Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

dustabanlija
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2012, 17:48

Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by dustabanlija » 04 Sep 2012, 18:06

Pozdrav svima.

Desio mi se veliki peh, taman kad sam pazario i krenuo u sviranje, moja draga Washburn D10CEQSB je pala sa stalka i udarila u okvir kreveta tačno na mesto gde se šipka u vratu završava i napukla. Pošto nisam bio u tom trenutku prisutan, moja devojka je (iz najbolje namere) otpustila žice, uzela i na drvo nanela neki superlepak i pritisla to mesto i sad se kao zalepilo. Pri toj operaciji pukla je najtanja žica (kako, pojma nemam).

Prvo mi nije jasno kako je vrat uopšte i uspeo da napukne? Da li sam baš toliki baksuz (veoma je mala visina) ili može da se desi da je gitara imala neku falinku? Kako uopšte to utvrditi?

Drugo, verujem da varijanta sa superlepkom nikako nije dobra. Da li sad, posle svega, može situacija da se sredi, da li postoji neki majstor koji to može da odradi?

Unapred hvala na odgovoru.

Pozz

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by Kristijan » 04 Sep 2012, 23:29

Прво да поставимо редослед ствари како треба :) После блиц-анализе, ја закључујем да је твоја девојка оборила гитару, а после је забрцала суперлепком. Дакле на листи од 2 ужасне ствари она је чекирала обе. Наравоученије 1: Ни у лудилу не дозвољавај девојци више да приђе инструментима било које врсте. Сад ти засигурно делујем као дркош, али ситуација је таква каква је, и ја ти само онако реално сумирам ту ситуацију, па како год то да звучи. Наравоученије 2: Сталак користиш у паузама кад свираш. Кад не свираш, а посебно кад остављаш инструмент у кући са несмотреним особама, обавезно гитару склониш са сталка у кофер. Уопште никад нисам капирао то непрекидно држање гитаре на сталку, осим ако ниси самац који живи у замку, па имаш простора колико хоћеш, а и нема баш много шансе да неко трапаво натрчи на гитару.

Не мора да значи да је гитара била фалична. Тај модел има доста танак врат, што некима јесте удобно за свирање, али зато има и већи ризик да се догоди нешто овакво. Гитара није прављена да пада и удара о тврде предмете.

Можеш ово да гледаш и са светлије стране. Трајно си се ратосиљао било каквог прикењавања од стране твоје девојке, јер кад год крене било шта да ти пребацује, ти имаш на располагању овај инцидент на који ћеш, ако имаш макар мало практичног духа, редовно да је подсећаш :) Скоро да ти завидим :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by Trooper » 05 Sep 2012, 00:41

A sto se tice sredjivanja, ne isplati se to raditi jer ume da kosta poprilicno (ako je vec zalepljeno superlepkom), a koliko se secam d10s je niza klasa vosburn ponude.
ako je propisno zalepljeno, pa cak i superlepkom, ne bi trebalo da bude nekih problema

dustabanlija
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2012, 17:48

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by dustabanlija » 05 Sep 2012, 17:00

@ kristijan

Nije moja draga ništa kriva, verovao ili ne, potpuno suluda situacija je u pitanju. Sad si me inspirisao da napišem šta se tačno desilo :)

Gitara stoji na stalku u uglu sobe i tu niko ne može niti da joj priđe niti da je obori. Jedini problem je što se po podu vuku neki kablovi za koje sam dobio ideju da bi dobro bilo kada bi ih stavio u kanalice. I tu pocinje priča... Kako je zid moje sobe potpuno nenormalan, nisam mogao da stavim ni samolepeće kanalice (otpadale) niti one na šraf (pucao beton pri bušenju). Konsultovao sam se sa nekim majstorima i zaključio da bi najbolje bilo da uzmem samolepeće i da ih na par mesta zalepim tankim slojem superlepka. Kad budem hteo da ih skidam, samo skalpelom isečem ta mesta, obradim malo zid i bude sve kako treba. Elem, da bih to uradio morao sam da pomerim gitaru na suprotnu stranu. Problem je u tome što se to mesto nalazi između vrata i prozora. Sve sam spremio i shvatio da nemam neki konektor potreban da produžim kabl. Trknuo sam da ga kupim u blizini a za to vreme devojka je trebalo da obriše pod još jednom. Međutim, kako je tog dana duvala ona vetruština, dovoljan je bio jedan jači nalet vetra, vrata od sobe su se zalupila i vazdušna struja je oborila gitaru koja je sa stalka pala i udarila u ivicu kreveta :(

I tako je moj jadni washburn stradao :)

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by parker » 05 Sep 2012, 17:38

tako bar ona kaze :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by Kristijan » 05 Sep 2012, 17:38

Е јесмо зли старци :mrgreen:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by parker » 05 Sep 2012, 17:49

malo sale nije na odmet :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by Kristijan » 05 Sep 2012, 17:50

:ziveli:

dustabanlija
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2012, 17:48

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by dustabanlija » 05 Sep 2012, 18:02

Istina, tako ona kaže :lol:

No, kazite vi meni ako ova gitara bude neisplativa za popravku, tj. ako superlepak popusti, šta drugo uzeti? Ne bih opet isto pošto očigledno sreće sa Washburnom nemam, iako mi se veoma dopada odnos cena-kvalitet. Ima li nečeg interesantnog od 200-300€, tanji vrat, mekana, žice niže postavljene, ne mora da bude ozvučena? Sviram sam za sebe, ponekad za društvo, washburn sam kupio jer mi se moglo u tom trenutku, možda je i previše za moje mogućnosti.

Unapred hvala na odgovoru.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by parker » 05 Sep 2012, 18:06

prodajem ja perfektnu gitaru u tvom cenovnom dometu, ako si zainteresovan javi se porukom

dustabanlija
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2012, 17:48

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by dustabanlija » 26 Dec 2012, 17:47

Hteo sam samo da napišem da sam uspeo da sredim gitaru da bude krajnje upotrebljiva. Jurcao sam po stranim sajtovima, raspitivao se kod raznih stolara ali niko nije hteo da mi da konkretan odgovor može li se to odraditi ili ne. Dakle, ni "ne može" a ni "može" :) Tri meseca ludila.

Onda sam najzad, u kontaktu sa nekim tipom s stolarskog foruma, dobio odgovor koji je, onako, fin :) Rekao mi je da je on radio neke gitare kojima su tako napukli vratovi i da je najbolja varijanta da uzmem lepak Titebond Wood Modeling koji je kao gušći i neznamnijašta :) i da lepo nanesem njega sa one strane drveta koje "visi" i onda to spojim stegom nekih 24h i da on garantuje da će se stanje popraviti. To sam i uradio i za sada, da kucnem u drvo, stoji kako treba :) Nadam se da će izdržati u budućnosti :)

E sad, pošto ova gitara ima na sebi pojačalo koje se napaja baterijom od 9V, interesuje me kako najlakše povezati sa laptopom čisto da bi se svirka čula preko zvučnika? Problem je što moj laptop ima integrušu sa mic in i headphones out. Čitao sam forum, pronašao razne stvari u vezi externih USB zvučnih kartica, DI Boxova i slično ali nikako da nađem neku informaciju kako se ponaša mic in ulaz kada se na njega stavi kabl od aktivno ozvučene gitare (ovo je valjda aktivno pojačalo?). Problem je što sam totalno dekintiran za kupovinu svega što mi nije preko potrebno i to narednih minimum 6 meseci. Dakle, ima li nekog rešenja za mene a da ne mora da se ulaže novac? :) Znam da možda postavljam krajnje glupo pitanje, al' šta da radim, zaista nisam pametan a ne bih da nešto spalim/sj**em :)

Pozz!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by dejankuki » 26 Dec 2012, 17:54

nije pojacalo, vec pretpojacalo... no to nema ni veze... velike. A spotjiti sa kompjuterom mozes obicnim kablom... i svirati... no mozda ce se gitara cuti jace nego zvuk sa lapopa... mislim, beZpotrebno. A ako hoces da snimas, e to vec moze. S tim da iskljucis (ako imas) +20dB... (nalazi se iznad slidera za mic volume). E i da podesis signal...

dustabanlija
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2012, 17:48

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by dustabanlija » 26 Dec 2012, 18:09

dejankuki wrote:nije pojacalo, vec pretpojacalo... no to nema ni veze... velike. A spotjiti sa kompjuterom mozes obicnim kablom... i svirati... no mozda ce se gitara cuti jace nego zvuk sa lapopa... mislim, beZpotrebno. A ako hoces da snimas, e to vec moze. S tim da iskljucis (ako imas) +20dB... (nalazi se iznad slidera za mic volume). E i da podesis signal...

Ma hteo bih da pustim na neke zvučnike koji bi bili uključeni u laptop, aktivne, imam par komada kompjuterskih. Sad videh u artistu nešto ovako:

http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=6953

pa ne znam da li bi to odradilo posao, pa i za možda neko snimanje u budućnosti :)

A kako misliš da podesim signal? U laptopu ili misliš na gitari?

Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by Varenika » 26 Dec 2012, 21:08

dustabanlija wrote: Trknuo sam da ga kupim u blizini a za to vreme devojka je trebalo da obriše pod još jednom. Međutim, kako je tog dana duvala ona vetruština, dovoljan je bio jedan jači nalet vetra, vrata od sobe su se zalupila i vazdušna struja je oborila gitaru koja je sa stalka pala i udarila u ivicu kreveta :(

I tako je moj jadni washburn stradao :)
Tako je i moja miljenica(gitara) nastradala prije 14-ak godina.
Vjezbao sam i stavio gitaru u kofer naslonjen na radni sto, a pritom nisam zatvorio kofer. I dunula neka promaja, i gitara pala na nos i skrcala glavu. Barem po prici moje majke koja se u tom momentu zacudo nasla tu blizu.. Dosta slicna prica toj tvojoj... nista nam drugo ne preostaje nego da vjerujemo zenama na rijec :D :D
to mu prije ili kasnije izgleda dodje sudbina svake gitare, ako to nije majka, djevojka, promaja, onda si to ti u momentu nepaznje, ili za 15 godina tvoja djeca...
Al no sikiriki, ja tu gitaru sviram i dan danas :ziveli:

dustabanlija
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2012, 17:48

Re: Washburn D10CEQSB napukao vrat :(

Post by dustabanlija » 27 Dec 2012, 14:03

Varenika wrote:
Tako je i moja miljenica(gitara) nastradala prije 14-ak godina.
Vjezbao sam i stavio gitaru u kofer naslonjen na radni sto, a pritom nisam zatvorio kofer. I dunula neka promaja, i gitara pala na nos i skrcala glavu. Barem po prici moje majke koja se u tom momentu zacudo nasla tu blizu.. Dosta slicna prica toj tvojoj... nista nam drugo ne preostaje nego da vjerujemo zenama na rijec :D :D
to mu prije ili kasnije izgleda dodje sudbina svake gitare, ako to nije majka, djevojka, promaja, onda si to ti u momentu nepaznje, ili za 15 godina tvoja djeca...
Al no sikiriki, ja tu gitaru sviram i dan danas :ziveli:
Hehe, nikada istinu saznati nećemo :D No, ovo kako sam je zalepio, ispade odlično, jedino ne znam da li mi je šipka u funkciji ali neću ni da diram pošto je trenutno vrat prav kao strela, stavio nove žice 11ice i sve šljaka :) Sad samo da provalim kako da ne uložim skoro ni dinara a da je čujem na nekim zvučnicima 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest