kupujem akusticnu western gitaru

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by parker » 19 Nov 2014, 10:59

pa to ti se nikad ne zna.. al kako god, dobra specifikacija plus kofer, ako imas te pare kupuj (normalno - ako ti legne gitara kako treba)

za gitaru koja je sva od drveta trebace ti i nesto ovakvo:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/791 ... UMIDIFIER/
iz razloga, prirodno, da se ne rasusi. nije skupo a prakticna stvar i zgodna za koristenje..

sim0
Posts: 35
Joined: 02 Nov 2014, 18:29

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by sim0 » 19 Nov 2014, 13:00

Hvala puno, po prvi put u zivotu pare nisu problem... Mogao bih da izdvojim i vise, ali s obzirom da cu je svirati za svoju dusu mislim da nema potrebe za neki jos skuplji istrument.Hvala jos jednom :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by bancika » 19 Nov 2014, 20:59

sim0 wrote:Da li imaju neki novogodisnji popusti na gitare jer bih hteo da kupim sad oko 1-od decembra, pa ako neko zna sacekao bih tih mesecak dana, ustedeo bih bar za put :D
ja sam je uzeo prosle godine kad je bio novogodisnji popust za 405e...ne znam da li su vracali na originalnu cenu od tada. Ako jesu, moguce da ce da spuste, ako nisu...tesko, ona kosta otprilike toliko i na zapadu. Interestantno, u USA recimo as-e4 kosta vise nego onaj najjeftiniji martin X ili kako se vec zove meksicki. A kod nas taj martin kosta 300e vise nego cort. Cini mi se da nas za cort najmanje deru, za ostale marke (bar one koje sam ja posmatrao) je mnogo nepovoljnije...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by bancika » 19 Nov 2014, 21:26

parker wrote:za gitaru koja je sva od drveta trebace ti i nesto ovakvo:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/791 ... UMIDIFIER/
iz razloga, prirodno, da se ne rasusi. nije skupo a prakticna stvar i zgodna za koristenje..
jest, samo onda treba da se drzi u koferu. Nema efekta ako ga samo okacis na gitaru koja je na otvorenom. Nije lose uzeti merac vlaznosti vazduha. Ja sam kupio za 2-3$ mali digitalni koji prikazuje temperaturu i vlaznost i drzim ga u sobi. Do sada od kad ga imam (april) nije padalo ispod 45%. Optimalno je 45-50%. Tad nema potrebe da se gitara ili soba vlazi. Zimi zna da padne ispod, kad zahladi. Ako se gitara ne cuva u koferu onda onaj sobni "ovlazivac" ( 8) ) radi posao, ili mozda cak ona stara fora sa serpicom vode na radijatoru.

Image

sim0
Posts: 35
Joined: 02 Nov 2014, 18:29

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by sim0 » 20 Nov 2014, 08:38

I sada je na popustu sa 64 000 na 51 000 u sky music. Jesi zadovoljan sa gitarom? Jel kofer kvalitetniji ili cisto da zamazu oci? Hvala

sim0
Posts: 35
Joined: 02 Nov 2014, 18:29

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by sim0 » 20 Nov 2014, 09:53

Nisam video da si mi vec odgovorio. Hvala puno ziv bio :ziveli:

sim0
Posts: 35
Joined: 02 Nov 2014, 18:29

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by sim0 » 29 Nov 2014, 18:51

Kupio cort earth 200

maceslash7
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2014, 19:43
Location: Bosilegrad

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by maceslash7 » 07 Dec 2014, 17:46

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/123 ... wl--OP4BT/ mozete mi reci misljenje o ovoj gitari ? sve me interesuje ... ii o tom KOA drvetu ako vec znate nesto ... hvala :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupujem akusticnu western gitaru

Post by bancika » 07 Dec 2014, 21:08

O gitari ne znam nista, o koa znam pomalo, pa ti mozda pomogne...Posto se verovatno radi o koa laminatu, uticaj vrste drveta na zvuk je mnogo manji nego da je u pitanju koa top iz jednog dela. A sto se tice koe, to je drvo sa havaja, zna da izgleda jako lepo kada je odabrano pravo parce. Izgledom podseca na nesto izmedju flame mahagonija i flame javora ali zna da ima neku vatreno narandzastu notu. Probao sam pre par meseci jednu hi-end Taylor od oko $8k kao sa slike dole koja je cela od koe i izgleda fenomenalno....ali mi je zvucala skroz mrtvo i dosadno. Posle sam istrazio malo i puno ljudi ima rezerve prema koa drvetu jer navodno moze da bude bas dobra ali i jako losa sto se tice tona i nkad joj treba vise godina sviranja da pocne da zvuci pristojno. Ono sto je malo smor je sto na jeftinijim gitarama (kao sto je ovaj ovation) neces dobiti lepo parce, cak i kad je furnir....kao sto i sam mozes da primetis, ne izgleda nista slicno tayloru, cak mi deluje i ruznjikavo, ali opet zavisi od konkretnog komada.

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest