Moller gitara,akusticna ozvucena

Post Reply
ssasa81j
Posts: 1
Joined: 27 Nov 2015, 21:00

Moller gitara,akusticna ozvucena

Post by ssasa81j » 27 Nov 2015, 21:14

Da li je neko imao iskustva sa ovom gitarom? Ima je jedino na jednom sajtu gde su oglasi,prodaju ih nove po ceni oko 10.000. Gitara izgleda perfektno! Ali cena je vise nego povoljna za takvu gitaru kao sto izgleda.Jos je ozvucena,ima aktivnu elektroniku,lepo dizjnirana... Prosto neverovatno izgleda za te pare.

Interesu je me da li je neko imao iskustva sa tom gitarom? Video uzivo ili probao? Ne interesu je misljenje i predpostavke onih koji nisu probali gitaru.
Prodavac kaze da je za tezgarenje odlicna i da je dosta kupuju zbog toga.Kazu,smeju se i ne veruju kakva gitara za te pare.Inace na netu nisam mogao bas nista da iskopam o toj gitari.To je drugi razlog zasto mi je sumnjiva i mislim da se radi o igracki.

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

Re: Moller gitara,akusticna ozvucena

Post by abogicevic » 27 Nov 2015, 23:17

ssasa81j wrote:Da li je neko imao iskustva sa ovom gitarom? Ima je jedino na jednom sajtu gde su oglasi,prodaju ih nove po ceni oko 10.000. Gitara izgleda perfektno! Ali cena je vise nego povoljna za takvu gitaru kao sto izgleda.Jos je ozvucena,ima aktivnu elektroniku,lepo dizjnirana... Prosto neverovatno izgleda za te pare.

Interesu je me da li je neko imao iskustva sa tom gitarom? Video uzivo ili probao? Ne interesu je misljenje i predpostavke onih koji nisu probali gitaru.
Prodavac kaze da je za tezgarenje odlicna i da je dosta kupuju zbog toga.Kazu,smeju se i ne veruju kakva gitara za te pare.Inace na netu nisam mogao bas nista da iskopam o toj gitari.To je drugi razlog zasto mi je sumnjiva i mislim da se radi o igracki.
Mislim da drugi deo tvoje poslednje rečenice, otprilike, najbolje opisuje pomenuti instrument. Opet, moram da budem rezervisan u oceni pošto nisam probao gitaru, mada, gotovo je sigurno da za taj iznos ne može da se kupi pristojna akustična gitara, pa još ozvučena. Da je bez ozvuke, još bi ostalo prostora da se čovek nada da instrument nije totalni krš.
Kod gitara tog cenovnog ranga rezonator je komplet od laminata (i to onog najlošijeg), a fingerbord često bude farbani javor (proizvođači to zovu ebonized maple ili nešto slično), sa koga farba počne da se skida posle nekog vremena, što jako ružno izgleda. Takođe, bracing zna da popusti, pa gitara počne da zveči kao čegrtaljka. Inače, za tu marku sam čuo preko oglasa. Neki tip iz NS valja Möller stratove za cc 7.500 din.

Takođe, to što prodavac kaže, treba uzeti sa rezervom. Njemu je u interesu da proda.

Još jednom se ograđujem, pošto nisam imao prilike da isprobam instrument. Možda su moje pretpostavke pogrešne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest