Klasicna Gitara u rangu 15-40k..

Post Reply
winnetou
Posts: 2
Joined: 24 Nov 2014, 14:52

Klasicna Gitara u rangu 15-40k..

Post by winnetou » 24 Nov 2014, 15:10

Pozdrav gitaristi.. hvala na prethodnim temama, trudio sam se da procitam sto vise o tome, ali nesto je zastarilo a imam i jednu dilemu koja je po mom misljenju vredna otvaranja nove teme.
Trenutno imam jednu akusticnu gitaru, a ja i buraz bi voleli malo da sviramo akusticno i da snimamo ako nesto valjamo, posto imamo studio u kuci.
Posto zaista sviramo all around, i koristimo instrumente i u studiju, voleo bih da akustaru uparimo sa jednom klasicnom. E sad ide ona dilema. Koliko sam shvatio neka razlika izmedju gitara od 20 i 30k i nije opravdana zvukom, pa me zanima gde je ta razlika izmedju pocetnicke i entry level klase. Hocu da kazem da bih dao vise para za dobru gitaru ali i ne duplo vise za malo bolju gitaru. Uskoro cu se pojaviti sa svojom listom pa cemo komentarisati ali bih voleo da se prvo vi javite sa svojim predlozima jer ima ovde veoma iskusnih gitarista koji su svirali i probali mnoge modele. Ako vam nije problem sortirajte po par modela u obe kategorije, pa da uporedimo.
Sto se tice ozvucenja, nije neophodno, ali mi nece smetati ako ima.

P.S. Top budzet je 40k, ali ga predjite zarad konverzacije.. mislim dodacu jos koji dinar ako je ponuda odlicna.
Hvala na pomoci.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Klasicna Gitara u rangu 15-40k..

Post by Kristijan » 24 Nov 2014, 15:37

Озвучена или неозвучена?

winnetou
Posts: 2
Joined: 24 Nov 2014, 14:52

Re: Klasicna Gitara u rangu 15-40k..

Post by winnetou » 24 Nov 2014, 20:49

Moze i neozvucena, posto ce biti namenjena za kucno sviranje i snimanje u studiju. Sa druge strane nece smetati ako je ozvucena, jer nam to zaista ne smeta. Znam da za te pare ne mogu dobiti ne znam sta, pa ne bih da cepidlacim.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Klasicna Gitara u rangu 15-40k..

Post by Kristijan » 24 Nov 2014, 22:14

Пази, фрка је.

Недавно сам разгледао гитаре онако тек да будем у току, и шокирао сам се кад сам видео неке детаље на моделима које сам раније баш од срца препоручивао. Рецимо да све то што је између 200 и 300 евра сада безмало на нивоу онога што је некад коштало 150. Кад гитара делује као да није прскалицом лакирана него да је замочена у лавор пун лака онда јој је џаба што има једнослојну горњу плочу. Добро се сећам да је раније било зицер пазарити Takamine G128S, а сада се баш и не бих одважио да некоме ту гитару препоручим. Једноставно се нешто на тржишту променило. Није само на око разлика, то су једноставно поприлично тонски мртви инструменти, а гитаре са најлонским жицама једноставно не могу да слажу.

Ако већ имаш гитару, знаш да свираш, снимаш у кућним условима и свашта нешто - верујем да је довољно да просто одеш да испробаш гитару и да ти све буде јасно. Нисам разумео да ћеш баш да свираш класичну музику, па ту онда и нема онога да ти сад неко препоручи баш ту и ту комбинацију дрвета зарад таквог и таквог ефекта код свирања таквог и таквог жанра.

Могу да споменем један модел који ми се прилично допао, сад ћу да потражим ту гитару, па ћу да оставим линк. Не гарантујем да ће и теби да се допадне, просто је лепо скоцкан инструмент и има пристојан тон.

http://www.musiccentar.com/i-6441/walde ... a-futrolom

За те паре нисам баш видео нешто што ми се макар приближно овако допало. И при том ја више волим гитаре које имају горњу плочу од смреке, па ми се опет ова допала. То ти је згодно са фирмама које граде репутацију, увек ти дају мало више за исте паре.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: Klasicna Gitara u rangu 15-40k..

Post by Nro » 26 Nov 2014, 13:38

Ja sam bas bio u pazaru za to sto ti trazis i mogu da kazem sledece :

Izbor je prilicno mrsav i po kvantitetu. Velika vecina je imala previse fret buzz-a, ukljucujuci i ovu Walden koju Kristijan izdvaja, cini mi se na 6. zici na prvom polju. Osim toga je imala lepu akciju i ton. Ima jedna Walden koja je bila nesto preko 20k, sa punom gornjom plocom koja mi je bila ok za te pare, ali nista vise od toga.

Bila je jedna solidna Kantare u Rock Corner za 30-ak hiljada, meni je bila malo pretvrda.

U Artist-u svega dve, i to jedna od 45-6 hiljada koja je meni bila malo mutava za taj rang, a vizuelno je bila lepa k'o za izlozbu. Druga je desetak hiljada skuplja i dobra, ali mnogo para.

Jednu ok sam probao u Harmoniji, pojma nemam koju, do 25 hiljada je bila.

Od Jamahi, CG 122 ( 30-ak hiljada) me prijatno iznenadila, ali imala buzz, CG 142 mi se nesto nije svidela, a 162 jeste, narocito ona sa kedrom, ali je imala buzz-a kol'ko hoces, a i one su par hiljada preko 40.

Nove Takamine u rangu 128s su mi isto bile malo hladne i tupe.

Znaci, ja bih isao na ovu Walden i Yamahu 162 ako ima neki komad bez buzz-a, a prednost Waldenu zbog cene.
E sad, mozes da vidis sa nekim sa foruma ko nudi rucno pravljene i sta tu ima za te pare ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest