Koje zice koristite?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koje zice koristite?

Post by Duane » 02 Aug 2017, 03:03

parker wrote:
11 Jul 2017, 12:18
Duane wrote:
13 Sep 2016, 20:36
Image

danas probao :o 10/10
Jes da je post od pre godinu dana, ali - gde ima ovo da se pazari?
kod onog lika njegovanovic nesto tamo kod vrtoglavice, trzni centar kod botanicke, jebes te zice sranje su

Blue_
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2014, 11:15

Re: Koje zice koristite?

Post by Blue_ » 26 Dec 2017, 11:52

Poz.,
Muku mucim da nadjem zice kojima cu biti zadovoljan ili koje ce imati isti onakav kvalitet kakav su imale kada sam ih probao.
Martin su mi bile ok , juce uzo Martin , uzas.Pri namotavanju mi najtanja pukla iz cista mira pa sam namotao staru.
Bio sam zadovoljan prvim kompletom Ernie Ball zica koje sam stavio.Sledeci put sam kupio isti i toliko su lose zvucale da sam morao da ih skinem posle par dana.
Primetio sam na kompletima kojima nisam bio zadovoljan blagu promenu boje na nekim delovima zica , nalik na koroziju pa sam siguran da ovo sto pisem nema veze sa kvalitetom zica samog proizvodjaca.O cemu se radi ?

Kako da se snadjem u radnji , cini mi se da sam jednom pitao za datum i da mi je prodavac rekao da ne stavljaju datume na pakovanja.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koje zice koristite?

Post by Overdrive » 26 Dec 2017, 11:59

Bilo koje Martin, 12-tice..

Blue_
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2014, 11:15

Re: Koje zice koristite?

Post by Blue_ » 26 Dec 2017, 12:04

..da tako sam mislio do juce , na gitri imam Martin 13 , dan stare , neupotrebljive.Veruj mi
Ponavljam, imao sam i Martin i Ernie Ball koje su mi zvucale odlicno ,
dakle , moje pitanje se ne odnosi na proizvodjaca zica vec na to kako da mi se "ubodem" falican komplet , star ili sta vec?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koje zice koristite?

Post by Overdrive » 26 Dec 2017, 12:18

postoje gitare na kojima nove žice zvuče lepo vrlo kratko

postoje gitare na kojima nove žive zvuče sveže prilično dugo.

tako da računaj da je i do gitare

Blue_
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2014, 11:15

Re: Koje zice koristite?

Post by Blue_ » 26 Dec 2017, 12:25

Ne mogu da se slozim , juce sam ih stavio , dobar komplet mi dobro zvuci mnogo duze.Gitara je samsvim prosecna.Konkretno Fender Tiki Femme Fatale.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koje zice koristite?

Post by Overdrive » 26 Dec 2017, 12:52

Nema šta da se ti slažeš ili ne, to je tako.



od 6:34

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koje zice koristite?

Post by parker » 26 Dec 2017, 12:56

Blue_ wrote:
26 Dec 2017, 11:52
Poz.,
Muku mucim da nadjem zice kojima cu biti zadovoljan ili koje ce imati isti onakav kvalitet kakav su imale kada sam ih probao.
Martin su mi bile ok , juce uzo Martin , uzas.Pri namotavanju mi najtanja pukla iz cista mira pa sam namotao staru.
Bio sam zadovoljan prvim kompletom Ernie Ball zica koje sam stavio.Sledeci put sam kupio isti i toliko su lose zvucale da sam morao da ih skinem posle par dana.
Primetio sam na kompletima kojima nisam bio zadovoljan blagu promenu boje na nekim delovima zica , nalik na koroziju pa sam siguran da ovo sto pisem nema veze sa kvalitetom zica samog proizvodjaca.O cemu se radi ?

Kako da se snadjem u radnji , cini mi se da sam jednom pitao za datum i da mi je prodavac rekao da ne stavljaju datume na pakovanja.
Stvar je u tome (a ubedjen sam milion posto) sto su kod nas zice stare i prastare. Meni se desilo letos da sam uzeo 2 kompleta DR zica u Artistu, kad sam kod kuce pogledao etiketu koju su oni zalepili na pakovanje - pise uvezene 2010.. Slicno, ne secam se sad o kojim zicama je rec, kupim pre neki mesec a ono uvoz 2012.. Tako je u Beogradu a onda mozes tek misliti kako je izvan gde se zice kupuju u mnogo manjoj meri. Treba pitati koje su skoro uvezene pa uzeti njih, ne vredi ti nista ako uzmes neke tvoje omiljene a one stajale 5 godina na polici.. Ili uvoz sa Strings and Beyond ili vec odnekle.
Last edited by parker on 26 Dec 2017, 12:57, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koje zice koristite?

Post by Overdrive » 26 Dec 2017, 12:57

"I should say that on some guitars the differences of old for as new strings can be much bigger than others

I had a "Martin triple o 18 golden era" which sounded just horrible with the set of strings older than two weeks that's probably why I don't have it anymore "

Morate da shvatite da imate loše gitare momci...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koje zice koristite?

Post by parker » 26 Dec 2017, 13:01

Sad sam se setio, ove druge uvezene 2012 su bile Thomastik..
U sustini, mozes da steknes neku predstavu kakve su ali kad su stajale bog zna koliko negde u magacinu ili na polici to nije to. Pogotovo, sto si i sam primetio, neke iste zvuce skroz drugacije od kompleta do kompleta - to je znak da je medju 2 kompleta razlika u godinama stajanja i cekanja da ih neko kupi.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koje zice koristite?

Post by bancika » 26 Dec 2017, 13:10

Razlog vise da se predje na coated zice kao elixir. One mogu mnogo duze da izdrze i pre stavljanja na gitaru posto imaju presvlaku koja stiti od korozije...ali opet nema svrhe uzimati ovde po fantasticnim cenama.
Last edited by bancika on 26 Dec 2017, 13:10, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koje zice koristite?

Post by Overdrive » 26 Dec 2017, 13:10

parker wrote:
26 Dec 2017, 13:01
Sad sam se setio, ove druge uvezene 2012 su bile Thomastik..
U sustini, mozes da steknes neku predstavu kakve su ali kad su stajale bog zna koliko negde u magacinu ili na polici to nije to. Pogotovo, sto si i sam primetio, neke iste zvuce skroz drugacije od kompleta do kompleta - to je znak da je medju 2 kompleta razlika u godinama stajanja i cekanja da ih neko kupi.
Pa nije čekala na kiši i na vetru aman..
Žive su ok, gitare su loše.

Loše drvo, loši spojevi..vibriraju par dana kako treba sa novom tenzijom i posle omutave

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koje zice koristite?

Post by parker » 26 Dec 2017, 13:20

Overdrive wrote:
26 Dec 2017, 13:10
Pa nije čekala na kiši i na vetru aman..
Žive su ok, gitare su loše.

Loše drvo, loši spojevi..vibriraju par dana kako treba sa novom tenzijom i posle omutave
Bre al si dosadan sa time, ja pricam o par kompleta koji su se pokazali lose i dajem svoju ideju zasto je to tako. Sa nekim drugim zicama gitara je zvucala par meseci kako treba. Ali stvar je sad u tome sto sam sa idejom da izmenjam jos neke druge dok ne vidim definitivno sta mi se svidja za trajno koristenje. Recimo, Thomastik su odlicne iz raznih razloga ali sam ja naisao na komplet koji je star 5 godina i onda jbs ga..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koje zice koristite?

Post by Overdrive » 26 Dec 2017, 13:38

parker wrote:
26 Dec 2017, 13:20
Bre al si dosadan sa time, ja pricam o par kompleta koji su se pokazali lose i dajem svoju ideju zasto je to tako. Sa nekim drugim zicama gitara je zvucala par meseci kako treba. Ali stvar je sad u tome sto sam sa idejom da izmenjam jos neke druge dok ne vidim definitivno sta mi se svidja za trajno koristenje. Recimo, Thomastik su odlicne iz raznih razloga ali sam ja naisao na komplet koji je star 5 godina i onda jbs ga..
Nema loše žice.
Pre će biti da ti gitara loše reaguje na neke žice.
Za dobru gitaru nema loših žica, zato ne menjaj one žice na koje ti gitara dobro reaguje.

Šta očekuješ da ćeš dobiti? Zvuk kakav niko još nije dobio..?
Drž se žica koje ti gitara voli i sviraj gitaru, nemo sviraš kerecu.. :P

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koje zice koristite?

Post by parker » 26 Dec 2017, 13:48

Recimo Thomastik, E je roundwound, sledece 3 su flatwound, znaci nema skripe zica i slicno. Plus mekane plus super zvuk.
Decko ti isto kaze, iste zice jedan komplet zvuci super, iste te sledeci komplet bzv. Znaci nije sve OSS ili kako vec ga krstise.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest