Najaca akustara

Post Reply
User avatar
vspengler69
Posts: 6
Joined: 05 Aug 2009, 14:33
Location: Pozarevac

Najaca akustara

Post by vspengler69 » 05 Aug 2013, 11:39

Pozdrav Kristijanu i svim forumasima!Interesuje me koja je akustara najglasnija tj. koja se cuje dobro na suvo i tipicno akusticnu svirku?Da li postoji neka uza selekcija ili je kao i dosad -od komada do komada?Ako moze pomoc bio bih vam zahvalan jer bi skratio potragu i nerviranje!Veliki pozdrav!Vlada

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najaca akustara

Post by Kristijan » 05 Aug 2013, 12:30

Зависи шта те тачно занима да свираш. Ако је у питању хармонска пратња, дакле само акорди - онда гледај да буде гитара са што већим резонатором, дреднот или џамбо. Ако ти је битно да се "прогураш" кроз микс кад свираш соло, онда ти треба неки мањи резонатор, гитара која нема особито дуго трајање тона, али зато има дрчну пројекцију тона. Прво ово да разјаснимо, па да видимо шта конкретно може да се каже о појединим моделима гитаре. Колико пара мислиш да потрошиш?

User avatar
vspengler69
Posts: 6
Joined: 05 Aug 2009, 14:33
Location: Pozarevac

Re: Najaca akustara

Post by vspengler69 » 08 Aug 2013, 13:18

Uglavnom harmonska svirka ponekad neki solo a sto se tice para ne bih puno dao jer vec imam ozvucenu takamine!

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Najaca akustara

Post by Trooper » 08 Aug 2013, 16:33

Ne bi puno je veeeeeoma sirok pojam.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najaca akustara

Post by Kristijan » 08 Aug 2013, 17:16

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/595 ... HS-%2A%2A/

Ова галами за све паре.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Najaca akustara

Post by tommytigh77 » 09 Aug 2013, 03:54

Koliko znam, ne postoje glasnije akustare od ovog tipa:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/144 ... -5-D-hole/

To su kopije Selmer Gipsy Jazz gitara, koje su pravljene pre WW II, u vreme pre električnih gitara i pojačala, dakle pravljene za maksimalni volume, i koje se i dan-danas čuju ravnopravno sa kontrabasom ako se udaraju kako treba. Naravno, i ove kopije su relativno skupe, tako da treba gledati i obične akustare... Za glasnoću akustare je bitno mnogo faktora, ali glavni je ipak veličina kutije. Takođe, sama veličina rupe na trupu je svojevrsni ekvilajzer - manja rupa, više srednjaka da se čuje solo; veća rupa, manje srednjaka, a više basa i oštrine da se čuje ritam. Zato i te stare Selmer gitare imaju dva tipa rupe. Dakle, na prvom mestu je veličina kutije, debljina gornje ploče (što tanje, to bolje), veličina rupe, a zatim položaj gredica (bracing) koje drže gornju ploču, one određuju karakter gitare. U svakom slučaju, jedino ne očekuj da nađeš akustaru na kojoj možeš da soliraš pored harmonike - zbog takvih stvari su ljudi i izmislili električnu gitaru i pojačala. :ziveli:

gvozdenboj
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2008, 13:19

Re: Najaca akustara

Post by gvozdenboj » 29 Apr 2014, 01:00

Oni koji se bave akustičarskom svirkom i koji se rvu sa harmonikama, klarinetima, kontrabasima i drugim bučnim istrumentima, a i bučnim gostima, znaju da je rešenje Alhambra.I to modeli P serije.Ja imam P4 iz 79' godine, a imao sam i P1 koja se više ne proizvodi.Obe su fantastične za taj posao.Imam dugu kilometražu i odgovorno tvrdim da boljih za taj posao nema.Sad ih ima i kod nas.Ne znam kakve su novije serije, jer ove su obe iz manufaktornog perioda, al' ih svakako treba uzeti u obzir.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest