Washburn D34 SCE ili Yamaha CPX 700

Post Reply
stojan23
Posts: 12
Joined: 26 Jun 2012, 19:35
Location: Doboj,RS,BiH

Washburn D34 SCE ili Yamaha CPX 700

Post by stojan23 » 05 Nov 2012, 10:45

Treba mi elektro-akusticna gitara,stvar je u tome sto ovog Washburna nisam probao niti ga imam u blizini gdje probati ali bih ga mogao relativno jeftino kupiti.Interesuje me da li je neko imao priliku svirati ovu gitaru.Kakva je svirljivost to me najvise interesuje,jel pretvrda,ne volim bas ni preuzak vrat.Po mom misljenju ove sto sam ja probavao washburn gitare a i imao sam jednu,one imaju neku cudnu jako tenziju zica i preuzak vrat sto mi se ne dopada.Da li je to slucaj i sa ovim modelom.Evo karakteristika te gitare:
http://www.guitar.com.au/guitars/acoust ... D34SCE.htm
Yamahu CPX700 sam probao i odgovara mi skroz,ali mi puno para,kod nje je sve OK ali mi se ne daje toliko love,ovaj washburn je dosta jeftiniji.
Pa eto ima li mozda neko ko ima iskustva sa washburnom d34 sce,bio bih zahvalan za informaciju

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn D34 SCE ili Yamaha CPX 700

Post by Kristijan » 07 Nov 2012, 15:18

Не знам тачно шта да ти кажем, јер имам утисак да кад кажеш преузак врат мислиш на сувише танак врат. Ако је то у питању, могу да ти кажем неке моје утиске - мени већина Washburn гитара има сувише танак врат, ни на електричним гитарама не волим тако танак врат. Ширина врата им је стандардна, није ништа ужи врат него на већини других акустичних гитара.

Издвојио си 2 модела који имају јако мало заједничких особина. Много је тешко упоредити их. Не постоји објективан суд у овом случају. На жалост, ипак то мораш да сам испробаш па да донесеш одлуку.

stojan23
Posts: 12
Joined: 26 Jun 2012, 19:35
Location: Doboj,RS,BiH

Re: Washburn D34 SCE ili Yamaha CPX 700

Post by stojan23 » 07 Nov 2012, 16:31

OK,hvala...Malo je situacija specificna da ne objasnjavam puno,u sustini ja tog washburna nisam ni probao,nije mi blizu,pa sam mislio da mozda neko ima neka iskustva sa tom gitarom.Nisu modeli slicni,al eto imaju punu gornju plocu i solidnu ozvuku.Cijena im nije ista,d34 je jeftiniji pa mi i to igra ulogu.Opet hvala puno na odgovoru...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest