Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post Reply
Nikolaza
Posts: 5
Joined: 08 Oct 2012, 17:48

Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Nikolaza » 08 Oct 2012, 18:40

Ovako pozdrav svima, novi sam na Vasem forumu.. potrebna mi je pomoc oko kupovine i odredjene informacije vezane za pojedine akusticne gitare.. probacu da se vodim onim instrukcijama koje ste naveli..pa da krenemo

1) Imam vise aduta, s obzirom na cenu, u opciji su Maxtone Wgc 4111, ili 4103 ili 3901 i aster md18, to su prve koje su mi zapale za oko, prvenstveno zbog nesto nize cene.. onda malo bolja opcija po meni je epiphone aj 100 koji mi deluje kao bolji u odnosu na trenutno ponudjene mada ga jos nisam svirao, tako da ne znam nista o njemu, osim nekih osnovni stvari da je zadnja ploca i strane od mahagonija, prednja ploca od smreke i vrat je mahagoni sa rosewood kotnom plocom.. i na kraju mi se prvenstveno zbog izgleda svidela ozvucena akusticna Jack&Danny dg10c, e sad ako je neko upoznat sa tim koliko je ona dobra ustvari.. Negde sam video da je oko 15ak hiljada, tako da to otprilike i jeste moj budzet.. Sad sve zavisi da li se za te pare isplati kupiti ovu poslednju i da li je ona boljeg kvaliteta u odnosu na prethodne, ili cak i losija od epiphona a skuplja samo zbog elektronike?

2) Namena je za sviranje sa drustvom, znaci samo hobi, nista ozbiljnije

3) Sviram otprilike 10 meseci, rekoh u prethodnom nisam toliko ambiciozan, ne planiram ozbiljnije da se bavim tim, sada sviram po 1,2 h dnevno, kada imam vremena,, ali bih kao i svi ipak voleo da imam gitare koju bih mogao duze vreme da sviram.. :)

4) Obilazio sam prodavnice, ali eto jos uvek nisam nacisto da bih ocenio sta je bolje..

I najvaznije jos jednom da naglasim 15 000 dinara je maksimum za placanje

Naravno otvoren sam za jos neke predloge znaci bez obzira na ove sto sam naveo, spreman sam i da poslusam nekoga ako ima neku bolju gitaru da mi predlozi i da naglasim da zelim novu gitaru, znaci bez obzira na sve, polovnu ne zelim da kupim..

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Trooper » 08 Oct 2012, 18:45

Prelistaj teme na forumu, bilo je mnogo prica o gitarama tog cenovnog ranga

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Kristijan » 08 Oct 2012, 18:52

Од ових што си набројао, ја бих рекао да је Епифон мало срећнија куповина од осталих. Само... све су то јефтине гитаре, и нема ту спектакуларних разлика.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by parker » 08 Oct 2012, 18:54

ustedi jos malo, dobices vise.. gledaj oglase, pre ces naci dobru polovnu gitaru nego novu za te pare.
i u svakom slucaju, za sviranje sa drustvom uzmi neku neozvucenu djitru, ozvuka ti ne treba a odvlaci cenu.
da ne govorimo da je to nikakva ozvuka kad sa gitarom zajedno kosta 15h.

Nikolaza
Posts: 5
Joined: 08 Oct 2012, 17:48

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Nikolaza » 08 Oct 2012, 19:19

Ok, hvala na odgovorima.. pa znam i sam da su to gitare slabog kvaliteta i da medju njima nema neke razlike u kvalitetu, ili bolje recu u nekvalitetu.. U sustini, ako bi epiphone i taj jack&danny imali slicne mogucnosti, ja bih pre uzeo jack, ali jos nisam ih probao pa razmisljam sad neki dan razmisljam da provedem u razgledanju gitara i da kupim.. Sad realno meni ne treba ozvuka, ali opet nije je lose imati, pa nije bas toliko valjda losa.. Ja gitaru sigurno necu prodavati tako da meni nije bitno koja je marka, i da li cu moci kasnije da je prodam.. Hvala vam na ekspresnim odgovorima, nisam ocekivao da ce neko ovako brzo odgovoriti.. :)

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by parker » 08 Oct 2012, 19:39

razmisljaj ovako: kupujes gitaru od 15 hiljada, ozvuka odvlaci 4-5 hiljada, dobijas desetak hiljada vrednu gitaru sto je smece i 5 hiljada u ozvuci koja ti ne treba..
ako ikad i ubodes tu gitaru u pojacalo/miksetu videces da si se zajebao, a veca je sansa da mozda nikada ni neces. a tu ti ode trecina para koje imas u vetar.

umesto toga vidi ovo, perfektna gitara za tvoj budzet i potrebe: http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=1959
stegni zube jos neko vreme, skupi jos to malo sto fali i imaces gitaru koja sve te nabrojane ostavlja daleko u prasini..
nemoj meni da verujes, idi probaj ovog washburna pa onda te nabrojane pa ponovo washburna, samo ce ti se kasti :)
da ne mislis da hvalim washburna jer ga ja imam, ne, sviram neku drugu

aj pa srecno :ziveli:

Nikolaza
Posts: 5
Joined: 08 Oct 2012, 17:48

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Nikolaza » 08 Oct 2012, 20:02

Ok, sada sam definitno, bez obzira i na izgled j&d koji mi se svideo, odustao od ozvucene akusticne, za to ste me ubedili :D e sad jbg, ne znam da li cu uspeti da se strpim da ne kupim neku od navedenih neozvucenih gitara.. Prvenstveno zbog toga sto sam student i ovo sto sam skupio, ako skorije ne potrosim na gitaru ima da ode na neke druge stvari a a nemam bas nameru da skupljam jos za gitaru, a drugi razlog je sto ja vec 10 meseci sviram na krsu nevidjenom od gitare, najjeftinija kineska gitara od 3 hiljadarke, cm razmaka zice od praga, mnogobrojnih nedostataka i s obzirom da i pored takvih stvari, ja za ovih skoro godina dana nisam odustao od sviranja i dalje svaki dan odvojim neko vreme da odsviram neku stvar.. Iako se tesko moze to nazvati sviranjem sa instrumentom kakav je ovaj moj, mislim da ce mi bez obzira kakvu gitaru da kupim, to biti kao da prelazim na neku gitaru od 400-500 eura :D a hvala za predlog za ovaj wasburn, ali ipak sam ja zelen za to, mozda za nekoliko godina kada se zaposlim, sada je ipak jos rano za njega :cry:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by parker » 08 Oct 2012, 20:19

pa cuj, to je koja hiljadica preko onog sto sad imas a razlika je neuporediva.. osim toga mozda ubodes neki popust, sad ide sezona bozic pa nova godina pa ponovo bozic..
nije ovaj vosha nista spektakularan pa da umislis da to jos nije tvoj nivo, to je samo prva i najjeftinija gitara koja se bez blama moze nazvati instrumentom..

bez svakog zezanja idi i probaj, nemoj nositi pare sa sobom da se ne izvuku, samo idi i probaj kako sam ti rekao iznad. mozda se uveris da je vredno cekanja jos malo duze.
kad/ako ga budes imao to je gitara koju mozes da sviras dugi niz godina i da ti ne treba druga a to se ne moze reci ni za jednu od ostalih spomenutih..

valjda ima neka baka boleciva na unuka studenta, ili bar ako ti je skoro rodjendan.. ja bi uzeo bolju djitru, makar morao da idem da utovaram ugalj, cistim sneg, sta bilo..

ali mimo sve romantike, odvoj jedan dan i probaj sve pa vidi. ako naletis na glavu kad budes gledao washburna nek ti odsvira nesto a ti gledaj/slusaj.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by parker » 08 Oct 2012, 20:34

ako bas ne mozes da trpis, evo da ti predlozim ovo: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/122 ... e-G320-NS/
nije solid top kao sto pise na mitrosovom sajtu i onaj washburn je ja mislim bolji, al opet je za te pare dobra gitara

Nikolaza
Posts: 5
Joined: 08 Oct 2012, 17:48

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Nikolaza » 08 Oct 2012, 21:36

E to mi reci Parkeru.. konacno neka preporuka.. :lol: :lol: bas sam danas naleteo na nekom od postova na ovu gitaru, ali sam posle skrenuo sa toga i otisao na drugu stranu.. s obzirom da zivim blizu Bga, razmisljam da pazarim nesto u Mitrosu, kod njih skoro da imaju sve koje sam nabrojao tako da cu moci i da ih uporedim, ali cu ipak paznju sada da usmerim na ovu sto si mi predlozio..

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by parker » 08 Oct 2012, 22:36

gde ti je to blizu bgd-a? probaj sve ali nemoj da te ubede da je neka od tih drugih blizu ove takamine :mrgreen:. iako je i takamine od laminata ipak je svetlosnim godinama daleko od ostalih po svirljivosti, kvalitetu izrade i sl.
najbolje bi ti bilo ako imas nekog ko svira da podje sa tobom i probate nekoliko od istog modela pa izaberete jednu, zato sto to nisu gitare od 1000+ evra pa da je svaka licno probana od nekog kontrolora

Hairy Beast
Posts: 42
Joined: 21 Sep 2012, 22:09

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Hairy Beast » 08 Oct 2012, 22:52

Tu takamine gitaru ja planiram da kupima za 2-3 dana kad mi legne plata, ove sto si nabrojao nemoj ni da probas, takamine je jako dobra i cak nisam primetio neku veliku razliku kada sam probao i neku skuplju gitaru u mitrosu, a od yamahe f310 koja je najprodavanija (i skuplja za 1000din) ima lepsi zvuk a i lepse izgleda (po meni). i ako nemas nekoga da povedes ko se malo vise razume zamoli prodavca u mitrosu da nastima gitaru i da je isproba, meni je lik svirao 15-20 min 2-3 gitare iako je znao da nemam u tom trenutku pare i da necu odmah kupiti... i lik mi je kulturno rekao "zajebi te kineske no nejmove, uzmi gitaru od proizvodjaca koji pravi samo gitare a ne sve od instrumenata do lustera" :) jer sam i jao razmisljao o maxtone-u i jos nekim takvim jeftinijim gitarama....

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Kristijan » 09 Oct 2012, 09:58

Поменута Јамаха је само јако познат модел, и сама марка улива поверење, а реално није не знам какав инструмент, и тешко да може да служи као упоредна тачка, то смо овде на форуму апсолвирали :D . Ја сам поздравио избор Епифона јер сам помажући једном клинцу из комшилука при куповини гитаре био врло пријатно изненађен с овом гитаром. Оно, баш ништа нисам очекивао, капирам да је све то једна те иста кинеска конфекција, али та гитара има сасвим пристојан тон. Ништа специјално, али је лепо урађена и звучи пристојно за те паре. Такамине је исто сасвим солидан инструмент за те паре, с тим да ја немам утисак да је израда оне Епифон гитаре лошија. У суштини, ако нећеш да даш бар 200 евра, све то што је ту око 120-150 евра звучи доста слично. Не кажем да је све то исто, али нема шансе да се осетиш као да си се сад опасно зезнуо што си узео овај или онај модел.

Nikolaza
Posts: 5
Joined: 08 Oct 2012, 17:48

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by Nikolaza » 11 Oct 2012, 19:17

Na kraju sam ipak kupio Jamahu f310 :D I Kristijane citao sam negde tvoje postove, sto se tice Astera, Stagga, definitnvo gitare medju losijim koje su zastuplljene kod nas, tek danas kada sam uporedio zvuk astera, stagga i jamahe, shvatio sam koliko je jamaha iznad navedenih, epiphone koji sam danas probao nije me toliko odusevio, dok sam ovom jamahom veoma zadovoljan, eto potpuno neplanirano sam zavrsio sa njom :D :D :D hvala jos jednom na savetima i pomoci :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine akusticne gitare!!!

Post by parker » 11 Oct 2012, 19:31

i tako.. uvek ljudi traze savet a na kraju kupe nesto sasvim deseto :lol:
aj nek te lepo sluzi, vaznije je svirati nego fetisizam ko kakvu djitru ima :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest