Razlika

Post Reply
maceslash7
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2014, 19:43
Location: Bosilegrad

Razlika

Post by maceslash7 » 13 Nov 2014, 16:26

izvinite mozda je glupo pitanje ali mozete li mi reci koje su glavne razlike izmedju SOLID TOP-a i LAMINATED TOP-a slabo sam upucen u akusticne gitare ...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Razlika

Post by Kristijan » 13 Nov 2014, 17:47

SOLID - у питању је плоча резонатора од једнослојног дрвета. Захтева квалитетније дрво, и даје квалитетнији тон.
LAMINATED - у питању је плоча резонатора од вишеслојног дрвета. Користи се на јефтинијим инструментима, нема подједнако леп тон. Врло често је код њих само спољашњи фурнир од мало пристојнијег дрвета, колико да буду задовољени неки естетски критеријуми, али су остали слојеви дрвета ниског квалитета, а код најјефтинијих гитара умеју да буду чак и од пресованог картона. Изузетак су ламиниране плоче које комбинују дрво и вештачке материјале изузетно занимљивих карактеристика, али такве ламиниране плоче се не користе на јефтиним инструментима, и то у суштини треба да занемариш.

maceslash7
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2014, 19:43
Location: Bosilegrad

Re: Razlika

Post by maceslash7 » 13 Nov 2014, 19:00

aha hvala :) a samo jos jedno pitanje sretao sam i FLAMED top sta ot prilike to znaci :D ?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Razlika

Post by Kristijan » 13 Nov 2014, 19:43

Ако је ламинирана плоча, онда не значи ништа. Односно значи да има један мало пицнутији фурнир преко свега, чисто естетски зез, нема везе с конструкцијом, нити тоном. Иначе, то jе просто шара која може да се нађе код разног дрвета, али ако причамо о гитари најчешће се прича о јавору који због специфичног изгледа тако зову.

Image

maceslash7
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2014, 19:43
Location: Bosilegrad

Re: Razlika

Post by maceslash7 » 13 Nov 2014, 19:56

Aha znaci o tome se radi hvala puno :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest