Taylor 416 CE

Post Reply
nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Taylor 416 CE

Post by nenadg » 13 Dec 2014, 21:23

Trenutno sam u šoku, pa i ne znam kako da naslovim pitanje, a očekujem neku informaciju od članova koji su u materiji, prvenstveno od Kristijana.

Pre sat vremena sam uneo u kuću novostečenog Taylora 416 CE. Verovatno ste i sami videli oglas na K/P, pa znate o kojoj gitari se radi. Gitara zvuči perfektno i nema tragova korišćenja, baš onako kako mi je kupac opisao. Ono što mi je pokvarilo raspoloženje je naprslina na laku, tj, naprslina koja zalazi i u binding, na mestu gde se štikla vrata spaja sa leđima korpusa gitare.

Kupac mi je deluje kao pouzdan čovek, a naknadno mi je poslao i sliku gitare na kojima nisam primetio defekt koji opisujem. Gitaru je od kupca preuzeo moj prijatelj koji je to veče radio kao tonac na koncertu Van Gogha- Gitara je prestajala u koferu ceo koncert, ispod miks pulta, nakon toga autom prevezena do hotelske sobe i to je to. Odnosno, to su infomacije koje su meni rečene. U ovog prijatelja imam dosta poverenja pa ne mogu da se bavim lošim mislima da mu je ispadala gitara ili je davao nekome.

Mojih par pitanja: Da li je promena temperature toplo (3h) - hladno (1h) - toplo (cela noć), pa sutradan voznja u gepeku putničkog automobila a gitara sve vreme u koferu mogla da napravi nešto ovako ili možda i neka mehanička trauma , potres? Da li treba nešto preduzeti, tj da li postoji mogućnost da s epukotina proširi? Napominjem da je pukotina smao u banjdingu, tj ne ide udrvo a vrat deluje prilično stabilno.

Svestan sam da mozda zvučim nesuvislo, ali svaka pomoć bi mi dobro došla.

Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Taylor 416 CE

Post by Funkomat » 15 Dec 2014, 14:39

Ako nije na drvetu, nije ovo nista.

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Taylor 416 CE

Post by nenadg » 15 Dec 2014, 15:03

Nije u drvetu. To mi je reekao i čovek koji se bavi reparacijom tambura.
Posle niza konsultacija, ostaje mi da kod nekog graditelja saniram ovaj defekt.

I dalje mi nije jasno kako je nastao, ali to verovatno nikada neću saznati.

Hvala na odgovoru, u svakom slučaju.

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Taylor 416 CE

Post by jecaisale » 15 Dec 2014, 15:08

Po mom skromnom misljenju mislim da je razlika temperature presudila. Ako je bila u koferu neverujem da se unutra nesto desilo. Da si znao pa da si otpustio zice da ne bude pod tenzijom jer mislim da se zbog toga to i desilo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Taylor 416 CE

Post by bancika » 18 Dec 2014, 12:53

Ako radis refinish nemoj da zaboravis da skines vrat pre toga. Verovatno znas vec, ali taylorima se vrat srafi iznutra. Bice lakse da se uradi, a i ne zelis da zalakiras vrat i telo pa da posle prsne lak ako treba da skidas vrat zbog podesavanja.

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Taylor 416 CE

Post by nenadg » 19 Dec 2014, 19:47

Nisam znao ovu poslednju informaciju. Čekam majstora da završi svoju jednoipomesečnu gažu na Kopaoniku pa da ga pogleda.

Hvala svima na savetima.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Taylor 416 CE

Post by bancika » 19 Dec 2014, 20:31


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest