Izbor za pocetak

Post Reply
milanchaleskovac
Posts: 4
Joined: 01 Jan 2013, 15:26

Izbor za pocetak

Post by milanchaleskovac » 01 Jan 2013, 15:35

Koji je bolji izbor za potpune pocetnike sa gitarom: Flight CAG240 ili Suzuki » SDG 6 Natural ? Hvala unapred :)

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Izbor za pocetak

Post by tHe bLuEsMaN » 01 Jan 2013, 16:43

Kojim budzetom raspolazes? :D

milanchaleskovac
Posts: 4
Joined: 01 Jan 2013, 15:26

Re: Izbor za pocetak

Post by milanchaleskovac » 01 Jan 2013, 19:17

Budzetom dovoljnim za jednu od ove dve (oko 5-6 000) , ali s obzirom da do sad nisam svirao smatram da mi nije potrebna neka skuplja stvar za pocetak :) .

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Izbor za pocetak

Post by Kristijan » 01 Jan 2013, 19:23

Нисам свирао ни једну од ових гитара, али ако је то цена, одмах да ти кажем да су за те паре све оне подједнако... лоше. Не замери на искрености, тако стоје ствари, и мада сасвим разумем и то да неко ко је тотални почетник није спреман да се затрчи са неким већим улагањем, као и то да се код нас тешко живи и да за ствари од којих не зависи живот тешко могу да се одвоје озбиљнија средства, нема друге него да будеш свестан тога да за те паре нећеш сигурно да нађеш посебно добар инструмент, и у тој категорији су сви истог квалитета, нема ту озбиљних осцилација.

milanchaleskovac
Posts: 4
Joined: 01 Jan 2013, 15:26

Re: Izbor za pocetak

Post by milanchaleskovac » 01 Jan 2013, 19:26

Suzuki » SDG 6 Natural je na popustu od 50% oko 50 eura tako da je regularna cena oko 100 pa sam mislio da nije bas toliko losa ali da cisto pitam ako neko zna kakva je :) !

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Izbor za pocetak

Post by Kristijan » 01 Jan 2013, 19:39

Ако је била 100 ајвара, онда је била прецењена. Ево погледао сам спецификације, и то су спецификације најјефтинијих гитара. Има бочну и задњу плочу резонатора од липе (није ни под разно дрво које је познато као добро дрво за акустичне инструменте, мада може да ради солидан посао за неке електричне гитаре), а ово што пише да има ebonized грифплатну и кобилицу значи да је јавор тониран, и да ће током употребе то да почен да се гули. Све сам то видео безброј пута, и све су гитаре из те класе исте. Осим тога, у Плејеру у Београду пише да та гитара кошта 49 ајвара без попуста.

Сад кад гледам спецификације и ове друге гитаре... Пааа, још може да се деси да је та и за мрвицу лошија :) будући да има све плоче резонатора од липе. Мада не верујем ни да је смреков ламинат на овој Сузуки неки спектакуларни квалитет.

Будући да немају исти тип резонатора, па самим тим немају ни исту боју тона, можда је најбоље да ослушнеш и једну и другу, или да неко искуснији то уради уместо тебе, па на основу тога да донесеш неку одлуку. Мени се и даље чини да је безмало сасвим свеједно коју гитару узимаш ако су само ове 2 у конкуренцији, али можда и има неке уочљиве разлике.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Izbor za pocetak

Post by Bojjan96 » 01 Jan 2013, 21:22

A šta misliš o tome da proba sa polovnom za 50-60evr? Možda bi dobio bolji instrument. Vidi na KP šta mu se dopada do određene količine novca koje može da izdvoji i onda mu ovde kaže šta je od toga ok :)

milanchaleskovac
Posts: 4
Joined: 01 Jan 2013, 15:26

Re: Izbor za pocetak

Post by milanchaleskovac » 02 Jan 2013, 14:54

Moze i tako :). Nasao sam jos jednu od ovih jeftinijih, ali je cini mi se drugi materijal izrade Suzuki SCG 11 je u pitanju ?!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest