Dobar mic za snimanje akustične gitare

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Duane » 05 Sep 2012, 15:33

Dobar mic za snimanje akustične gitare?

i koja je fora kako bi mogao ozvučiti akustaru?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by parker » 05 Sep 2012, 15:48

jel ti ovo dovoljno dobro? pri tome, nije snimljeno u optimalnim uslovima, vise ono ''pali i cepaj'', na mikrofon u sobi na brzaka

http://soundcloud.com/ohne_zucker/cant-find-my-way-home

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Duane » 05 Sep 2012, 16:16

jes kul

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Trooper » 05 Sep 2012, 16:35

Ja sam licno razmisljao o onom SD woody pikapu, bio je na oglasima jedan za 50ak evra cini mi se, imas iz njega izlaz standardni TRS, ubodes se u bilo kakvo pojacalo i to je to. Msm kontam da je najgori zvuk, al opet uz mikrofon treba i neki preamp, pa i pojacalo/razglas, pri tome, po Kristijanovoj prici, za zivu svirku mikrofon je prihvatljiv jedino ako se sedi bez pomeranja.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Duane » 05 Sep 2012, 17:10

theTrooper wrote:po Kristijanovoj prici, za zivu svirku mikrofon je prihvatljiv jedino ako se sedi bez pomeranja.
to sam na svojoj koži osetio i to se čak i tako(kad si baš dojaja stacionaran) vrlo lako izgubi gitara...

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Trooper » 05 Sep 2012, 17:31

Mislim da su pikapi na foru ovog sd woody najbolji sa odnosom cena/kvalitet, ljudi dosta hvale onaj set piezo mikrofona valjda fishmanov al to je oko 270e cini mi se :/

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Kristijan » 05 Sep 2012, 17:31

Уживо ти треба или магнет или пиезо да можеш да извучеш "тачку", и да би мало оплеменио тон који добијаш треба ти бар један кондензаторски микрофон који није баш јако близу гитаре, да хвата мало амбијент. Мени је скоро препоручено да испробам AKG C1000.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by parker » 05 Sep 2012, 17:47

Duane wrote:jes kul
dakle, snimio sam uz pomoc ovoga:
http://www.musiccentar.com/i-6214/line- ... y-recorder

nije da sam se nesto iscimao da nadjem najbolji polozaj i sta ti ja znam, stavio sam ga na sto i snimao sa metar rastojanja.
jos bolja varijanta bi bila da je ozvucena gitara, onda ubodes kabal direkt u spravicu, nema spoljnog suma i ostalih smetnji.

spravica kosta ali po meni vredi da se ima. sad, ja sam ljubitelj kojekakvih korisnih spravica, kad mi se svidja ne zalim pare.
ako si u situaciji probaj pa vidi vrsi li ti posao. a osim nekog namenskog snimanja dobra je stvar i da ubodes i snimas se dok
vezbas, ako iznenada ispadne neki dobar rif u trenutku inspiracije ostace snimljen. umesto da ode kao milion nekih zaboravljenih..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Duane » 05 Sep 2012, 17:50

kako bi mogao da ozvučim ovu akustaru i za koji keš?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Kristijan » 05 Sep 2012, 17:56

Најбезболније је да идеш да испробаш магнете који се стављају на звучни отвор, јер ту ама баш ништа не модификујеш на гитари. Једино је ту фора да је највећи број њих пасиван магнет, па је пожељно да имаш некакво претпојачало. Сад, да ли ћеш после да идеш у разглас или гитарско појачало - то дефинитивно утиче на то какву справу узимаш. Ако идеш у разглас треба ти нешто што избацује балансиран сигнал. Мислим да је штета да бушиш ту гитару било како, па не бих препоручио било које друго решење изузев магнета за звучни отвор. Само не можеш да решиш ту ситуацију за мале паре, најјефтинији магнет који има сврхе куповати је 50 евра, а она најјефтинија Берингерова справа за претпојачање и пеглање сигнала не ради баш сјајно са сваким амгнетом за звучни отвор, дакле највероватније треба да пазариш неку скупљу справу. Тешко да можеш да се провучеш са мање од 150 евра.

Ако си свирао са динамичким микрофоном, наравно да си имао проблем, мислим да не можеш да се провучеш без кондензаторског микрофона.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Duane » 05 Sep 2012, 17:59

definitivno neću da bušim gitaru, mislio sam na taj magnet što ide u otvor da stavim, jel to može da se skida ili jednom kad se stavi to je?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Kristijan » 05 Sep 2012, 18:03

Може да се скида, зато сам ти то и поменуо.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Duane » 05 Sep 2012, 18:04

to je to, gde to može da se nadje i jel ima neki koji bi preporučio?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Kristijan » 05 Sep 2012, 18:30

Па мени су се доста допала 2 магнета, један је Fishman Neo-D и тај има да се нађе код Марића, а други мислим да ћеш тешко да нађеш, али пробај у Митросу, имали су га некад, то је Seymour Duncan Acoustic Tube. Тај има потенциометар за гласноћу, али би ипак требало да је пасиван. Остали... шта знам, нисам био нешто посебно разочаран, али нисам био ни одушевљен. Само ти ипак пробај све што можеш да пробаш, свако чује нешто другачије, не смем да гарантујем да је за тебе ово идеално решење.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar mic za snimanje akustične gitare

Post by Duane » 05 Sep 2012, 18:38

znam nego da se bar orijentišem, nemam nikakvog iskustva sa tim spravama

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest