Pomoc oko kupovine gitare.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 10 Feb 2015, 00:34

Sad uopste ne mogu da se setim, ali cini mi se da je ova Yamaha sto sam probao bila ozvucena... :O.o: Stao mi mozak. :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by Kristijan » 10 Feb 2015, 07:04

Јесте, озвучена је. F310 није озвучена, FX310 је озвучена.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 10 Feb 2015, 08:36

Pogresio sam. Ovo je Yamaha koju sam probao http://www.mitrosmusic.com/proizvod/159 ... a-FG700MS/
Vi ste sigurno probali obe, pa znate razliku. Ja nemam mogucnosti da probam onu FX310. Ona je na rasprodaji, mislim da je bolja od ove FG700, plus je ozvucena a i 2000 din. jeftinija...
Idem posle do Mix-a da probam, cuo sam da imaju Washburn.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by Kristijan » 10 Feb 2015, 09:11

Напротив, F310 је весло у односу на FG700, и још је неприродно скупа због уграђене озвуке за коју не верујем да је спектакуларна.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by parker » 10 Feb 2015, 09:11

vidi u mitrosu imaju li nesto od ovoga:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/175 ... -SUNBURST/

ili ovo, sto tebi vise pase:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/128 ... al-Nickel/
ili u ovoj boji:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/175 ... -SUNBURST/

ja nisam imao neko misljenje o epifonima dok nisam probao, medjutim dobre su gitare, svirljive i svidja mi se zvuk
osim toga, cene su odlicne, uklapas se sa svojim parama u ovih par gitara

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 10 Feb 2015, 09:25

Kristijan wrote:Напротив, F310 је весло у односу на FG700, и још је неприродно скупа због уграђене озвуке за коју не верујем да је спектакуларна.
A ja mislio, skuplje - bolje! :D Super mi je ova FG700, samo mi se ne svidja ovaj mat finish. Imam osecaj kao da nije dovoljno zasticena gitara :hide:

Ove Epije nemaju ovde u Mitrosu, a i ne bih kupovao na nevidjeno...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by Kristijan » 10 Feb 2015, 09:30

parker wrote:vidi u mitrosu imaju li nesto od ovoga:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/175 ... -SUNBURST/

ili ovo, sto tebi vise pase:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/128 ... al-Nickel/
ili u ovoj boji:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/175 ... -SUNBURST/

ja nisam imao neko misljenje o epifonima dok nisam probao, medjutim dobre su gitare, svirljive i svidja mi se zvuk
osim toga, cene su odlicne, uklapas se sa svojim parama u ovih par gitara
То си у праву, ја сам имао доста позитивна искуства са овим гитарама. Е сад, дуго сам се чудио зашто те гитаре, читајући коментаре на интернету, имају и овакву и онакву репутацију, једни их опасно хвале (и ја бих, на основу мог искуства, био у тој екипи), други их пљују на сва уста, и то махом људи који су их купили на невиђено, па им је послат насумични примерак из магацина. Пре пар недеља сам са другаром ишао да купи баш ову неозвучену 220S и мислим да је продавац извадио 3 или 4 комада истог модела, и све до једне су имале такав деформитет врата да никакво окретање шипке не помаже да то постане употребљив инструмент. Баш сам био изненађен, и разочаран, јер сам до сада увек имао утисак да ти јефтини Епифони раде опасно, и да је то прилично паметно потрошена кинта. Биће да им је контрола квалитета доста траљава. Да се надовежем на оно што је поменуо колега томитајт, тако нешто мислим да не може да се догоди са Јамахом. Не кажем да им не варира квалитет у тим јефтиним серијама, видим понекад ванредно лепу горњу плочу, а понекад изгледа као нешто што је испало из Музичке накладе, али нема теорије да се деси да им гитара буде потпуно зафркнута геометријски. Ја бих се усудио да Јамаху поручим на невиђено.
NikolaGerza wrote:A ja mislio, skuplje - bolje! :D Super mi je ova FG700, samo mi se ne svidja ovaj mat finish. Imam osecaj kao da nije dovoljno zasticena gitara :hide:

Ove Epije nemaju ovde u Mitrosu, a i ne bih kupovao na nevidjeno...
Ништа не фали мат финишу, а акустична гитара и онако не треба да буде баш дебело задекована лаком, тако да то не треба да те брине.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 10 Feb 2015, 09:33

:1:
A i to sto kazes, cak i ruka nekako bolje klizi po vratu u odnosu na gloss finish.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by parker » 10 Feb 2015, 09:41

ja cu mozda kupiti epifon texan ib, mislim da odem i da probam nekoliko pa valjda ce iskociti jedna da je ok i bez greske. kapiram i ja da ih ima u svakakvom stanju, a mozda im je to politika firme prilagodjena zapadu i njihovom stilu kupovine na nevidjeno sa zadrskom da imas mesec dana fore da vratis gitaru i uzmes drugu (ili pare). mozda misle da im se bolje isplati da imaju neki procenat vracenih gitara nego da imaju ne znam koliko kontrolora tamo na licu mesta u nekoj kineskoj vukojebini, ko zna. a masterbilt serija kao i ovaj texan se prave u indoneziji, to je valjda malo bolja fabrika, bolji majstori, valjda je i manja sansa da se dobije limun. ja sam probao jednog texana skoro u mitrosu, nije bio los a verujem kad bi izneli 4-5 komada da bi iskocio jedan (bar) nadprosecan
samo moram pre toga da prodam onaj seagull folk

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 10 Feb 2015, 09:48

Ja sam bio u Guitar Centru u LA, Chicago, NYC. Gitare svako drlja kako dohvati, ostavi gde hoce, sam uzima... Niko to ne gleda. Ja sam probao neke GIbsone od 15.000$ :XD: i uopste nisam odusevljen, zice korodirale, potovi rasklimani i td. Kod njih se uglavnom sve narucuje, retko ko ide da proba gitare, da trazi najbolji komad i td. Sve to ide online.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by Kristijan » 10 Feb 2015, 09:56

parker wrote:kapiram i ja da ih ima u svakakvom stanju, a mozda im je to politika firme prilagodjena zapadu i njihovom stilu kupovine na nevidjeno sa zadrskom da imas mesec dana fore da vratis gitaru i uzmes drugu (ili pare). mozda misle da im se bolje isplati da imaju neki procenat vracenih gitara nego da imaju ne znam koliko kontrolora tamo na licu mesta u nekoj kineskoj vukojebini, ko zna
Тако некако. Било како било, ако је добар комад Епифона - то свира врло задовољавајуће и годинама лепо служи. Неки моји ученици већ дуго свирају Епифоне које су купили кад су почели да уче да свирају, и чак и они који су у међувремену набавили скупље и боље гитаре и даље радо свирају Епифона.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by tommytigh77 » 10 Feb 2015, 13:54

Izvinjavam se, ja sam uneo malu zabunu oko Yamahe, jer sam mislio da je na onom prvom linku F310, nisam dobro pročitao, a nisam ni gledao cenu. Predložio sam bio F310, jer koliko se sećam, ona bi trebalo da košta tu negde oko stotinak eura. Ova ozvučena verzija košta već previše.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 10 Feb 2015, 15:12

Bio danas u Mix-u. Kao i svaki put zakljucana vrata, okacen broj telefona na vratima. Od mojih 10 puta koliko sam bio tamo 8 puta je bilo zakljucano u toku radnog vremena.
Poludim kad vidim to. ::ranting::

goran67
Posts: 1
Joined: 10 Jun 2010, 11:59

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by goran67 » 21 Feb 2015, 21:58

Procitao sam danas predloge koje si dobio za kupovinu. Malo sam pogledao unazad 2009.god. i procitao ovo:
viewtopic.php?t=9220
Mislim da bi i ovu gitaru trebao da pogledas.
http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 3&art=1956#

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest