Problem sa Apllause by Ovation gitarom

Post Reply
nemanjaraf29
Posts: 1
Joined: 16 Jan 2015, 14:46

Problem sa Apllause by Ovation gitarom

Post by nemanjaraf29 » 16 Jan 2015, 15:03

Ovako, uzeo sam novu Apllause by Ovation gitaru u Beogradu, radila je odlicno. Imala je malo nezgodan pad na jednoj svirci, stajala je uza zid i pala skroz, udarena je sa zadnje strane prvog praga. Cini mi se, od tada, a mozda i od ranije, G zica mi pravi problem. Sve zice stimaju na prazno, pa i ona, ali kako krenem od prvog praga na dalje sa akordima, G zica jedina ne stima, na bare hvatu A-dur-a, na petom pragu, zvuci zaista rastimano. I jos nesto, pocele su da mi zvece zice, takodje najvise G, sto mi se pre nije desavalo, iako sam cak spustao akciju uklanjanjem milimetarskih listica koji su fabricki bili stavljeni pod kobilicu.
Dakle, imate li neki savet za mene, sta bi to moglo biti i sta bih trebao da radim? Hvala vam unapred! :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Problem sa Apllause by Ovation gitarom

Post by tommytigh77 » 17 Jan 2015, 11:18

Nisi dao dovoljno informacija za bilo kakav ozbiljniji savet i pomoć. Postoje li vidljiva oštećenja od tog pada? Kako je podešen vrat na gitari, da li je prav? Da li se konjić pomera ili stoji u mestu, tj. da se nije možda odlepio od udara? Koje su žice na gitari, metalne ili najlon, i koliko dugo stoje na gitari (''mislim da je je ovo poslednje presudno'')?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest