Yamaha CPX500 kroz mix

Post Reply
sonnyboy
Posts: 9
Joined: 03 Sep 2012, 07:41

Yamaha CPX500 kroz mix

Post by sonnyboy » 22 Oct 2012, 10:39

Nadam se da neko ima savet u vezi ovoga - evo problema:
Uporedo dve gitare Yamaha CPX 500 i CPX 700 ukljucene u mixetu (svi potovi i na mixeti i na gitarama identicno postavljeni - na 12 sati) i 700 izlazi kao akusticna a 500 kao elektricna na clean-u.

S obzirom da su gitare jako slicne ne znam otkud takva razlika u zvuku. Eventualno sto je 700 isla direktno u mix dok je 500 isla prvo kroz bad monkey pedalu (izlaz za mixetu) koja mi treba da malo podignem level za solo.

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude? Jer mi uopste ne odgovara da mi gitara zvuci kao clean electric ...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by Kristijan » 22 Oct 2012, 10:48

Немају исто претпојачало, и 700 има горњу плочу резонатора од пуног дрвета. По мени су и APX 500 и CPX 500 прецењени модели, и Јамахи не служе баш на част.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by Trzalica » 23 Oct 2012, 18:15

sonnyboy wrote:Nadam se da neko ima savet u vezi ovoga - evo problema:
Uporedo dve gitare Yamaha CPX 500 i CPX 700 ukljucene u mixetu (svi potovi i na mixeti i na gitarama identicno postavljeni - na 12 sati) i 700 izlazi kao akusticna a 500 kao elektricna na clean-u.

S obzirom da su gitare jako slicne ne znam otkud takva razlika u zvuku.. ...
Mislim da ja imam rešenje ove misterije. :idea: :idea: :idea:
Načulo se ovih dana da su CPX 500 i CPX700 u Mi*** (jednoj našoj radnji za prodaju ovih instrumenata) NA SNIŽENJU ... sigurno je to razlog što je CPX500 više "naelektrisanija". Iz ljubomore što CPX 700 košta čak i MANJE nego ona pre sniženja, rešila je da radi na struju. :XD: :P :XD:

Image

A sad ozbiljno: CPX 500 gitare po ceni od 340e na sniženju :shock: I bez sniženja model "500" iz ove Yamaha serije se uvek kretao tesno oko 300€.
U prevodu, naučilo se dosta od Apple u prilog sublimiranom reklamiranju?!? :bow:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by Baba Slim » 23 Oct 2012, 18:26

sonnyboy wrote:Eventualno sto je 700 isla direktno u mix dok je 500 isla prvo kroz bad monkey pedalu (izlaz za mixetu) koja mi treba da malo podignem level za solo.

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude? Jer mi uopste ne odgovara da mi gitara zvuci kao clean electric ...
Smem da se kladim da je u podvučenom upravo i problem. Jesi li ih ti poredio uopšte te dve gitare tako da su obe direktno u mix priključene, samo kabel, bez ičega između?

Jer, Bad Monkey, i sve pedale iz te serije, na tom izlazu za mix imaju simulaciju 4x12'' kabineta, što se manifestuje značajno promenjenim EQ-om čitavog zvuka, koji je prilagođen upravo za električnu gitaru. Ako ti već treba neki boost, i nemaš ništa drugo da koristiš osim Bad Monkey-a, onda probaj barem da ga spojiš kroz regularan izlaz (out 1 - AMP), na taj način će ti osnovni zvuk ostati sačuvan, jer ima dobar buffer, a dobićeš drive kad ti zatreba, mada možda onda taj drive neće baš sjajno raditi.

Bolje za boost da nabaviš drugu pedalu, ili barem EQ pedalu za gitaru, može i to da služi najnormalnije kao boost, pored mogućnosti dodatnog korigovanja EQ-a.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by Trzalica » 23 Oct 2012, 18:44

Ja verujem da je veće TROLovanje sam ovaj topic, nego moje podsmevanje :XD: Well :arrow:
:O.o: zašto bi iko sumnjao ili čudio se :shock: razlici, ako nešto ne testira u identičnim uslovima? Ne treba biti Ajnštajn pa to skapirati. :grummel_2: Valjda je sama POENTA TESTIRANJA, testiranje dva uredjaja u jednakim uslovima, kako bi se utvrdila razlika izmedju istih. Ili možda to u 21. veku nije

Ono, pojeo sam kačamak sa feta sirom i eto nema isti ukus kao ona proja sa seljačkim zlatiborskim, iako sam proju identično spremio .... :hide:

U svakom slučaju, na kraju balade, ja sam i dalje slobodnog ubedjenja da je ovo sublimirana reklama iz kuhinje dotične prodavnice.

sonnyboy
Posts: 9
Joined: 03 Sep 2012, 07:41

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by sonnyboy » 25 Oct 2012, 10:43

Baba Slim wrote:
sonnyboy wrote:Eventualno sto je 700 isla direktno u mix dok je 500 isla prvo kroz bad monkey pedalu (izlaz za mixetu) koja mi treba da malo podignem level za solo.

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude? Jer mi uopste ne odgovara da mi gitara zvuci kao clean electric ...
Smem da se kladim da je u podvučenom upravo i problem. Jesi li ih ti poredio uopšte te dve gitare tako da su obe direktno u mix priključene, samo kabel, bez ičega između?

Jer, Bad Monkey, i sve pedale iz te serije, na tom izlazu za mix imaju simulaciju 4x12'' kabineta, što se manifestuje značajno promenjenim EQ-om čitavog zvuka, koji je prilagođen upravo za električnu gitaru. Ako ti već treba neki boost, i nemaš ništa drugo da koristiš osim Bad Monkey-a, onda probaj barem da ga spojiš kroz regularan izlaz (out 1 - AMP), na taj način će ti osnovni zvuk ostati sačuvan, jer ima dobar buffer, a dobićeš drive kad ti zatreba, mada možda onda taj drive neće baš sjajno raditi.

Bolje za boost da nabaviš drugu pedalu, ili barem EQ pedalu za gitaru, može i to da služi najnormalnije kao boost, pored mogućnosti dodatnog korigovanja EQ-a.
Imao sam bukvalno 5 minuta pred kraj "tudje" probe - da se ukljucim u mix, te nisam stigao da probam gotovo nista. Idem za vikend ponovo u studio pa cu isprobati sve varijante. Imam pored bad monkey-a i druge pedale (npr Blackstar HT Dual koja je true bypass a ima i clean boost te mozda to bude bolja varijanta).
@Trzalica: bas naprotiv - imam problema sa doticnom muzickom kucom (pre 3 meseca kupio CPX500 sa slike - bas za toliko para). Vec sam je nosio kod Jean-a na servis (mutavi pragovi) a gitara i dalje ne radi kako treba - Jean kaze da su pojedeni pragovi???#!! a gitara stara 3 meseca ... wtf? ja bih rekao da je ta nedovoljna rezonatnost i tankoca zvuka zbog niske akcije (sto su zice blize pragovima - vise zujka i tanje zvuci gitara) ... u svakom slucaju me ceka ubedjivanje s Mit... muzickom kucom oko sredjivanja/zamene/povracaja novca (stagod da je tu realna varijanta)

@Babaslim - kao i obicno, hvala puno na savetu!

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by Baba Slim » 25 Oct 2012, 11:20

Nema na cemu, naravno. :ziveli:

Bojim se da sa Bad Monkeyem u svakom slucaju ne moze da se namesti cisti clean boost, jer kako god da mu namestis eq, on ima tu izbocinu u srednjima, tako da ovako ili onako kapiram da ce biti prizvuka elektricne. Ali svakako probaj kad vec imas pedalu na raspolaganju, mozda gresim.

Mozda bi najbolje bilo uzeti neku (jeftinu) EQ pedalu kao sto Kristijan rece ranije, ako te striktno zanima bustovanje kroz pedalu a ne na samoj gitari...

Inace, kad sam pre 2 godine kupovao akustaru bas u tom cenovnom rangu (+/- 40k), nameracio sam se na Takamine EG363SC, ali ajd da me ne grize savest, isprobao sam ali bas sve zivo u tom cenovnom rangu, pa i pomenutu cpx500, i iskreno radila je kao kanta naspram te Takamine, i na suvo i na razglasu. Nijedna nije bila ni prineti toj Takamini, a sve sam isprobao i na suvo i na razglasu, jednu za drugom. Cpx500 je bila bas tanka na suvo, i prastava na razglasu do zla boga... Izvini, ali takav mi je utisak bio - i bas sam nekako bio razocaran Yamahom, mislio sam da je mnogo bolja...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by Kristijan » 25 Oct 2012, 11:33

Само су ти 500 модели прецењени, па се људи збуне кад их пореде са инструментима сличне цене. По мени, те гитаре смеју да коштају око 250 евра, све преко тога је плаћање натписа на гитари.

700 и 900 су далеко пристојнији инструменти, с тим да бих ја највероватније јурио само 900.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Yamaha CPX500 kroz mix

Post by Baba Slim » 25 Oct 2012, 11:43

CPX900 svira jedan drugar koji svira kao Andy McKee bukvalno (samo nikako da zavrsi taj album jer svira na milion strana, violinu najvise, ali i trubu), i stvarno je super gitara, nema zamerke.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest