Washburn WD10SCE i preamp za istu?

Post Reply
Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Washburn WD10SCE i preamp za istu?

Post by Daka » 24 Oct 2013, 08:33

Poštovani prijatelji... Ako neko može da preporuči kakav kvalitetan a jeftin (može, naravno, polovan) preamp za ozvučenu akustaru, bio bih zahvalan. Dakle, nešto što će doprineti prirodnijem zvuku gitare šteknute direkt u razglas. Poželjno je da to bude neki multifunkcijski uređaj koji radi i kao preamp a i kao procesor sa nekim finim presetima za akustaru.
SUBTOPIC: Imate li neki savet oko preampa za pevački mikrofon?
HVALA!!!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn WD10SCE i preamp za istu?

Post by Kristijan » 24 Oct 2013, 08:59

Ако хоћеш нешто што ради и као процесор за акустичну гитару - то нема за мале паре. Могу да ти препоручим справу која је само претпојачало, и коју ја користим пар година и на пробама и на наступима. То је ваљда најјефтиније што може да се нађе, и мени одлично обавља посао. Знам да неки људи кажу да им гитара кроз ту справу звучи прекомпресовано, али претпостављам да то има везе и са већ уграђеним претпојачалом у гитари. Мени шљака супер, и баш ми поправи онај праскави пиезо звук. У питању је Behringer ADI21, мислим да кошта неких 30 или 35 евра. Ако гледамо по цени прва следећа степеница би по мени био Boss AD-3, који поред претпојачала има и корус и реверб, што је по мени сасвим довољно за озвучену акустичну. Ово је скупља справа, а у међузони имаш углавном само претпојачала без ефеката. Без најмање 100 евра немаш справу која ради осетно боље од поменутог Берингера, таква је код нас ситуација на тржишту.

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Washburn WD10SCE i preamp za istu?

Post by Daka » 24 Oct 2013, 09:04

Čuo sam za Behringerov ADI21. Jutros :). Znači, radiće pos'o. Dozvoli da pitam; imaš li možda na prodaju jedan? Ili znaš nekoga ko bi prodao? Hvala unapred.
Nakon nabavke ovog uređaja biću slobodan da te zamolim za par saveta oko korišćenja istog. Na mom Washburnu je Fishman aktivna elektronika.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn WD10SCE i preamp za istu?

Post by Kristijan » 24 Oct 2013, 09:18

Па имам само овај један комад, који не бих да отуђим :) На жалост не могу да ти помогнем око набавке половног, јер не знам никога ко има уређај вишка. И наравно, ако ти било шта треба од савета везано за употребу истог - слободно питај. Мада, справа је ванредно једноставна...

Додатак: има за 34 евра у Артисту.

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Washburn WD10SCE i preamp za istu?

Post by Daka » 24 Oct 2013, 09:47

Evo, poslao sam upit MixMusic-u. Vidim da ga imaju u ponudi. A da je jednostavna spravica, u to verujem. Mada, autor ovih redova je dobrano nepismen kad je reč o gitarskoj opremi. Jedino merilo mi je "uvce". Imam neku odbojnost prema tehnici; koristim dosta toga ali sam ona vrsta korisnika kojoj ponajviše gode "user friendly" opcije.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest