Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by jecaisale » 22 Apr 2015, 22:09

Ne bih sebe bas nazivao vrhunskim majstorom, trudim se da gitare zvuce i izgledaju sto bolje ali sam jos daleko od vrhunskog... U svakom slucaju hvala svima koji su me preporucili i malom virtuozu na ukazanom poverenju. Za sad je dogovor da gitara bude radjena od palisandera i smreke(mislim na ledja, stranice i top) vrat laminat mahagoni-nesto(jos neznam sta, rano je jos), ebony fingerboard i bridge... Stavicu slike i audio snimak svakako kad zavrsim. :ziveli:

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 25 Apr 2015, 23:39

Dok se čeka na novi instrument ''stari'' ne miruje.
Evo kako Yamaha radi u Nikolinim rukama.


Snimci su napravljeni mobilnim telefonom jer ne posedujemo bolju tehniku.

maliradoznalac
Posts: 13
Joined: 10 Oct 2011, 08:55

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by maliradoznalac » 30 May 2015, 21:01

Cestitke Nikoli na osvojenom Laureatu :-)

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 31 May 2015, 21:42

Hvala....možda smo se i sreli na nekom od takmičenja.?

maliradoznalac
Posts: 13
Joined: 10 Oct 2011, 08:55

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by maliradoznalac » 01 Jun 2015, 20:20

nismo se sreli, mozda na nekom narednom takmicenju... mozda vas put nanese na takmicenje u Becej sledece godine... :-)
Gledao sam kako je mali Tripkovic prosao pa sam video i Nikolin rezultat, pa za stotku mora bar da se cestita :-)

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 01 Jun 2015, 23:30

Rastko Tripković i Nikola su pravi drugari. Osim što idu zajedno u muzičku školu i u osnovnoj su u istom odeljenju od prvog razreda i van škole se lepo druže....pravi su prijatelji.

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 02 Jun 2015, 00:05

Nikola voli javne nastupe, takmičenja i sve što ih prati....od bukvalno svakodnevnog veżbanja pa do putovanja u nov grad/novu muzičku školu/novu koncertnu salu....i već sad kuje planove za narednu takmičarsku sezonu. Tako da sve je moguće pa i to da se na nekom narednom takmičenju i sretnemo.

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by Avlijaner » 03 Jun 2015, 18:45

Koliko ja znam i Rastku ce trebati jedna gitara :) Majstore, dva komada! :ziveli:

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 18 Sep 2015, 18:48

Danas nam majstor Jurišin javlja divne vesti. Izrada gitare je u finalnoj fazi, sve potkrepljuje slikama....''odbrojavanje'' je počelo.

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 08 Oct 2015, 17:43

I na kraju da celu temu konkretuzujemo i upotpunimo slikama gotovog instrumenta kao i slikama procesa izrade.
http://s628.photobucket.com/user/racuno ... ent&page=1
Želim još da napomenem, da pored izraženih majstorskih veština, Aleksandar se ističe i izuzetnim ljuskim kvalitetima.
Vrlo prijatan čovek s'kojim je zaista vrlo lako naći zajednički jezik i dogovoriti sve detalje gradnje instrumenta i na kraju u svemu će vas ispoštovati.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by komil » 09 Oct 2015, 00:13

:bravo:
Odlično. Kako je svirač zadovoljan instrumentom? Šta kaže njegov profesor na instrument?

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 09 Oct 2015, 16:38

Svirač je srećan, presrećan.....instrument stvarno lepo izgleda, u stvari izgleda baš onako kako je želeo....Aleksandar je ispoštovao svaku našu zamisao i sada želim da mu se na tome još jednom zahvalim.
Nikolin profesor je isprobao gitaru u utorak a mislim da je Aleksandar u subotu uveče stavio žice a dan ranije zalepio kobilicu.....hoću da kažem zaista malo sati od završetka do testa....pa žice su još uvek zahtevale štimovanje posle svakog sviranja.
Utisak je sledeći: solo žice se jasno i čisto čuju. Četvrta žica fantastično glasna, jasna i čistog tona. Peta i šesta su slabije i ''mutne''.
Profesorov komentar je bio sledeći: siguran sam da je izbor žica loš, što više sviram više mi se svidja, dok prodje malo vremena i gitara se ''opusti'' i smreka odradi....biće to odličan instrument. I opet bi ponovio...što više sviram sve više mi se svidja i nakraju je rekao.....baš ću jedan dan da donesem mog Kuvača i da malo uporedimo instrumente.
Ono što ja i Nikola možemo da kažemo...a Nikola svako veče vežba oko satipo i tokom vežbanja kombinuje Jurišin gitaru i Yamahu koju poseduje poslednje tri godine i razlika je vrlo očigledna. Jurišin guitara je glasnija i daje topliji i čistiji ton kako pri tihom tako i pri glasnom sviranju!

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by laza » 10 Oct 2015, 00:55

~ ~ ~
Ako dobro razabirem na fotografijama, Nikolin novi Jurišin nema klasični lepezasti bracing nego "australijsku tarabu". Zašto ste se odlučili na to, šta je presudilo?

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by zwelj » 10 Oct 2015, 01:35

laza wrote:Ako dobro razabirem na fotografijama, Nikolin novi Jurišin nema klasični lepezasti bracing nego "australijsku tarabu".
Greg Smallman & Jim Redgate?

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Malo predstavljanja i savet za kupovinu klasične gitare akademskog nivoa.

Post by mali virtuoz » 10 Oct 2015, 10:36

Konstrukcija je ''latice bracing pattern''.
Ovu konstrukciju koristi majstor Jurišin i nama je to bilo OK. Neko posebno predznanje (o ovoj temi) stečeno sopstvenim iskustvom nismo imali.
Posle fabričke Yamahe, Nikoli je ovo praktično prva gitara od punog drveta i predstavlja značajan iskorak.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest