Taylor road show

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Taylor road show

Post by bancika » 23 May 2014, 17:00

Juce je u Rudy's prodavnici gitara u NY bila prezentacija Taylor gitara, pa rekoh da podelim utiske. Ideja je bila da donesu gomilu hi-end gitara od 4K $ pa navise, celu 8xx seriju i novi T5Z hibrid i onda da demonstriraju kako drugaciji oblik, drugacije drvo i konstrukcija utice na zvuk i slicno.

Sama prezentacija je bila cool, bio neki njihov sales guy i jedan gitarista, pa je prvi pricao, a drugi svirao. Bilo je interesantno i edukativno. Posle toga su delili zice, majce i slicno...a na kraju je bio (meni) najbolji deo, gde mozes da uzmes koju god hoces gitaru i drndas :) Poneo sam aparat da slikam gitare, ali mi je bilo draze da ih probam sto vise, tako da nemam ni jednu sliku...ali ionako je pun net slika. Elem, utisci. Otiso sam u strahu da cu da navucem GAS masovnih proporcija i da necu da se smirim dok ne uzmem neku hi-end gitaricu, ali ispalo je skroz suprotno. Izasao sam srecan sto sam probao sve to, ali i srecan sto moj GS Mini kosta 10 puta manje, a (meni) zvuci i svira tako kako zvuci. Istina, nije bila idealna situacija da se stekne dobra slika jer je svako drndao nesto, ali sam namerno uzeo na kraju GS Mini isti kao sto ja imam da mogu da poredim pod istim uslovima.

Najvise me razocarala najskuplja gitara koja je bila tamo, mislim da je bila GS oblik, custom Koa sa zasekom za ruku, staje celih 8500$ http://acousticletter.com/shop/taylor-gs-custom-koa/ Ta gitara mi je bila najmrtvija od svih, nikako ne rezonira i skroz mi je bila tonski nezanimljiva. Izgleda fenomenalno, jako zgodna, ali to je to. Najbolja ubedljivo mi je bila "najjeftinija" gitara koja je oko 2100$, onaj 512 12-fret model sa cedar topom i slotted headstock. Ta gitara mi je zvucala fenomenalno, bolje od bilo kojih skupljih. Jedino ne znam koliko bi mi bio problem sto ima dva manje dostupna praga, malo mi je zasmetalo to, voleo bih da su imali i 14-fret cedar top da mogu da procenim da li je cedar to sto mi se svidja ili je 12-fret konstrukcija. Od fancy Koa gitara, koje fenomenalno izgledaju, najinteresantnija mi je bila K22e koja je cela od koe i ima manje telo. Inace, od svih sto sam probao uglavnom sam naginjao ka gitarama sa manjim telom, zvuce mi subjektivno bolje.

T5Z deluje kao interesantna gitara, ali ne za mene, vise za tezgaroske varijante. Suprotan pristup od elektricne sa piezo.

Sve gitare im imaju super zgodne vratove, uzivancija za sviranje, ali sam primetio i da GS Mini ima isti profil i ako se dobro setupuje podjednako je zgodna....cak mozda i zgodnija za neke akorde posto ima kracu skalu od "normalnih" gitara. Naravno, ne kazem da je bolja, ali ima nesto sto je cini fenomenalnom gitaricom za te pare. Ako se uzme u obzir odnos cene i zabave koju pruza, mislim da je tako bolja. Laksa je od svih fancy gitara koje sam probao i rezonira bolje. Telom mogu da se osete vibracije bolje nego kod vecine skupljih gitara.

Eto :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest