Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post Reply
kocka
Posts: 7
Joined: 03 Aug 2010, 21:24

Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by kocka » 03 Jun 2014, 02:10

Posto nemam iskustva sa akusticnim western gitarama interesuje me koje jos gitare u ovoj cenovnoj (40000.00) kategoriji mogu da pogledam, da bude alternativa gitari iz naslova ili bolja.Naravno znam da ima mnogo modela ali da svedemo broj do 5 gitara.
Treba da bude ozvucena, da ima solidan ton bez ozvuke i cutaway.
Hvala i pozdrav.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by parker » 03 Jun 2014, 02:55

u okviru te cene ja bi krenuo od ove:
http://www.muzickiinstrumenti.rs/site/i ... Itemid=113

takodje, verovatno bi mogao da ti se svidi i neki washburn..

a da nije moranje cutaway (i ako si bas za epiphone) - ja bi pre izabrao ej160e (lennon) - neozvucena je 'nako ali kroz pojacanje mi se svidja
(i radi sa bilo kojim standardnim gitarskim pojacalom - jer ima magnet a ne piezo)
ili jos bolje texan - solid i gornja i donja ploca pa mu to daje kvalitet zvuka i na suvo i takodje i ozvuceno

ta koju si predlozio mi nekako mnogo sarena, mozda i rastura zvukom ali ne bi se uhvatio za nju da je probam, kicasta mi :mrgreen:
a vidim da je i sva od laminata, ja bi to izbegao osim ako ti se bas svidja kako zvuci, onda kupuj i srecno :)

srecno sa kupovinom :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by Baba Slim » 03 Jun 2014, 07:00

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/165 ... 00MC-1STE/

Takodje baci pogled i na ovu - neko ju je nedavno kupio na forumu i utisci su bili bas dobri, sto je i mene nateralo da je probam kad sam nedavno usput otisao do Mitrosa (radnja u NS). Nisam je detaljno isprobavao, ali - odaje utisak jako lepe izrade, profil vrata mi odgovara, vrat je nekako manji i (za mene barem) udobniji nego na vecini akustara koje imaju vratine na kojima je meni barem neudobno za sviranje, narocito u malo duzem trajanju.

Elem, zvuk na suvo sasvim dobar, ali ono sto me je kupilo - kad sam ukljucio na kratko u razglas, (isto Fishman preamp, iSys+ valjda, sa stimerom), namestio najjednostavnije sve "na 12h", zvuk ODLICAN, meni se barem cini kao mnogo bolji u odnosu na nekoliko razlicitih akusticnih ozvucenih gitara koje sam imao prilike da sviram sa svojim akusticnim triom u poslednjih godinu i po dana, Washburn, Takamine, Yamaha, sve sa razlicitim preampima.

Tu Sigmu ja ciljam da kupim kad skupim lovu, mada naravno necu se zalepiti za nju, isprobacu sve sto mi bude zanimljivo u tom cenovnom rangu (do 40000 rsd), ali mi je definitivno jedan od najjacih favorita.

Mada, sad gledam ovaj Cort sto je okacio parker - jeftiniji je, a isto izgleda i zvuci dobro, i plus pored pieza ima i pickup, sto sigurno ne moze biti lose kao dodatna opcija za blendovanje 2 izvora zvuka. Definitivno treba pogledati, da je ima u NS i ja bih je obavezno probao i uzeo u razmatranje.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by Kristijan » 03 Jun 2014, 07:09

Кхм-кхм... Човек тражи full size jumbo.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by Baba Slim » 03 Jun 2014, 07:25

Eh, a znao sam da su velicine predlozenih gitara razlicite... Size does matter. :facepalm: :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by Kristijan » 03 Jun 2014, 08:41

И невоља је што је избор џамбо гитара код нас јако скроман, а у том ценовном рангу готово никакав, посебно када причамо о озвученим моделима са изрезом.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by sirac-šunka » 03 Jun 2014, 10:11

Pa možda mu i nije nužno da bude džambo, napisao je
kocka wrote:Treba da bude ozvucena, da ima solidan ton bez ozvuke i cutaway.
[youtube][/youtube]
Anyway, ja sam bar tri puta išao da pokupim iz radnje Washburn WJ45SCE

i to za 49.900,00 RSD, što nije loša cena.

Ali svaki put mi nešto zafali, jednom mi se čini da je preko ozvuke tiša G žica, drugi put D žica, pa primetim neki bezvezni nedostatak na drvetu... U svakom slučaju je loše setovana i žice su joj stare i za moj ukus predebele.
I tako... još uvek ništa.

Možda je uzmem iz četvrtog puta :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by Kristijan » 03 Jun 2014, 10:42

Може бити. По мени дреднот и орчестра гитаре нису алтернатива наведеном моделу, а рачунам да је с некаквим конкретним разлогом одабрана џамбо гитара као упоредна тачка. А можда и није. Разјасниће нам то човек који је отворио тему.

kocka
Posts: 7
Joined: 03 Aug 2010, 21:24

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by kocka » 03 Jun 2014, 19:36

Epiphone EJ200 CE jeste neka uporedna tacka, naravno ona dolazi u obzir za kupovinu, ali bih bar jos koji model da imam na umu pri kupovini, da ne lutam puno, cutaway mora da bude ozvucena takodje, jedino bih mogao da podnesem da nije dzambo model ako je vec ponuda mala, a ima boljih u cenovnom rangu.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by parker » 03 Jun 2014, 23:57

Onda možda ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/Cort-SFX ... d=11675288
Imao sam Cort-a i bio je dobar, doduše ne ovaj model nego Cort Earth 200, nešto sasvim drugo. Ali imam poverenja u Cort da pravi dobre gitare koje pri tome nisu skupe. Inače, rade oni u svojim postrojenjima i gitare za mnoge druge renomirane kompanije - može lako da se desi da je neki npr. Fender u stvari Cort..

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Alternativa Epiphone EJ200 ce

Post by parker » 04 Jun 2014, 00:05

Ne mogu sa telefona da napravim "edit" pa da pojasnim ovako..
Cort je verovatno trenutno najveći svetski proizvođač gitara, i pod svojim imenom a još više za mnoge druge naručioce. Ja to onda kapiram ovako - to je ekipa koja sigurno zna da napravi dobru gitaru. Naravno, treba probati - da li je sve kako treba jer greške se dešavaju, i na kraju krajeva da li nekom leži ili ne određeni model..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest