pomoc oko modela yamaha fj661

Post Reply
User avatar
triton
Posts: 28
Joined: 23 Jan 2012, 21:36

pomoc oko modela yamaha fj661

Post by triton » 22 May 2013, 13:13

Pokusao sam malo da guglam po netu ali slabo sta sam nasao
o ovom fj661 modelu!
Da li neko od cenjenih clanova zna nesto vise o ovom modelu
Ili me eventualno moze uputiti na neke sajtove gde se mogu informisati?

Sviracki utisci,misljenje o izradi I kvalitetu ,procena vrednosti I sve drugo...
Svaki komentar drgocen!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: pomoc oko modela yamaha fj661

Post by Kristijan » 22 May 2013, 15:23

По мени је то једна... 'нако гитара. Није лоша, неће баш тежак упад да ти се деси са Јамахом, али ето - таман је таква, није упад. Урађена је веома лепо, што је стандардна ситуација са Јамахом, нема ту никад посебних проблема. Тонски ме је оставила мање више равнодушним. По мени има једну велику предност - није бескрајно накинђурена као већина џамбо гитара, нема никакав Нешвил шиз. Пре доста година сам једну такву гитару имао код мене на пар недеља, и нисам био посебно одушевљен. Остављена ми је да је мало испробам, да видим да ли бих да је купим, али је продавац тражио превише, и ја је не бих пазарио ни да је била повољнија цифра, није ми иставила не знам какав утисак. Сећам се да је споменуо да је то цена с великим попустом, спомињао неку велику цифру коју је дао у радњи, ја тада нисам веровао да та гитара кошта толико. Изненадио сам се када сам касније проверио ту тврдњу - стварно није била јефтина, али сада да ме убијеш не могу да се сетим колико је коштала. То је тада све било у маркама, и сад не умем више да се снађем, побркале ми се цене.

Све у свему, ја за ту гитару не бих никад дао више од 200 евра, односно не бих дао ни толико јер мени није легла, али мислим да половна не би смела да кошта више од те цифре. Оне приче о гитарама од пре 15 година које једу за доручак све ове гитаре које сада могу да се купе по мени не раде кад је ова гитара у питању, а нисам особито сигуран да имају много смисла ни кад су друге гитаре у питању. Знам сигурно да ова гитара није прављена у Јапану, може бити да је Тајван у питању, дакле нема говора о некој спектакуларно бољој изради од ових данашњих гитара. Масовна азијска производња, резонатор са све 3 плоче од ламинираног материјала, верујем да је коришћена бар 10 година па постоји могућност да ће да буде и неког ситнијег улагања - то по мени не сме да кошта више од 200 евра.

User avatar
triton
Posts: 28
Joined: 23 Jan 2012, 21:36

Re: pomoc oko modela yamaha fj661

Post by triton » 22 May 2013, 18:53

Vec je u mom posedu,bila neka kombinacija pa sam je uzeo!
Meni se kvalitet i izrada cine dosta dobro.takodje se slazem da nije previse nakicena sto me raduje!
Zvuci dobro ali nista preterano bolje od Washburna wd10s kojeg imam.Mozda malo progleda kada joj
stavim zice,trenutno ove koje su na njoj su kriminalne!Signatura pozadi na glavi vrata se skoro izbrisala
pa nisam uspeo da desifrujem cija je!Mozda je zbog toga i cena preterano velika dok se prodavala,spomine
se cak 600funti.Voleo bih da saznam ko je potpisan.
sipka vrata me je zbinjivala ali to smo resili u prethodnoj temi.ostaje mi da je jos malo probam pa da se pozdravim
ili sa njom ili sa washburnom.Pored dobre volje stvarnost to zahteva!


Hvala na vremenu !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest