Pomoc oko kupovine gitare.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 08 Feb 2015, 13:18

Potrebna mi je pomoc oko odabira akusticne gitare. Sviram elektricnu tako da nemam nekog iskustva u vezi sa akusticnim gitarama. Prvenstveno bih zeleo da iskoristim ovaj popust kod Mitrosa i uzmem neku gitaru od otprilike +-200e.

Ovo su neke koje su meni zapale za oko, a o njima nisam nasao neke komentare ovde na forumu pa bih zeleo vase misljenje o njima i sta je najbolje. Ako sam pogresio molim administratora da prebaci temu. :ziveli:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/213 ... ORCHESTRA/
Ova gitara mi se najvise svidja, cini mi se da je lepo odradjena. Samo me brine ovo telo koje je cini mi se manje u odnosu na standardne gitare. Meni bi to odgovaralo, bilo bi mi jako komotno za sviranje, ali imam neki trip kao da nece moci da prozivodi dovoljno jak i cist zvuk?! :shock: Nisam u mogucnosti da je probam jer je nema ovde u Nisu. Zvacu Mitros sutra da pitam u kojoj se radnji nalazi, pa kad bi neko od forumasa mogao da ode da je proba umesto mene bio bih mu jako zahvalan.

ovo su ostale:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/141 ... AE128-FMH/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/602 ... INE-G330S/

Hvala unapred. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by Kristijan » 08 Feb 2015, 13:47

2 озвучене, једна неозвучена. Какву заправо тражиш, и да ли имаш јасну идеју који тон те више интересује. Ако хоћеш убедљив звук на суво онда је овај фолк Фендер и добро и лоше решење. То баш и није гитара за страминг, појешће је по том питању било која дреднот гитара. С друге стране, инструменти који имају мали резонатор имају врло убедљиву пројекцију тона, и имају перфектну дефиницију тона кад се свира арпеђо, некако су с том идејом и прављене. То није особито универзалан инструмент. Ако те интересује пре свега како гитара звучи кроз озвуку - онда величина резонатора није уопште пресудна. Треба да поставиш мало прецизније питање.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by parker » 08 Feb 2015, 13:52

Nisam svirao ni jednu, mogu da. kažem neki utisak na osnovu onog što vidim u specifikaciji.
Fender - sva je od laminata, u startu bi zaobišao. pogotovo ako misliš da je sviraš mimo ozvuke, to jednostavno nije to. Ozvučena možda i nije loša, a možda i laminat manje hvata mikiofoniju. Ta folk veličina ima neki svoj malo twang-i zvuk, to je ok za sviranje prstima ali nije za sve, morao bi probati pa da znaš da li ti to odgovara. Pored toga malo je tiša zbog veličine, nije za varijantu da sviraš i pevaš sa ekipom.
Ovation, imaj u vidu to je u stvari njihova Aplause serija - nešto kao Squier i Fender. Ako nisi ranije svirao Ovation i to bi obavezno trebao da prvo probaš, da vidiš kako ti to leži, nije to gitara koja svakome paše. I takođe - ako ćeš je svirati na suvo ja bi to preskočio
Ostaje ova Takamine, drednot što se smatra nekim osnovnim oblikom, gornja ploča je solid što je isto izdvaja od prethodne dve, dovoljno je glasna i verujem da sigurno najbolje zvuči od ovih nekoliko. Meni bi od njih ona bila prvi (a i jedini) pik.
Kao što vidiš, morao bi ići i probati, ne vredi da ti neko preporuči. Recimo, Takamine ovde pobeđuje ali meni te gitare nešto ne leže, vidiš poentu, možda ni tebi neće.
Možda da proširiš izbor i probaš i neki Washburn, oni su tu negde sa cenom a ljudi ih gotive - nikad se ne zna

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 08 Feb 2015, 14:01

Prvenstveno mi nije bitno da li je ozvucena ili ne, ali ukoliko je ozvucena u to bolje. Najvise bi je koristio za svirku u kuci i ponekad ono napolju sa drugovima. Znam da su Takamine jedne od boljih u tom cenovnom rangu, ali od ovde ponudjenih ova mi i ne odgovara toliko jer nema cutway, dok one ostale sto imaju su mi nekog velikog oblika valjda se zovu Jumbo i mislim da mi to uopste ne bi odgovaralo.

Ovaj Fender mi se svidja bas zbog tog malog tela, ali to sto kazete da je mozda los za sviranje trzalicom to me malo brine. Nije mi toliko bitno sto je drvo laminated, mislim da za moje potrebe to i nije toliko bitno. Mnogo mi je zao sto ne mogu da je probam, mozda bi mi odgovarala... :roll: :(

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by parker » 08 Feb 2015, 14:10

Za tvoje potrebe dobićeš više i bolje za iste pare ako nije ozvučena. Cutaway isto odvlači cenu a nije neka prevashodna potreba, čak je bolji zvuk ako ga nema. Drugim rečima ako juriš najjeftiniju klasu gitara onda zaboravi na fenseraj a uzmi nešto (koliko je moguće) dobro i upotrebljivo.
Ja bi tako a ti kako 'oćeš.
Srećno u kupovini.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 08 Feb 2015, 14:18

Sada vidim da imaju i verziju 300ce koja koliko mogu da vidim po slikama ima standardno telo. Ta bi mozda bila najbolja, ali je cena 30.000 din. Nzm da li daju neke popuste na gotovinsko placanje?! :roll:

Sve u svemu hvala, ne zurimo nigde! :)

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 08 Feb 2015, 14:50

Kad si vec spomenuo Washburn, sta mislis o ovoj? http://www.musiccentar.com/i-8148/washb ... tara-paket
Jednom sam pre 2-3 godine probao jednog Washburna, doduse je bila oko 30.000 din. Ali je vrhunski zvucala....

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by parker » 08 Feb 2015, 14:55

Treba da juris gitaru koja ima bar gornju plocu od solid drveta (da nije laminat nego bas pravo drvo).
Ta ce da zvuci manje ili vise vrhunski, tako kako pamtis tog Washburn-a kojeg si vec probao.
Sve ispod toga nije vredno spomena. Znam da se nema para ali to je to ako oces gitaru a ne igracku.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 08 Feb 2015, 14:58

Pa gde da je nadjem?! :D Nemam bas toliko para, spreman sam da potrosim do 200e. Nisam video da u tom cenovnom rangu ima gitara sa solid gornjom plocom.... :(

EDIT: Mada sada vidim da ovaj Washburn ima solid gornju plocu, tj pise. Mozda lazu :roll:


User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by parker » 08 Feb 2015, 15:07

a nije taj washburn solid, pise pogresno

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 08 Feb 2015, 15:41

Mozda gresim, ali nekako sam vise za novu akusticnu gitaru nego polovnu... :hide:

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by NikolaGerza » 09 Feb 2015, 20:59

Bio sam danas do Mitrosa.
Fender koji sam naveo gore... Probao sam verziju iste gitare koja ima vece telo i nisam uopste odusevljen zvukom, a boga mi nije ni neka izrada.
Applause mi uopste ne lezi, Takamine ove jeftinije imaju malo deblji profil vrata pa mi to ne odgovara.
Probao jednu Yamahu i odusevio se, gitara sama svira! Samo mi se ne svidja sto je satin finish, ali prodavac kaze da ima i gloss varijanta.
Sutra idem da obidjem jos neke prodavnice da probam, ali za sad je ova Yamaha kandidat. :XD:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/100 ... A-Natural/ Mislim da je ova, satin finish.

Probao sam i ovu po preporuci prodavca. kosta 38000 din, ali je neko kad je probao ostetio od pozadi, izgrebao je jaknom ili kaisom :O.o: pa moze da pita da se spusti cena zbog toga. http://www.mitrosmusic.com/proizvod/129 ... -Sunburst/

Eto cisto da se javim. :cao:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by parker » 09 Feb 2015, 21:30

probaj što više gitara pa će neka da ti iskoči kao najbolja i to će biti to. samo nemoj da se zalećeš pa posle da vidiš da to nije to.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pomoc oko kupovine gitare.

Post by tommytigh77 » 09 Feb 2015, 23:37

Baš htedoh čitajući ranije postove da predložim da pojuriš Yamahu F310, kad eto, ona te sama našla. :D To je po mom mišljenju najbolja entry-level gitara (ukoliko naravno nije potrebno da bude ozvučena, kao što si i sam rekao). Yamaha sama po sebi ima (ponavljam po stoti put, mislim da ću se ljudima smučiti više) najbolji odnos cena-kvalitet, i najbolju fabričku kontrolu kvaliteta. U prevodu, za te pare, bolje ne može. Kloni se APX serije ako ti treba gitara za svirku ''na 'ladno'', jer jednostavno nije predviđena za to. Srećno sa kupovinom.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest