Ozvuciti akusticnu

Post Reply
dekisu
Posts: 3
Joined: 24 Mar 2013, 14:38

Ozvuciti akusticnu

Post by dekisu » 24 Mar 2013, 14:44

Mozda ce glupo zvuciti ovo sto hocu da pitam, ali zanima me kako da akusticnu gitaru ozvucim preko mikorfona?
Trenutno neradim i nemam para da priustim sebi onaj magnet od 50e... procitao sam po neki forumima da se u sound-u podesi playback pa da zvucnici prenesu zvuk gitare...
Zanima me jel postoji neki poseban program za to?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by Trooper » 24 Mar 2013, 15:09

Sta ti je namera ozvucavanja? Hoces da snimis nesto ili za nastup? Kod ozvucavanja akusticne gitare mikrofonom treba mnogo paziti na mikrofoniju, obicno se mikrofon zbog toga ne okrece direktno ka rezonatorskoj rupi. A na racunaru sve podesavas kao glas kad bi snimao

dekisu
Posts: 3
Joined: 24 Mar 2013, 14:38

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by dekisu » 24 Mar 2013, 19:09

Pa namera mi je da snimim nesto za sebe. Mislio sam na to da dok sviram prenesem zvuk na zvucnike da dobijem zvuk kao ozvucena akusticna, ako je to ikako moguce na ovaj nacin uraditi.
Mikrofon koristim sa slusalica 5.1 sto bas i nemogu se pohvaliti da je kvalitet zvuka extra.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by Trooper » 24 Mar 2013, 19:13

Ako hoces iole razumljiv snimak, ustekaj 25-30e i uzmi sa oglasa polovan magnet za akustaru, to je najjeftinija moguca varijanta koja ce da radi pristojno. Nema tog programa kojim ces sa pc mikrofonom napraviti nesto sto zvuci pristojno

dekisu
Posts: 3
Joined: 24 Mar 2013, 14:38

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by dekisu » 25 Mar 2013, 02:29

Naravno to bih bilo super, ali trenutno nisam ni pri tim parama pa me zanima kako bih mogao sam sebi da na najeftiniji nacin napravim pickup, drugar mi govorio da moze da se uzme neki magnet iz elektricnih satova, radia.itd
E sad mene zanima da li bi to valjalo nesto kad bih se tako napravilo sa tim magnetom?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by Trooper » 25 Mar 2013, 09:03

Najjeftinija varijanta je piezo ozvuka. Uzmes piezo element (kosta cini mi se 50-70 dinara u prodavnicama elektronike, ili ga mozes izvaditi iz nekog starog zvucnika (izgleda kao velika baterija za sat za 2 zice na sebi)), zalemis dzek na njega, i onda ga selotejpom ili kako god pricvrstis uz telo gitare. Ali zvuk ce biti nikakav, sa gomilom visokih i slabim signalom
Image

djoleee
Posts: 37
Joined: 22 Oct 2012, 15:30

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by djoleee » 16 Jul 2013, 19:47

Da se nadovežem na ovu temu. Ozvučio sam akustičnu, tako što sam napravio jedno jednostavno predpojačalce, stavio piezo i veoma sam zadovoljan kako je sve to ispalo, odlično zvuči. Onda sam poželeo malo da se zezam i da eksperimentišem sa zvukom, probao sa nekim distorzijama i overdrajvovima. Problem je, kao što će verovatno mnogi naslutiti, mikrofonija. Kako bi se to dalo izvesti, ozvučena akustična + distorzija bez mikrofonije?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by Baba Slim » 16 Jul 2013, 20:34

Onaj gumeni zatvarac za rezonatorski otvor na gitari uglavnom resava taj problem - http://www.mitrosmusic.com/proizvod/130 ... HOLE-PLUG/

Samo ga treba naci, u poslednje vreme ga retko gde imaju. Mislim da sam ga video u Stringeru u NS.

djoleee
Posts: 37
Joined: 22 Oct 2012, 15:30

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by djoleee » 16 Jul 2013, 20:49

Vredi probati. Hvala

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by Kristijan » 16 Jul 2013, 20:53

Повремено има то да се нађе и код Марића и у Music Media Center. Ја сам га купио код Марића, јер је у том тренутку могао да се нађе само код њега. Ова справа решава већину проблема, али не може све у свакој ситуацији да среди. Много зависи од остале опреме и звучника. На неким разгласима никад нисам успео да сасвим убијем брум, али је свакако боље са овим чепом него без њега. Такође сам имао врло чудно искуство када је моја пријатељица, која код куће свира Страта кроз малог Фронтмена од 15 вати, хтела да испроба како моја озвучена акустична звучи на њеном појачалу. Шта год да сам радио - постојао је доста јак брум, као да овај чеп није ни најмање помагао. Моје појачало за вежбу за електричну гитару је Вокс од 15 вати, а свакако сам испробао како шљака акустична гитара са овим појачалом, и на њему нема тих проблема ни са чепом, ни без чепа. У чему је разлика - појма немам. Дакле корисна је зезалица, али не може нико да ти гарантује да ће да реши све проблеме у свакој ситуацији.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Ozvuciti akusticnu

Post by dejankuki » 16 Jul 2013, 22:40

Ne znam kako si na kraju zavrsio, ali.. i tebi,... i nadolazecim pokoljenjima...


ovo ume cesto da izidje na KP....
a ni cena nije astronomska... a vrlo lepo radi posao...



http://www.kupujemprodajem.com/Aktivna- ... d=23385116


ili ti ovako

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest