ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid top?

Post Reply
Dushan_90
Posts: 3
Joined: 16 Aug 2012, 19:41

ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid top?

Post by Dushan_90 » 31 Aug 2012, 10:07

Pozdrav svima, ja sam totalni početnik i imam jaku želju da naučim da sviram gitaru, i nekih 150 eura izdvojenih u tu svrhu, pa me zanima da li je neko imao, i kakva iskustva sa u naslovu pomenutom - Walden Hawthorne HO221TB gitarom? Koliko sam mogao da zaključim iz prelistavanja postojećih postova, pogotovo saveta od Kristijana, treba tražiti gitaru sa Solid gornjom poločom, ova gitara je ima, a da li ostalo vredi? Cena je pristupačna, tj.u okviru planiraniog budžeta za ovu svrhu... Da li je neko imao iskustva sa ovom gitarom ili ovim brendom? unapred se svima zahvaljujem na ogovorima.

http://www.musiccentar.com/i-6899/walde ... cna-gitara

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid t

Post by Kristijan » 31 Aug 2012, 10:48

Ова гитара ипак нема пуно дрво за горњу плочу. Погледај детаљније спецификације на линку који си ти поставио, а провери и сајт произвођача:

http://www.hawthorneguitars.com/HO221TB.html

Свакако да је лепо да се набави гитара која има макар горњу плочу резонатора од пуног дрвета, али није тотална катастрофа ни ако нема. Иди и ослушни гитару, упореди ја са још неком гитаром у продавници. Не мора да значи да је лоша само зато што је сва ламинирана. За суму коју си издвојио тешко да можеш да нађеш гитару са горњом плочом од пуног дрвета у продавници, само на огласима, а већ дуго је понуда половних акустичних инструмената онако средње жалосна. Сви чекају јесен, и да купују, и да продају.

Оно што мислим да је врло фина карактеристика ове гитаре јесте облик резонатора. Много занимљив тон се кува у резонатору овог облика.

Оно што је по мени минус јесте одабир дрвета. Махагони и нато нису исто дрво, али имају превише сличних тонских карактеристика. Далеко је боље за акустични инструмент да се материјал за горњу плочу разликује од материјала за бочну и задњу плочу, али онако суштински да се разликује.

Наравно, све је то између осталог и ствар укуса. Гитара се не бира по спецификацијама које можеш да прочиташ, него на основу звука који чујеш. Ако си срећан са звуком, ако теби то ради посао, шта има везе што се то неком другом не допада?

Dushan_90
Posts: 3
Joined: 16 Aug 2012, 19:41

Re: ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid t

Post by Dushan_90 » 31 Aug 2012, 10:57

Zahvaljujem se na brzom i detaljnom odgovoru.. u opisu gitare na sajtu musiccentra piše: "Akustična gitara sa metalnim žicama. Prednja ploča od punog drveta, odličnog kvaliteta", ali verovatno je to samo marketinški trik i slično. Prihvatiću tvoj savet, otići ću u Mitros music ili music centar i isprobati par gitara u rangu 14000-18000 hiljada, i onda izabrati na osnovu utiska, kako po zvuku, tako i po osećaju, mada, budući da sam početnik, mislim da nisam kompetentan da uočimneku veću razliku...
a da li je možda bolje, tj. da li mi vi, iz vašeg iskustva preporučujete da kupim neku gitaru u cenovnom rangu koji sam naveo, pa onda kasnije da kupim neku kvalitetniju, ili da ipak sačekam još malo i skupim novac za neku kvalitetniju, i koju biste mi preporučili u tom slučaju?

ima i model HO420 i hd420, ona je 19300 din.. ova ima SOLID SITKA SPRUCE gornju ploču? da li ova vredi te pare, ili ? . - http://www.musiccentar.com/i-6898/walde ... cna-gitara i http://www.musiccentar.com/i-6922/walde ... _proizvoda
Last edited by Dushan_90 on 31 Aug 2012, 11:12, edited 3 times in total.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid t

Post by Kristijan » 31 Aug 2012, 11:08

Нисам свирао ову гитару. На папиру делује као солидно решење. Не смем да тврдим да је подједнако убедљива и уживо. Обавезно испробај гитару, поведи неког ко зна да свира да ти помогне.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid t

Post by Nro » 31 Aug 2012, 14:13

Meni se svidela G550,vidim da nema vise,ali bas mi ostavila lep utisak...

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid t

Post by nikolic025 » 31 Aug 2012, 15:56

Jel bas mora taj Walden?


Imas toliko firmi i toliko prodavnica,odi od radnje do radnje,pregledaj sve od Washburna do Takamine i vidi koja ti se najvise svidja i koja ti najbolje lezi...Svaka firma ima bar nekoliko gitara sa solid plocom u tom rangu...

cherryland
Posts: 1
Joined: 18 Mar 2013, 18:49

Re: ima li neko iskustva sa Walden Hawthorne HO221TB-solid t

Post by cherryland » 18 Mar 2013, 19:25

I šta bi na kraju sa ovom gitarom, jesi uzeo? ja svratio danas do radnje da pogledam malo šta se prodaje i ovo mi je jedna od opcija, a vala toliko sam ih pogledao i toliko sam pročitao na forumima o raznim modelima da više nemam pojma koju ću da kupim :O.o:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest