Squier SA-105

Post Reply
a_spiderman
Posts: 17
Joined: 30 Apr 2009, 21:14

Squier SA-105

Post by a_spiderman » 01 Jun 2013, 21:53

Sta kazete na ovu gitaru, za pocetak jer sad pocinjem da ucim svirati
Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Squier SA-105

Post by Kristijan » 01 Jun 2013, 22:18

Верујем да те је цена привукла, пошто је то вероватно најјефтинија гитара релативно познате фирме која може да се нађе. За почетак може да послужи безмало било која гитара, али ја не препоручујем те баш најјефтиније. Ту су мишљења подељена, и вероватно треба да чујеш још нечије мишљење, а ја ћу да ти образложим мој став.

Пре свега је израда код тако јефтиних гитара на најнижем нивоу. Ето погледај слику коју си првобитно приложио. Видиш како коњић није урезан како треба, па најтања жица не стоји лепо, него је приближена првој суседној жици? Е видиш, то није мали недостатак, и може да ти смета при учењу. Нема свака гитара овог модела тај пропуст, али највероватније има неки други пропуст. Неки су мање уочљиви, неки више, неки озбиљно сметају, неки тек помало нервирају. Поента је да треба да нађеш инструмент који можеш да приуштиш, али да није неко весло које ћеш да прерастеш за 6 месеци, па ћеш после само да се нервираш. Осим тога, врло често су те гитаре и тонски инфериорне у односу на остале гитаре, чује се разлика и код свега 30 или 40 евра скупљих инструмената.

Могу да ти предложим пар модела гитара који нису спектакуларни, али су уочљиво бољи од гитаре коју си навео, и не коштају превише. Убедљиво су најповољније Epiphone DR 100 и Epiphone AJ 100, а нешто скупље су Ibanez V72 и Yamaha F310. По ономе што сам имао прилике да видим, мислим да најкомотније можеш да узмеш ове Epiphone, јер наведене скупље гитаре нису осетно боље.

a_spiderman
Posts: 17
Joined: 30 Apr 2009, 21:14

Re: Squier SA-105

Post by a_spiderman » 01 Jun 2013, 23:53

Kristijan wrote:Верујем да те је цена привукла, пошто је то вероватно најјефтинија гитара релативно познате фирме која може да се нађе. За почетак може да послужи безмало било која гитара, али ја не препоручујем те баш најјефтиније. Ту су мишљења подељена, и вероватно треба да чујеш још нечије мишљење, а ја ћу да ти образложим мој став.

Пре свега је израда код тако јефтиних гитара на најнижем нивоу. Ето погледај слику коју си првобитно приложио. Видиш како коњић није урезан како треба, па најтања жица не стоји лепо, него је приближена првој суседној жици? Е видиш, то није мали недостатак, и може да ти смета при учењу. Нема свака гитара овог модела тај пропуст, али највероватније има неки други пропуст. Неки су мање уочљиви, неки више, неки озбиљно сметају, неки тек помало нервирају. Поента је да треба да нађеш инструмент који можеш да приуштиш, али да није неко весло које ћеш да прерастеш за 6 месеци, па ћеш после само да се нервираш. Осим тога, врло често су те гитаре и тонски инфериорне у односу на остале гитаре, чује се разлика и код свега 30 или 40 евра скупљих инструмената.

Могу да ти предложим пар модела гитара који нису спектакуларни, али су уочљиво бољи од гитаре коју си навео, и не коштају превише. Убедљиво су најповољније Epiphone DR 100 и Epiphone AJ 100, а нешто скупље су Ibanez V72 и Yamaha F310. По ономе што сам имао прилике да видим, мислим да најкомотније можеш да узмеш ове Epiphone, јер наведене скупље гитаре нису осетно боље.
Hvala puno za misljenje. Sve je to lepo, ali Epiphone nema distributera za Makedonije (ja sam iz Makedonija, poznali ste sigurno po greske u govor :) ) Inace ovo sam nasao na netu http://www.thomann.de/gb/fender_squier_sa105ce_sb.htm cini mi se vrlo bolja?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Squier SA-105

Post by Kristijan » 02 Jun 2013, 07:52

То је идентична гитара, само је мало скупља јер има претпојачало у себи, озвучена је. Није то ништа бољи инструмент.

Најбоље је да набројиш за које то моделе тренутно имаш довољно новца, па да видимо шта је од тога употребљиво.

socio
Posts: 187
Joined: 18 Feb 2011, 16:06
Location: nbg

Re: Squier SA-105

Post by socio » 02 Jun 2013, 12:13

ja bih rekao da krenes sa klasicnom (plasticne zice) ali opet, izbor je samo na tebi

Hairy Beast
Posts: 42
Joined: 21 Sep 2012, 22:09

Re: Squier SA-105

Post by Hairy Beast » 03 Jun 2013, 04:15

dao si link ka sajtu koji ima sve navedene i nenavedene gitare... bar daj link prodavnice iz makedonije, tj. dobavljaca od kojih imas mogucnost da kupis gitaru pa ce mo ti lakse preporuciti :) i naravno cenovni rang, mada za low cost gitare ima vec ovde prilicno tema :)
ono sto ja mogu da preporucim
-epiphone dr 100
-takamine g320 (ja imam, prezadovoljan s obzirom na cenu)
-yamaha f310
-ibanez v72
-washburn wd10

e sad ono sto imas mogucnost da probas bi trebalo da probas, pa da vidis sta ti vise lezi u ruci i koji ti se zvuk vise svidja, ali to su manje vise slicne gitare sa malim razlikama u ceni :) jedino mozda wahsburn ne spada u istu grupu sa ostalim navedenim ali i to je slicno, mozda i bolje za slicnu cenu (koliko znam po prici, nisam probao, imas temu za tu gitaru negde)

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

Re: Squier SA-105

Post by abogicevic » 04 Jun 2013, 23:04

Ja bih na listu predloga dodao i Fender CD-60. Imao sam je nekada i gitara je sasvim pristojnog zvuka i izrade. Uz neophodan setup, može to da bude sasvim pristojan instrument. Verujem da se neki neće složiti sa mnom, ali moj utisak je zaista pozitivan. U svakom slučaju, treba bežati od gitara kod kojih je fingerbord farban (javor ili jasen...). Počne da se skida farba posle nekog vremena, što je sa estetske strane užas! :povrac:

Hairy Beast
Posts: 42
Joined: 21 Sep 2012, 22:09

Re: Squier SA-105

Post by Hairy Beast » 04 Jun 2013, 23:31

slazem se, u sustini moje misljene je da treba izbeci gitare koje su od napravljene komplet od lipe, i ledja i stranice i top, a ima ih dosta medju onim bas jeftinim gitarama, i da treba fretboard da bude od rosewood-a, od ebovine tesko da se moze naci na jeftinijim gitarama. i naravno treba izabrati najbolji komad a ne samo marku i model, tj da zice nisu mnogo udaljenje od fretboarda da ima i niske i srednje i visoke tonove (ne moze biti jeftina a da ima bas sve kako treba naravno :) ) i da nema nikakvih ostecenja, da fino lezi u rukama.
e sad da li ce to nekome biti fender, yamaha, takamine ili nesto drugo to je manje bitno, bitno da tebe gitara kupi :) i ja sam prvo gledao da prodjem sto jeftinije a na kraju me je kupila gitara koju nisam ni razmatrao :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest