Takamine EG363SC vs EG360SC

Post Reply
HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 22 Dec 2012, 22:01

Pozdrav svima na forumu.

Zainteresovan sam za modele koje sam naveo u naslovu. Da li moze neko da mi kaze koja je razlika izmedju njih? Takodje, ako se nadje neko da mi kaze njegove impresije iz prve ruke vezano za pomenute modele bio bih mu zahvalan.

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/104 ... e-EG360SC/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/603 ... e-EG363SC/

Jedna stvar me zbunila kod ovih modela... To je da na zvanicnom sajtu Takamine-a ovaj EG360SC model ima jacu cenu od 363SC za nekih 60$ dok recimo kod nas u mitrosu trenutno na sajtu njihovom ovaj EG363SC je skuplji od 360SC za nekih 1000din. tj. obrnuta je situacija nego na takamine sajtu. Zato bi mi analiza nekog iskusnijeg dobro dosla.

http://www.takamine.com/guitars/g_serie ... ts/eg360sc

Ako imate jos predloga za gitare u ovom cenovnom rangu rado bih isprobao... Neki kriterijumi su: da bude univerzalna gitara i za strum i za fingerpicking, da bude gitara za duze staze, ne mora da bude ozvucena ali nije na odmet. Ako je ozvucena, da dobro zvuci i unplugged. Znam da to siri pricu... Zanima me najbolji odnos cene i kvaliteta... Ako nesto bas kvalitetno odskace za 100e gore dole i slicno i to dolazi u obzir. Ovo je za mene ona jedna velika kupovina... Znate ono kad stekate kesh pa posle 100god napokon ste dosli u situaciju da uzmete to nesto sto ste odavno hteli al' nikako niste uspeli iz raznih razloga i okolnosti. Svidja mi se zvuk ove takamine eg360sc ono sto sam cuo preko YT-a. Tek mi predstoji isprobavanje svih modela uzivo i za sada samo prikupljam informacije, pa mi pomaze vase misljenje gde da usmerim paznju najvise tj. koji modeli su vasi pikovi a zadovoljavaju kriterijume. Vlazan san bi mi bio onaj Claptonov martin sa unplugged MTV koncerta. Al' dobro da ne preterujem :D

Ako sam bio nedovoljno precizan u onome sto sam napisao, slobodno naznacite gde i sta pa cu u sledecem postu pokusati da obrazlozim.

Hvala unapred

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by Kristijan » 22 Dec 2012, 22:30

Леђа им се разликују, 363 има задњу плочу из 3 дела, 2 од палисандра, и у средини јавор. Нешто другачија пројекција тона, нешто другачија боја тона. Изузев тога, нема никакве суштинске разлике.

HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 22 Dec 2012, 22:57

Hvala na brzom odgovoru...
A da li mi mozes reci, posto sam cuo dosta toga pozitivnog o Cort Eart 200 modelu... Kako se on rangira u odnosu na Takamine spomenute... I mozda jos neku preporuku tvoju a i od ostalih bih voleo da procitam za mozda jos neke modele na koje bih mogao da obratim paznju. Ponavljam tek mi predstoji jurnjava po radnjama i isprobavanje... Ali bi mi olaskalo da znam otprilike sta trazim...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by parker » 23 Dec 2012, 04:52

ja imam cort earth 200, nema šta - gitara svira za sve pare pa obavezno probaj...
jedna druga stvar, najjeftiniji martin je nekih šezdesetak hiljadarki pa obavezno probaj i to, ima ih u liri. ovo kažem pošto si rekao da dolazi u obzir i nešto malo skuplje od ovih takamina. ja sam ga probao kad sam kupovao corta i oduvao me... p

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by parker » 23 Dec 2012, 05:09

još nešto što bi mogao da probaš.. guild u mitrosu i seagull u artistu, tu ima i modela sa malo širim nut-om (za fingerpicking) pa vidi kako ti to leži
a probaj i još po nešto što ti zapadne za oko, nikad se ne zna...

HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 23 Dec 2012, 13:35

Uopste mi nije palo napamet da pogledam i te entry level Martine... Zato volim ovaj forum jer imate prave savete... Krenucu narednih dana malo da obilazim radnje kako mi obaveze dozvole... Pa javljam sta sam uradio...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by Baba Slim » 23 Dec 2012, 14:08

Ja sam posedovao EG363SC, i bio sam prezadovoljan. Odlično zvuči na suvo, i odlično je zvučala i uključena u miksetu, EQ sve na podne. Preamp je super, i EQ na preampu je zaista dobar, imaš širok spektar kontrole. Ugrađeni štimer je takođe odličan.

Ovde sam okačio kad sam je kupio... viewtopic.php?f=20&t=103&start=5400

Bila mi je izuzetno udobna, vrat taman kako treba, udoban, ne zamara pri sviranju (ja ne volim debele vratove, ali ni pretanke)... Kao što sam napisao i na onom linku gore, kada sam se upustio u akciju kupovine akustare, isprobao sam SVE u Novom Sadu u tom cenovnom rangu, u svim radnjama, a najviše sam se zadržao u Mitrosu, gde sam uz pomoć prodavaca isprobao gomilu gitara, i jeftinijih i skupljih, i to bukvalno kabel iz jedne u drugu pa u treću itd, pa se baš primeti razlika među njima i na suvo i u razglasu. Probao sam i po 10-15k rsd skuplje gitare od ove Takamine, neke Yamahe i Ibaneze, šta su imali u Mitrosu, i ova gitara ih je pojela i na suvo i u razglasu direkt u miksetu.

Odlično izgleda, jako dobra završna obrada, lepi detalji, lepo izlakirana, jednostavno odaje odličan utisak vizuelno, a zvukovno je još bolja. Mislim da je odlična kupovina za te pare, mada vidim da su joj dosta digli cenu u toku ove godine, ja sam je platio oko 36k rsd kada sam je kupio pre par godina.

Ja sam tom gitarom bio prezadovoljan, nažalost trebale su mi pare pa sam je prodao jer mi tad nije trebala za svirku. Da sada ponovo kupujem akustaru, kupio bih je ponovo bez razmišljanja, istu tu. Drugar kome sam prodao tu gitaru je takođe prezadovoljan, i već je sa njom imao i nastupe i snimanja i u svakoj situaciji se pokazala super. Što se mene tiče, najtoplija preporuka za taj model. :ziveli:

HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 23 Dec 2012, 14:26

Hvala, stvarno ste od pomoci... :ziveli:

@Baba Slim, i malo je falilo da EG363SC predstavis bas na 363 strani :D... omanuo si za 2 strane :D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by Baba Slim » 23 Dec 2012, 14:29

Haha, nisam ni primetio taj detalj. :) :ziveli:

Pazi, svakako obavezno probaj sve što budeš imao prilike da probaš, nemoj meni verovati na reč... :) To je samo moje skromno mišljenje i utisak koji sam stekao što se tiče te gitare...

HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 23 Dec 2012, 14:46

Ma naravno to i planiram... Sve u ruke pa da se isprobaju i izmaltretiraju gitare a bogami i prodavci na licu mesta...:D Ovo je cisto neka smernica za mene... I do sada ste mi svi pomogli... Imate svi :ziveli: od mene

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by Baba Slim » 23 Dec 2012, 22:10

:ziveli: Javi kakvi su utisci nakon isprobavanja gitara, i za koju si se odlučio, ako padne kupovina... :)

HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 23 Dec 2012, 23:47

Naravno... Cim se prosetam i isprobam, eto mene 8)

HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 28 Dec 2012, 21:20

Evo me napokon da se javim... Posle dugog gledanja i isprobavanja izbor je na kraju pao na Martin DXMAE. Upravo kako je Parker i rekao u svom postu, gitara me je prosto oduvala. Sad ne znam da li je on probao bas konkretno ovaj model, ali u radnji su bila dva martina iz X serije i oba su ostavila jak utisak, odmah su mi odskocili od svega sto sam probao. Verujem da tu ima malo i mog subjektivnog osecaja jer sam negde podsvesno i trazio gitaru sa tim prepoznatljivim "Martin" zvukom, malo glupavo zvuci al' tako je. Bas sam pratio svirku sa onog vec pomenutog unplugged koncerta Claptona i moram da kazem da zvuk uopste nije daleko od onoga sa koncerta. Gitara je stvarno kvalitetno odradjena, mislim da je dosta dobra i ovako u fabrickom stanju. Impresivan zvuk kako ubodena u razglas tako i na suvo, i ono sto mi se posebno svidja da su podjednako zastupljeni i visoki i niski tonovi i mislim da dobro odgovara za ono sto meni treba tj. da bude i za razlaganje i za strumming. Ovako malo kad se pogleda gitara moze da se na prvi pogled podceni jer nije nekog atraktivnog izgleda i deluje nekako pitomo al' zato kad se uzme u ruke o i okinu zice onda se vidi kakva je zapravo zver... Tako sam je barem ja doziveo :lol: Svidja mi se i sto je dovoljno glasna ovako na suvo za razliku od nekih modela Yamahe i Takamine koje sam isprobao. Visina akcije mi odgovara, vrat je udoban i pristupacan, slican po osecaju kakav mi je bio i na staroj gitaru, sto mi se isto dopalo jer sam odmah imao utisak sa gitarom kao da se vec "poznajemo". Inace, gitara je sa solid Sitka spruce top-om i HPL bokovima i ledjima. HPL je patent Martina i zapravo je skracenica za high pressure laminate.

Malo me je i razocarao izbor u Mitrosu, cini mi se da u radnji nemaju ni 10ti deo onoga sto je izlozeno na sajtu. Predpostavljam da je dosta toga i rasprodato zbog novogodisnjih snizenja i akcija ali sam i ranije imao muku sa njima i sa njihovim cuvenim odgovorom, nemamo na lageru a bice ne znamo kad itd. Gitra je btw kupljena na kraju u Lyri. E da moram da pohvalim i Cort Earth 200... i nju sam malo detaljnije pregledao i isprobao i stvarno je super gitara... Bolje mi je legal od par "zvucnijih" i skupljih imena. Tako da sve pohvale za nju. Takodje i ove MArtine iz X serije toplo preporucujem. Toliko za sada :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by parker » 28 Dec 2012, 21:47

pa šta da ti kažem.. srećno sa novom gitarom :ziveli:
ja sam stvarno bio oduševljen tim martinom, mogu samo da zamislim kakvi su im jači modeli. kupio sam korta jer je i on sasvim dobar, bolji nego što sam ja gitarista :D, ne sviram nigde javno ili tako šta. a da nastupam i zarađujem od sviranja verovatno bih se uhvatio za martina bez neke veće dileme..

HokusPokus
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2012, 21:30

Re: Takamine EG363SC vs EG360SC

Post by HokusPokus » 30 Dec 2012, 14:00

Hvala hvala... :) Sad nam preostaje samo da uzivamo u svirci... Hvala svima na savetima i srecni vam praznici ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest