Jurisin Dreadnought gitara - mini review

Post Reply
sima kosmos
Posts: 18
Joined: 04 Jun 2014, 16:58

Jurisin Dreadnought gitara - mini review

Post by sima kosmos » 10 Feb 2015, 20:29

Pre nekih desetak meseci, u potrazi za western gitarom, naleteo sam na ovaj sajt. Pitao sam za savet, dobio puno korisnih informacija, mnogo toga naucio, a i upoznao nekoliko dobrih ljudi, sto virtuelno, sto uzivo, pa osecam potrebu i obavezu da se zahvalim na pomoci jos jednom i konacno napisem epilog cele avanture. ;)

Dakle, posto sam mesec dana obilazio prodavnice i probao sve gitare koje su dolazile u obzir imajuci u vidu budzet, sigurno tridesetak modela, shvatio sam surovu istinu - a to je da za 300-400 eur tesko moze da se kupi dovoljno ubedljiva gitara s kojom bih se druzio duze vreme, a i da zvucno ime proizvodjaca vise ne garantuje, nazalost, i kvalitet koji se ocekuje.

Elem, da skratim pricu, dobih predlog da razmislim i o custom all solid gitari, i preporuku za majstora Saleta Jurisina iz Beceja, a i prijateljsku ponudu od komila (jos jednom veliko hvala!) da dodjem kod njega i probam njegove dve gitare koje je Sale napravio. Tako odoh do Novog Sada, i posto su mi se gitare dopale, produzih do Beceja. Posto mi se i Sale dopao, a i jos jedna friska l00 gitara koju je tek zavrsio, sve smo se lako i brzo dogovorili i u septembru sam postao ponosni vlasnik gitare Jurisin. :)

Kako nisam dovoljno strucan za neki detaljniji prikaz, slede fotke i kratak zvucni zapis snimljen kod prijatelja u kucnom studiju, a ja mogu samo da kazem da je gitara prelepa, vrlo pedantno uradjena, da je veoma svirljiva, da ima bogat, prijatan i balansiran ton i da je vrlo glasna.
Jedini problem, uslovno receno, bilo je to sto sam trazio kracu skalu, ali sam, kada je sve bilo gotovo, shvatio da imam problem sa polozajem desne ruke jer je malo mesta za manevrisanje. Nakon 2-3 nedelje navikavanja, i to je reseno!
Ukratko: prezadovoljan!

Moram samo jos da dodam da je gitara stvarno "prosvirala" nekoliko dana posle snimanja (tj. oko 3 meseca posto je napravljena), i da sada zvuci zaista fantasticno, pa ostajem duzan novi snimak. ;)

Jos jednom hvala Saletu i komilu, i svima koji su pomogli savetima i predlozima! :ziveli:


Prednja ploca: smreka, puno drvo
Ledja i stranice: orah, puno drvo
Vrat: mahagoni
Fingerboard i bridge: wenge
Nut i sedlo: govedja kost
Civije: Grover
Pragovi: small


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Svirao i snimao Nicolas:

https://app.box.com/s/kj3pjq92bhf780di9xnscy43imbwya21

(evo i studija: )



:ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Jurisin Dreadnought gitara - mini review

Post by parker » 10 Feb 2015, 20:53

nije losa. jel tajna koliko kosta?

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Jurisin Dreadnought gitara - mini review

Post by muki17 » 10 Feb 2015, 21:03

Vrat-bruka dobro

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Jurisin Dreadnought gitara - mini review

Post by Kristijan » 10 Feb 2015, 21:05

Штета само што није у тесту свирано ништа од онога што је мало типичнији репертоар за овакву гитару. Мислим да дреднот гитаре нису најјаче у овом жанру, има модела који су за то далеко бољи.

sima kosmos
Posts: 18
Joined: 04 Jun 2014, 16:58

Re: Jurisin Dreadnought gitara - mini review

Post by sima kosmos » 10 Feb 2015, 22:03

parker: uklopila se u gorepomenuti budzet bez problema, a imas i pp.

Kristijan: potpuno se slazem... nazalost, sve je bilo na brzaka snimljeno, a zato bih i voleo jos jedan snimak, sa boljim "repertoarom". ali ovo je snimljeno na kvalitetnoj opremi, pa okacih da se ipak moze steci neka predstava o tome kakav je zvuk.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest