Sabbath Style Nedoumica :)

Post Reply
banedown
Posts: 8
Joined: 31 Oct 2012, 20:29

Sabbath Style Nedoumica :)

Post by banedown » 31 Oct 2012, 21:01

Pozdrav svima! Imam zelju da pocnem sa ucenjem sviranja gitare i citanjem foruma sam zakljucio da je bolje skupiti novac za neki bolji model. Moj plafon je 300 evra za polovnu dok bi za novu gitaru mogao da izdvojim i vise (otplata na rate).
Slusam pretezno jednostavnije sporije ali heavy, bluesy stvari poput Black Sabbath-a, Trouble, Down, Danzig i slicnih bendova. Voleo bih da naucim da sviram za svoju dusu i da pretocim neke svoje ideje u muziku.
Mozete li mi preporuciti nekoliko modela koje odgovaraju mojim afinitetima?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Sabbath Style Nedoumica :)

Post by Trooper » 31 Oct 2012, 21:15

Ovaj, a sta ce ti akustara onda? Zasto ne bi isao na elektricnu gitaru, kad te vec zanima taj tip muzike


banedown
Posts: 8
Joined: 31 Oct 2012, 20:29

Re: Sabbath Style Nedoumica :)

Post by banedown » 31 Oct 2012, 21:23

Pa prvo sam tako i planirao ali su mi par ljudi koji pomalo sviraju rekli da je najbolje poceti sa akustarom a posle preci na electric. Meni se to nikako nije svidelo pa sam zato i dosao ovde i dobijem prave informavije :)
U svakom slucaju sta mislis da bi odgovaralo od elektricnih gitara. Znam da vecina ovih bendova svira SG, Les Paul ali to su sve skupe gitare za mene. Neznam da li postoji nesto jeftinije a da ne bude bas krs?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Sabbath Style Nedoumica :)

Post by Kristijan » 31 Oct 2012, 21:35

Акустична и електрична гитара нису исти инструменти. Оно, имају исти распоред тонова, али нису исти инструменти, сасвим другачији приступ треба да имаш што се тиче динамике, а кад те већ интересује тежи звук онда ни оно што ради лева рука није идентично. Нећеш се баш Сабата насвирати чешљајући баре акорде преко свих 6 жица, односно ако и шљака то на акустичној, на електричној ће да звучи бангаво, јер се просто свира другачије. Ако си сигуран да те не интересује акустична свирка, онда свакако узми електричну одмах. Сматрам да је добро да једног дана имаш и акустичну гитару, добро је да умеш да користиш и једну и другу гитару, али за бендове које си набројао акустична једноставно није прави избор. Да си у фазону да би да свираш Нил Јанга, онда није никаква грешка да се прво крене с акустичном, а у овом твом случају ја не мислим да је за тебе корисно да кренеш с акустичном гитаром. То је исто као да те неко саветује да прво купиш бицикл ако те занима да возиш неки ендуро.

Што се тиче савета за електричну гитару, за то постоји засебан подфорум, па тамо постави питање.

banedown
Posts: 8
Joined: 31 Oct 2012, 20:29

Re: Sabbath Style Nedoumica :)

Post by banedown » 31 Oct 2012, 21:41

Puno hvala na brzim odgovorima i velikoj pomoci. Odo sad na drugi podforum ;)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sabbath Style Nedoumica :)

Post by Duane » 01 Nov 2012, 03:23

ako je sabbath, nema ne doumice, samo teško, dugo i ritualno

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest