** Washburn wd10s VS Epiphone DR-220S **

Post Reply
Rados
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2012, 01:51

** Washburn wd10s VS Epiphone DR-220S **

Post by Rados » 12 Sep 2012, 01:59

:cao: Pozdravljam Vas forumaši, evo i mene kod vas u ovoj virtuelnoj zajednici :)

Rešio sam da častim samog sebe novom akustičnom gitarom, isprobao sam veliki broj modela, i u skladu sa tim iskustvom, ali i budžetom, izbor sveo na dve gitare, koje koštaju isto (18000 din), i jako mi se obe sviđaju, pa ne znam kako da prevagnem, te reših da vam se obratim za pomoć :D

Ovako, u pitanju su Washburn Wd10S i epiphone dr-220s.. Šta mislite, koja je bolja, lepša, ili bilo šta što bi prevagnulo na jednu od tih dveju strana? :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: ** Washburn wd10s VS Epiphone DR-220S **

Post by Kristijan » 12 Sep 2012, 07:11

По мени Washburn има нешто занимљивији тон, а Epiphone има врат који мени више одговара, пошто Washburn има доста танак врат. Опет, Epiphone има тај специфични дизајн главе, и таман је због тога то гитара која је нешто дужа и рецимо не може да уђе у кофер који тренутно имам... Причам ти искључиво из мог угла, јер нема универзалног одговора. Заправо хоћу да ти кажем да мораш сам да одабереш, и да не вреди да се ослањаш на мишљење било кога другог, јер ћеш ти да свираш ту гитару. Можда теби баш одговара тањи врат, који мени не лежи, а можда ни тонски не уочаваш никаку разлику, односно не тражиш у тону исто што тражим и ја. И можда имаш већи кофер :)

Rados
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2012, 01:51

Re: ** Washburn wd10s VS Epiphone DR-220S **

Post by Rados » 12 Sep 2012, 10:31

Hvala na odgovoru :)) Nemam kofer, kupiću neku torbu ka budem pazario gitaru, naravno, koja odgovara gitari...

Nemam tolikog iskustva kao Vi Kristijane, tako da ne uočavam neku veliku razliku u tonu, osim što mi se čini da je Epiphone malo glasniji. Što se vrata tiče, odgovara mi i jedan i drugi, tj.nisam baš primetio ni tu neku veliku raziku, ali su dosta "udobne" gitare... Možda bih i mogao lakše da se odlučim da su obe gitare kod istog prodavca, pa da ih na licu mesta uporedim... Epiphone je u Mitrosu, Washburn u Mix-music company-ju... Što se mene tiče, nijednoj od te dve gitare nisam našao neku manu što bi prevagnulo u odnosu na drugu, fantastično mi odgovaraju obe :) Zato sam ovde na forumu postavio pitanje, jer šta znam, možda neko poseduje te modele ili ima iskustva sa tim brendom, pa opet zna kako se ponašaju, jer nije lako a ni verodostojno baš ni posle 5 minuta svirke u radnji zaključiti kakava je gitara, da li drži dobro štim, da li ima neku falinku i slično..

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: ** Washburn wd10s VS Epiphone DR-220S **

Post by Perce » 08 Oct 2012, 19:29

Uvek postoji mogucnost falinke ali to se uglavnom svodi na neki poseban komad, koji u nekoj prodavnici tebi nebi smeo da dodje u ruke. A ako i dodje neki sa falinkom, garancija je tu.
Subjektivno je ono oko cega ti niko ne moze pomoci. Koja ti bolje lezi u ruci, koja ima lepsi zvuk, koja ti se vizuelno vise svidja... stavis sve na papir i matematika bi trebala da bude prosta (sto je retko kad slucaj :S ).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest