Martin zvuk - on a budget

Post Reply
User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Martin zvuk - on a budget

Post by andrej] » 28 Oct 2012, 11:16

Ja sam jedan od miliona ljudi koji vole zvuk Martina, konkretno legendarne D-28ice. Spruce top, rosewood back and sides varijanta. Upoznat sam sa time da su Martini zaista izuzetne gitare, da je veliki trud ulozen u pravljenje istih, i da vrede svih para koje za njih traze, ali - ja te pare nemam. Ne mislim da cu za manje pare dobiti isto: i ton, i kvalitet izrade, i udobnost sviranja, pa me uprkos tome interesuje:

zna li ko ovde koja gitara, nama dostupna, ima slican TON Martinu D-28. Ne isti, samo sto slicnijeg karaktera. Podrazumeva se da nije neko totalno veslo, da se moze svirati (nisam izbirljiv i visoka akcija i debeo vrat mi ne smetaju). Interesuju me cenovni rangovi od 350e, 700e i 1000e. Znaci, sta ima do 350, 700 i 1000. Ne bih se bunio da ima dodato i neko ozvucenje, ako to ne unistava akusticni ton (uvek mogu nabaciti neki neinvazivni magnet i majk na stalak, ispred)...

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by nikolic025 » 28 Oct 2012, 11:42

A zasto nevidis bas Martin ali te jeftinije serije,mozda ti se nesto i dopadne...A ako hoces direktne kopije to ti je Sigma Guitars by Martin,ako se ne varam.

Ja da sam na tvom mestu u toj ceni do 1000E bih gledao i neku Takamine japanca i Yamahu i sve sto ima,mozda ti neka i vise legne.I jeftinije Guild su savrsene gitare...


Image

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by parker » 28 Oct 2012, 14:12

trebalo bi da u Liri ima jedan Martin od oko 600e, kad sam ga probao pao sam u nesvest..
a ima ih jos nekoliko do 1000 pa onda probaj njih, sto bi gledao zamene?

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by nemirkv » 28 Oct 2012, 14:37

Parker, mislis li na Martin DX1AE? Ako je ta, mogu da potvrdim da je gitara stvarno odlicna! Uzeo je moj ortak jedan, po prirodi basista, ali svira dosta akusticnog bluza, i prezadovoljan je... Sada, nisam bas siguran da je to zvuk koji covek trazi, ali da je gitara dobra, dobra je!

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by parker » 28 Oct 2012, 14:44

jbg, ne znam model ali kad sam kupio corta trazio sam najjeftinijeg martina, cisto da malo probam.
perverzija od gitare po onome kako mi je legla u ruke, kako je svirljiva i sve to.
a i zvuk je bio super, mozda ne bas to sto covek trazi al ipak super..

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by andrej] » 29 Oct 2012, 00:47

Poslušaću o čemu se radi, svakako.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by parker » 29 Oct 2012, 04:52

Da ne bude zabune, D28 je sigurno mnogo iznad ove gitare koju spomenuh. Mene je oduševio ovaj najjeftiniji Martin, mogu samo da zamislim kakve su te skuplje varijante.
Hteo sam samo da kažem, ja bi pre uzeo Martina nego neku drugu koja slično zvuči jer računam da i sa najjeftinijim Martinom dobiješ taj osećaj Martina u rukama, tu izradu i sve ostalo što čini Martina. Ako već voliš to..
Već sam spomenuo, voleo bih da probam i Guild a npr Taylor me nije nešto fascinirao, doduše isto sam probao najjeftinije a skuplji su sigurno druga priča

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by Duane » 29 Oct 2012, 12:52

nema zamene za to što si čuo, ja sam imao prilike da sviram tako nešto dok sam bio u amerigi... ne ma za me ne

svirao sam brdo nekih martina u nekoj radnji, raznog cenovnog ranga, cena nije pravilo za "dobar ton" ili za ono šta ti se svidja i to važi do neka 3 soma, od tad kreću state of the art martini koje smo valjda svi i slušali i to je da se usereš u gaće... sve sve sve sve sve je savršeno na toj gitari

nači ono kad uzmeš tako nešto u ruke usraćeš se u gaći i reći "da to je to i sad znam što je to to i što je izvikano i toliko košta"... i know i did

ako hoćeš da probaš Taylor Dreadnoughta 110ku cimni me jer imam gajbi to

btw, pored toga šta je mene ostavilo bez daha pored toga je bio neki washburn što jedan drugar ganja, tako da overi i njih... u principu najbolji plan ti je da odeš po ovim radnjama i budeš dosadan prodavcima dozlaboga™ i probaš sve(to je tvoje pravo jbte, na zapadu ne bi verovao kakva je situacija, ovi u mitrosu su amaterčine zapravo, a tripuju neke intelektualne ekstaze)...

btw treba probati i tog martina od 600 jura, mada iz ovoga što sam ja probao recimo po americi, recimo u tom cenovnom rangu ga Taylor šije, deluje kao da ih rade ofrlje jbga, ali treba probati... ime ne znači ništa, ime sa izgradilo na onim bombama koje koštaju boga oca, tako da nek bude sve u igri jbga, najbolji savet probaj brdo gitara vamo po radnjama

nadam se da nisam udavio i da ima bar nešto korisno u ovom postu... ako oš da probaš tejlora cimaj

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by teodorica » 29 Oct 2012, 15:26

Jel taj tvoj tejlor ima ono podesavanje nagiba vrata za neck reset ili je to rezervisano za visu klasu?Strasno mi se svidja taj sistem jer godinama kad se digne malo top opet doteras vrat kao da je juce izasao iz fabrike

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by Duane » 29 Oct 2012, 19:30

mis da nema? tj bar nije uočljivo niti mi je iko skrenuo pažnju na to, kako izgleda to tačno?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Martin zvuk - on a budget

Post by parker » 30 Oct 2012, 22:52

naleteh na ovo, nije bas dvajsosmica al ipak.. :ziveli:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest