једну такву имаш. Предложићу ти пар модела који су свакако бољи, али немој да очекујеш чудо невиђено, јер и даље причамо о јефтинијим моделима. Главна разлика је у горњој плочи резонатора, и то осетно утиче на звук.

http://www.audiopro.rs/index.php?route= ... ct_id=6773
http://www.audiopro.rs/index.php?route= ... t_id=19083
http://www.audiopro.rs/index.php?route= ... ct_id=6720
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/602 ... INE-G320S/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/104 ... Z-AW30-NT/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/159 ... al-Nickel/ !!! код ове буди опрезан, кад је добра - онда је опасно добра, али наиђу читаве серије које су фаличне !!!

Ето пар смерница, па испробавај...

User avatar
mr.bluesman
Posts: 90
Joined: 18 Jan 2008, 09:27

Re: Fender Cd 60

Post by mr.bluesman » 28 Aug 2015, 18:18

Hvala na savetu. Iskreno nikad nisam porbao ni jednu od ovih gitara. Taman prilike kad budem dokon da prošetam do Mitrosa i probam.
Moram samo da primetim ove gitare su 50% skuplje od Fendera, čitsto konstatacije radi.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Fender Cd 60

Post by Kristijan » 28 Aug 2015, 20:18

Да, скупље су, и све имају један озбиљан технички искорак, имају горњу плочу резонатора од једнослојног (солид) дрвета, није ламинирани материјал као код гитара из класе овог Фендера. Такође све имају горњу плочу од смреке, тако да се очекује да с годинама тон сазрева и добија на квалитету, што код било које гитаре која има све плоче резонатора од ламинираног материјала није случај. Иако су и ове предложене гитаре из јефтиније класе то је ипак један озбиљан искорак, сасвим оправдава разлику у цени. Да се разумемо, будући да су то гитаре из категорије до 200 евра немој да очекујеш инструменте који сахрањују сву конкуренцију, али сам сигуран да ћеш да приметиш разлику у односу на ову класу до 150 евра. И обавезно сврати и до Артиста, иако нису успут никоме до људима који живе код њих у комшилуку. Да ти искрено кажем, мало ме је мрзело да прекопавам комплетну понуду на сајту, али раније су имали у овој ценовној класи и Oscar Schmidt OG6S, то је исто била врло фина гитара за те паре, па их питај и за тај модел.

Следећа станица у потрази за инструментом би били инструменти који исто имају горњу плочу резонатора од једнослојног дрвета, али је генерално више пажње посвећено одабиру материјала. Што је бољи инструмент та горња плоча од смреке има све паралелније и гушће постављене годове, примећује се искорак у квалитету израде. То је категорија од рецимо 280 до 350 евра. Ту упада и понеки модел који има и доњу плочу резонатора од једнослојног дрвета. Yamaha FG720, Yamaha FG730, Cort Earth 200... То су неки од представника из ове класе. Вреди да погледаш шта још има за те паре међу моделима фирми Seagul, Sigma, Ibanez, Takamine, Walden... По мени у овј класи имаш инструменте који у потпуности задовољавају потребе некога ко свира за своју душу и повремено наступа, и ако немаш веће амбиције у овој класи ћеш да нађеш инструменте који ће да те служе док си жив, нећеш да осетиш да инструмент више није довољно добар за твоје свирачке способности.

Од те категорије навише све више ћеш да примећујеш да на цену утичу и неке козметичке заврзламе, украшавање које укључује више ручног рада или макар више цимања око фине машинске обраде и слично. Све негде до категорије инструмената од 600 евра видећеш да искорак у цени јесте праћен и благим искораком у квалитету, али те разлике нису тако упадљиве као у доњем делу скале. Од 600 евра навише улазиш у зону инструмената који би покривали све потребе и за много озбиљније музицирање.

Међутим, ако си превасходно заинтересован да свираш за своју душу видећеш да ћеш међу овим инструментима који коштају око 200 евра да нађеш оне који ти врше посао у потпуности, и највероватније неће ни да буде потребе да јуриш било шта намуњеније од тога. Ако повремено наступаш у неком кафићу - ови инструменти су више него довољно добри, узевши у обзир колико у таквим просторима уопште може да се чује квалитет звука - и предобри су :)

User avatar
mr.bluesman
Posts: 90
Joined: 18 Jan 2008, 09:27

Re: Fender Cd 60

Post by mr.bluesman » 28 Aug 2015, 20:50

Pre svega hvala na trudu da mi sve potanko pojasniš. Veoma si mi lepo objasnio šta i kako.
Pitao sam te za mišljenje jer možda prodam Fendera i odlučim se za nešto bolje. A evo i zašto. Početnik sam, sviram za sebe, kući znači, ali sviram često praktično svaki dan. Fender mi nije mnogo svirljiva gitara, imao sam prilike da sviram na primer Yamahu F310 koja je dalko lakša za sviranje. Sad pričam o akciji gitare ne o kvalietu zvuka.
Fender po meni ne spada u lako svirljive gitare, jer sam probao razne druge. Ne leži mi baš najbolje. Ali iskreno meni je gitara lepa, ton mi se sviđa, ali kao neki poćetnik voleo bi da nađem kvalitetnu gitaru ali da mi sviranje na njoj nije mučno i preteško.
Nedavno sam svirao Cort gitaru u cenovnom rangu oko 600e ma milina svirati. Vrat je mnogo lepše urađen, finije, jednostavno brže sviram i mnogo lakše.

Veoma si mi pojasnio šta da gledam, šta da tražim, na tome ti se iskreno zahvaljujem.
Fender mi je prva gitara posle jako dugo godina, pri odabiru oslanjao sam se na recenzije na YT na njen lep izgled (uzeo sa Sunbrst koja zaista izgleda predivno) verovatno sam i pogrešio možda sam mogao nešto bolje za tih 16,000 koliko sam je tada platio. Ali na greškama se uči, nikad nije kasno preći na nešto bolje..
Važno mi je dao si mi tačne modele koje da pogledam što mi je jako važno, dobio sam konkretan odgovor.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Fender Cd 60

Post by Kristijan » 28 Aug 2015, 21:14

Нема на чему.

Што се тиче продаје Фендера... Хм, пази... Половни инструменти се у најбољем случају продају за 70% вредности новог инструманта. Узевши у обзир колико овог тренутка кошта ова твоја гитара у Митросу, 70% је тачно 10946,6 динара. Међутим, невоља је са тим јефтиним инструментима што њима реално цена пада далеко ниже у препродаји. Људи који би да прођу што јефтиније неће да дају скоро 11 хиљада за половну гитару када могу да купе нову гитару у распону од 8 до 12 хиљада. То јесу гори инструменти, али када пресуђује цена онда се више не гледа толико квалитет. А и наш је свет чудан, гадљиви су на коришћене инструменте, у свој овој беспарици ми и даље имамо неке много уврнуте трипове око трошења пара. Што ће рећи да ћеш ти онда да се нађеш у ситуацији да ћеш да продајеш гитару у најбољем случају упола цене. Дакле за било који инструмент који је из мало боље категорије на крају опет треба да доплатиш онолико колико си дао за Фендра кад је био нов. Питам се да ли то има смисла. Не знам каква је финансијска ситуација код тебе, и нећу ту ни да гурам нос, па ово што ћу сада да ти кажем прихвати са вееееееликом резервом, и не очекујем да ћеш да коментаришеш, просто смести негде и ове информације, можда затреба... Наиме, мени се чини да је боље да свираш сада на инструменту какав већ имаш док не скупиш новац за мало бољи инструмент (око 200 евра), а после имаш овог Фендера за вуцарање којекуда, за пецање, камповање, и сличне слободне активности где је штета да гребеш и чукаш пристојнији инструмент. Мислим да продајом те гитаре губиш сувише.

User avatar
mr.bluesman
Posts: 90
Joined: 18 Jan 2008, 09:27

Re: Fender Cd 60

Post by mr.bluesman » 28 Aug 2015, 22:11

Potpuno si u pravu za sve što si rekao. Suviše se gubi prodajom. Ostaviću je sebi sviraću a u planu imam da pazarim nešto malo pristojnije, ne u tako skorijoj budućnosti s obzirom na finansijsko stanje. Da se ne lažemo danas nije lako odvojiti ni tih 200e iako to može na neke rate itd.
Nije Fender tako loša gitara da mi je o glavu da je prodam. Relativno je i nova ja sam je kupio pre jedno 3 godine.
Zahvaljujuči tebi i mnogima na ovom forumu podesio sam je prema sebi, spustio tenziju pa mi je i lakše mnogo da sviram na njoj.

User avatar
mr.bluesman
Posts: 90
Joined: 18 Jan 2008, 09:27

Re: Fender Cd 60

Post by mr.bluesman » 24 Feb 2016, 19:44

U zadnje vreme imam čudno brujanje na G žici. Žica ne dodiruje nigde prag, lepo se čuje na svakom pragu, kad je sviram praznu nigde ne zveči ali ima malo tup zvuk, međutim ako je malo jače udarim praznu čuje se neko brujanje u vrhu gitare negde kod čivija. Otpustio sam vrat koliko sam mogao međutim brujanje ne prestaje.
Ne znam šta mi je raditi. Da li da se javim nekom majstoru za to ili to može da se sredi.
Gitara je u dobrom štimu, i kad sviram ne čuje se, samo kad se udari prazna onda se čuje to brujanje.
Razmišljam da nije problem što sam malo skidao kobilicu šmirglom, da nisam preterao? Ne vidim šta drugo može da bude.
Ako ima iskusnih da pomognu nekim savetom bilo bi bih zahvalan.
Početnik sam ne snalazim se najbolje kad su u pitanju ovakvi problemi.

User avatar
mr.bluesman
Posts: 90
Joined: 18 Jan 2008, 09:27

Re: Fender Cd 60

Post by mr.bluesman » 25 Feb 2016, 20:10

Rešio sam problem sa zvečanjem. Problem je u čiviji ona zvecka, čim stavim ruku na deo za odvrtanje zvečanje nestane.
Hvala Kristijanu na pomoći i dobrom savetu.

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Fender Cd 60

Post by SteppenwolfN » 24 Mar 2016, 18:41

Pozdrav forumaši. Jedno pitanje u vezi ove gitare, počela da se skida boja oko rupe, dakle lak je još tu, bezbojni, oseti se pod prstom i vidi pod uglom svetla, ali crne boje više nema?? Gitara stara dve nedelje kupljena nova kod ovlašćenog uvoznika. Nije udarena, ogrebama ili šta salično, sve je izuzetno glatko. Pitam ovde jer nisam u mogućnosti da pitam trgovca u naredne dve nedelje. Hvala unapred.

ImageImageImage

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Fender Cd 60

Post by bancika » 24 Mar 2016, 18:50

sta je zapravo tvoje pitanje?

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Fender Cd 60

Post by SteppenwolfN » 24 Mar 2016, 19:01

Vidi stvarno zaboravih da pitam, da li je ovo normalno i bezopasno, tj da li će uticati na dugotrajnost same gitare i nadalje kvalitet zvuka. Izvinjavam se na propustu. :cao:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Fender Cd 60

Post by bancika » 24 Mar 2016, 19:14

samo je kozmeticki problem. Ako ti ne smeta, nece biti problema...mada bi meni smetalo na novoj gitari :)

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Fender Cd 60

Post by SteppenwolfN » 24 Mar 2016, 19:20

Lak kao da je i dalje tu, samo providni lak, a ne crni. Pa ne smeta mi, brine me samo da se gubitakom laka na tom delu gubi kakva takva zaštita drveta. Ne znam. Samo mi je čudno da je prošlo'tek dve nedelje, trzalicu još i ne koristim.

User avatar
mr.bluesman
Posts: 90
Joined: 18 Jan 2008, 09:27

Re: Fender Cd 60

Post by mr.bluesman » 25 Mar 2016, 06:44

Ja imam tu gitaru već dobrih 5 godina. Nisam primetio to oko skidanja boje.
Što se tiče tvog problema, s obzirom da je nova i da je kupljena kod ovlašćenog uvoznika sigurno imaš garanciju. Najbolje je da reklamiraš tamo gde si kupio.

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Fender Cd 60

Post by OVCA » 26 Mar 2016, 13:05

Cim ima lak a nema boju,znaci da je to fabricki propust.Cim je fabricki popust,tj.nije nastalo tvojom krivicom,oma kod prodavca,duzan je da ti to zameni,bez pogovora.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest