Kupio bih akusticnu gitaru sa kvalitetno ugradjenim magnetom

Post Reply
marcopolo292
Posts: 2
Joined: 09 Mar 2014, 12:35

Kupio bih akusticnu gitaru sa kvalitetno ugradjenim magnetom

Post by marcopolo292 » 09 Mar 2014, 14:55

Kupio bih akusticnu gitaru sa kvalitetno ugradjenim magnetom (moze sa ili bez pojacala), koja ima dobar zvuk, bez suma i eha. Zvuk mora biti dobar i kad se prikopca na pojacalo kao i na suvo.
Molim vas za predloge i savete gde bih to mogao kupiti.

striderXIII
Posts: 13
Joined: 31 May 2010, 06:16
Location: Novi Sad

Re: Kupio bih akusticnu gitaru sa kvalitetno ugradjenim magn

Post by striderXIII » 01 Apr 2014, 02:41

Um... Retke su akustične gitare sa fabrički "ugrađenim" magnetom. Najčešće su to nekakvi LE (Epiphone ima jedan, ako se ne varam... John Lennon serija? ) ili gitare u visokom cenovnom rangu sa kombo ozvukom. (magneti, transducer i mic... ili kombinacija 2/3)

Na kakve magnete misliš? Ima ljudi koji custom ugrade p-upove za el. gitare u svoje akustične, sprovedu kabl, naprave endpin jack, izbuše gitaru za potenciometre, itd.

Ukoliko misliš na akustične tipa Fishman Neo-D, LR Baggs M seriju, SD Woody, itd. , mislim da bi morao to da kupiš posebno, pa ugradiš u gitaru privremeno, ili za stalno. (postoje permanent installation paketi za te magnete, sa kablom koji se završava endpin jack-om, ali oni zahtevaju da proširiš endpin rupu)

Ako ne želiš šum, onda je humbucker (dva namotaja) magnet ono što ti treba, ... iako sam čuo da neki humbucker-i imaju šum (mada kontam da je to pre loše uzemljenje ili kabl nego sam magnet, ali... ko zna).

Ja sam uzeo Fishman Neo D Singe Coil pre nekog vremena. Šum se pri snimanju čuje (ali kontam da je to zbog blizine monitoru), ali u live situaciji je neprimetan. (odradio sam jednu svirku sa njim, tako da ni to nije 100% sigurno).

Takođe će ti verovatno trebati pretpojačalo nekakvo ukoliko želiš savršen zvuk i jačinu. (razlike u impedanci, slabljenje signala, itd.) Naravno, to je ako ne uzmeš aktivni sistem... (magnet+ pretpojačalo u jednom)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest