Ozvučena klasična gitara

Post Reply
nemampojacalo011
Posts: 15
Joined: 05 Mar 2015, 13:46

Ozvučena klasična gitara

Post by nemampojacalo011 » 08 Dec 2016, 18:35

Pozdrav svima,

Već duže vreme planiram da kupim ozvučenu klasičnu gitaru, pa reko da vidim da li neko ima neki savet :D
Što se tiče zvuka treba da pod jedan bude akustično što rezonantnija, ostalo bi trebalo da može da se postigne preampom.
Iz tog razloga sam hteo da kupim gitaru bez cutaway-a, ali vidim da ga imaju sve bolje ozvučene gitare...
Gitara nikako ne sme biti thinline (tako da otpada godin, većina carvina...).
Čuo sam jako dobre stvari za cordobu, ali čini mi se da nema kod nas... :(

Znači sve u svemu što tradicionalniju klasičnu gitaru (generalno mi se uvek najviše svidjala tradicionalna kombinacija spruce, rosewood, ebony , cedar vrat ali nije obavezno ako zvuči dobro :D ), koja je ozvučena.

Cena npr do 1700e, može više, a može i manje, samo ako vredi :D
Verujem da sam zaboravio dosta toga da napišem, ali eto samo mi je ovo trenutno palo na pamet, hvala svima unapred

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Ozvučena klasična gitara

Post by OVCA » 12 Dec 2016, 09:25

Ja ti preporucujem svaku od 1700e. :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ozvučena klasična gitara

Post by Kristijan » 12 Dec 2016, 14:39

Ово није конкретан одговор, али мислим да не постоји бољи начин д се одговори на такво питање.

Ако дајеш толике паре мораш да чујеш за шта дајеш паре. Дакле ићи ћеш да чујеш гитару, то је једино смислено решење. Ако идеш да испробаш гитару онда свакако имаш прилике боље од било кога другог да чујеш о чему се ради и шта теби највише одговара. Искрено, никад се не бих ослонио на описе и мишљења других људи када се ради о тој суми новца.

Boston
Posts: 4
Joined: 15 Dec 2016, 22:25

Re: Ozvučena klasična gitara

Post by Boston » 16 Dec 2016, 00:16

Ja imam Cort Sunset klasicnu ozvucenu i za mene radi ko zmaj. Probao sam Godin ali za pare Sunset Cort radi isto ako ne i bolje.
Idi u Lyra Style bio sam pre neki dan, imaju super izbor a trazi celavog Vedrana on ce ti pomoci. Lyra Style NBGD

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ozvučena klasična gitara

Post by Kristijan » 16 Dec 2016, 12:27

Колико ја видим, човек је нагласио да га тај тип гитаре (не мислим на конкретан модел) не занима.

nemampojacalo011
Posts: 15
Joined: 05 Mar 2015, 13:46

Re: Ozvučena klasična gitara

Post by nemampojacalo011 » 19 Dec 2016, 13:40

Hvala na brzim odgovorima.
Slažem se Kristijane da moram da čujem gitaru, zato još i nisam naručio, i zato i imam problem...
Čini mi se da ovo što tražim ne postoji u mom cenovnom rangu...
Sve u svemu rešio sam da ne kupujem ozvučenu, nego odvojeno klasičnu gitaru i ozvuku...
Nemam para da idem preko da isprobavam gitare, a kod nas još može da se nađe neka polovna klasična koja ispunjava kriterijume...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Ozvučena klasična gitara

Post by bancika » 19 Dec 2016, 13:53


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest