Fender CF 60

rihverb
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2015, 20:55

Fender CF 60

Post by rihverb » 02 Jan 2017, 16:44

Posto vidim da gitara nije nesto popularna, da vas pitam imate li iskustva i kakav vam utisak ostavlja. Da napomenem, ovo nije CD 60 nego Cf, sa folk oblikom tela. Cisto da vidim sta mislite pre nego sto je probam. Uzimam novu iz prodavnice do 15 000 pa ako imate neki predlog, bio bih vam zahvalan.

smolboun22
Posts: 6
Joined: 14 Dec 2016, 20:34

Re: Fender CF 60

Post by smolboun22 » 03 Jan 2017, 01:08

rihverb wrote:Posto vidim da gitara nije nesto popularna, da vas pitam imate li iskustva i kakav vam utisak ostavlja. Da napomenem, ovo nije CD 60 nego Cf, sa folk oblikom tela. Cisto da vidim sta mislite pre nego sto je probam. Uzimam novu iz prodavnice do 15 000 pa ako imate neki predlog, bio bih vam zahvalan.

Za kakve namene ti je potrebna gitara? Sviranje kuci i zezanje sa drustvom ili nesto vise? :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Fender CF 60

Post by clapton » 03 Jan 2017, 23:23

za sta god da je, bolje da gleda Yamahe.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Fender CF 60

Post by Kristijan » 04 Jan 2017, 10:24

Није ти то баш нека гитара... Ја не знам тачно да ти кажеш шта је проблем са том серијом, јер у начелу изгледају доста пристојно урађене за те паре, али то по мени никад није имало здрав тон. Сасвим сам свестан да за те паре не може да се добије не знам шта, али је мој утисак да та гитара чак и за те паре није идеална куповина.

По мени је ужасно тешко одабрати гитару за те паре. Нема ту неке конзистентности што се тиче квалитета, јер за тако јефтине инструменте и нема озбиљне контроле, тако да се ипак препоручује да се испробају различите гитаре. Некад се сасвим изненађујуће нађе инструмент за те новце који свира сасвим, сасвим пристојно, али сад да ти се каже да узмеш тај и тај модел и миран си - то не може. Моје је искуство да је најмањи ризик, ако немаш прилике да пробаш разне инструменте, да узмеш Yamaha F310, али ако ћемо да будемо искрени ни то није гитара да паднеш у несвест, и по мени ипак кошта превише за оно што нуди, мислим да не може да се нађе за паре које ти имаш на располагању. Једино је фора што бих ја то смео да поручим поштом без пробања, јер ту нема неких крупних осцилација, и свака коју сам узео у руке је била урађена врло уредно, тонирала је како ваља, деловала као производ око кога се неко ипак мало више потрудио. Моја главна замерка је што тај модел има неки много утуљен тон. Дреднот је познат по богатом доњем регистру, али ми се чини да свака гитара овог модела коју сам узео има само тај доњи регистар, горњи регистар је скоро непостојећи.

Ако те занима мало другачија боја тона, ако свесно тражиш другачији облик резонатора (јер видим да ниси одабрао дреднот, који је ван сваке сумње најзаступљенији модел међу јефтиним акустичним гитарама) ја бих ти препоручио ово:

http://maric.rs/product.php?id=2640

Знам да је и то ван ценовног оквира који си навео али веруј ми да ова серија шије све акустичне гитаре у класи до 25000, недавно сам прегледао свакојаке јефтине гитаре и ово је и урађено боље и звучи боље од свега у тој класи. Ако немаш ништа противу дреднот гитара онда имаш за исте паре овај модел:

http://maric.rs/product.php?id=2637

За све друго само могу да ти препоручим да идеш да видиш. Сасвим непознате марке умеју да имају свирљив инструмент. Мислим да испод 400 евра немаш ништа што се не прави у Кини, дакле и ти са познатом марком и ти непознати модели долазе из неких сличних фабрика.

rihverb
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2015, 20:55

Re: Fender CF 60

Post by rihverb » 04 Jan 2017, 12:00

Nemam ambicije veće od sobnog sviranja, i oblik gitare mi nije toliko bitan. Ne mogu da dam vise od 15 000, pa mi je cf 60 izgledao dobro jer- Fender. Kako god mislio sam da Fender ne moze da bude los. S obzirom da mi treba za neko neozbiljno sviranje i da ja nisam neki gitarista, mislim da ja te mane ne mogu ni da primetim. Ali probaću, pa ću videti.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Fender CF 60

Post by Kristijan » 04 Jan 2017, 12:51

Фендер никад није био посебно јако име у свету акустичних гитара.

Погледај да ли још увек негде може да се нађу гитаре фирме Jasmine. То је у ствари Takamine само имају посебан бренд за те баш јефтине гитаре. То би требало да је ту негде око 120 евра, дакле уклапа се, и пристојно је функионисало. Ништа спектакуларно, и даље је то баш јефтина гитара, али је по мени лепши тон него код ових Фендера.

smolboun22
Posts: 6
Joined: 14 Dec 2016, 20:34

Re: Fender CF 60

Post by smolboun22 » 04 Jan 2017, 13:39

Za 11 godina koliko sviram gitaru, od akusticnih sam koristio ( i jos uvek koristim) samo jednu, stagg handmade western sw 201, tj. prvu gitaru koju su mi roditelji kupili u zivotu. Iako je od 2005. drndam bas muski :metal: njoj nista ne fali, nista nikad nisam zamenio, farba nigde nije ispucala, nut i kobilica su bez pukotina i ulubljenja. Kostala je svega 8000 dinara. Brat je pre 3 godine kupio CD 60. 2 civije su mu otisle, kobilica kao nozem da je secena, a kada je nut je jednostavno ispao iz lezista lepili smo ga super lepkom :D Nema pravila. To sto negde stoji Fender, Gibson... ne mora da garantuje kvalitet. Isto je i u svetu automobilizma, tehnike... Marketing je cudo. Ne kazem da je stagg bolji od fendera, samo kazem da je sve kocka, ili ces nesto da ubodes ili neces. Svakako odi u prodavnicu i probaj sto vise gitara. Cak i ako ne znas da sviras udaraj po onim zicama pa sta ti najbolje legne :D Sa low budget modelima nemas neke velike pompe. Na kraju krajeva, koju god da odaberes, za sviranje u sobi ce kod svake Ehi da zvuci visoko, a Elow duboko :D

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Fender CF 60

Post by clapton » 04 Jan 2017, 15:13

Ima Fender onu jeftinu parlour CP-100. Oko 180e je, prava bluzerska. Mjerkam je skoro pola godine i bas sam prije nedjelju dana bio opet da je probam. Super zvuk za te pare.

Prvi put sam je probao kod Šula Jovovića. Pitao sam ga za preporuku i on mi iznese nju (samo dan ranije je kupio). Dodao joj onaj 'drveni' Seymour Duncan i radi svirke s njom. :)

Ako njemu valja...

Srdjan Mitros music
Posts: 35
Joined: 21 Jan 2014, 22:59

Re: Fender CF 60

Post by Srdjan Mitros music » 04 Jan 2017, 17:50

Pozdrav svima i zelimo Vam srecnu i uspesnu 2017 godinu, mnogo zdravlja, srece , novca i novih kvalitetnih instrumenata.

Djordje, mislim da je najbolje da ipak dodjes u prodavnicu i probas gitare, lako ces sam doneti sud i izabrati ono sto ti odgovara.
Fender pravi odlicne gitare, i kao doskorasnji vlasnici Guild brenda i tesnim vezama sa Taylor brendom koga su zastupali za evropski kontinent ne mogu sebi dozvoliti los kvalitet za cenu.

Yamaha proizvodi najkvalitetnije i najpreciznije instrumente na svetu, moze biti samo stvar ukusa da li se nekome svidja ime ili zvuk.

Takamine je poznata firma za akusticne gitare, cak i neki jeftini modeli zvuce odlicno, i kao i sve, stvar licnog ukusa.

Epiphone probrani modeli iznenadjujuce dobro rade i lepo izgledaju.

U prodavnici imamo jos mnogo proizvodjaca i modela, zakljucno sa Martin, Sigma, Taylor, Gibson,... i znamo sta znaci probati instrument u odnosu na citanje tudjeg misljenja zasnovanom na licnom ukusu.

Npr. Stagg SW201 je u Beogradu prisutan na mnogim studijskim albumima (Dragan Jovanovic-Krle) ali takav predlog verovatno neces cuti.

Zelimo ti da izaberes najbolji instrument za svoj novac

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Fender CF 60

Post by alfonso » 04 Jan 2017, 21:57

Srdjan Mitros music wrote:Pozdrav svima i zelimo Vam srecnu i uspesnu 2017 godinu, mnogo zdravlja, srece , novca i novih kvalitetnih instrumenata.

Djordje, mislim da je najbolje da ipak dodjes u prodavnicu i probas gitare, lako ces sam doneti sud i izabrati ono sto ti odgovara.
Fender pravi odlicne gitare, i kao doskorasnji vlasnici Guild brenda i tesnim vezama sa Taylor brendom koga su zastupali za evropski kontinent ne mogu sebi dozvoliti los kvalitet za cenu.

Yamaha proizvodi najkvalitetnije i najpreciznije instrumente na svetu, moze biti samo stvar ukusa da li se nekome svidja ime ili zvuk.

Takamine je poznata firma za akusticne gitare, cak i neki jeftini modeli zvuce odlicno, i kao i sve, stvar licnog ukusa.

Epiphone probrani modeli iznenadjujuce dobro rade i lepo izgledaju.

U prodavnici imamo jos mnogo proizvodjaca i modela, zakljucno sa Martin, Sigma, Taylor, Gibson,... i znamo sta znaci probati instrument u odnosu na citanje tudjeg misljenja zasnovanom na licnom ukusu.

Npr. Stagg SW201 je u Beogradu prisutan na mnogim studijskim albumima (Dragan Jovanovic-Krle) ali takav predlog verovatno neces cuti.

Zelimo ti da izaberes najbolji instrument za svoj novac
2.7 Reklamiranje na muzickom forumu je dozvoljeno jedino u forumu OGLASI:
- Ako dajete individualne casove pevanja ili nekog instrumenta to mozete uraditi samo u ovoj temi : viewtopic.php?f=14&t=14440
- Dozvoljeno je postavljanje iskljucivo nekomercijalnih oglasa polovne muzicke opreme.
- Postavljac oglasa u naslovu mora da definise sta prodaje. Oglasi sa naslovom "prodajem" i sl. nece biti odobreni.
- U samom oglasu se mora navesti proizvodjac/model instrumenta/opreme. Nista osim muzickih instrumenata/opreme ne dolazi u obzir. Ovo je muzicki forum, stvari koje nemaju veze sa muzikom oglasavajte na drugom mestu.
- Napisati u kom se gradu nalazite , osim ako to niste napisali u svom profilu.
- I dalje vazi da oglas moze postaviti samo pojedinac, sve sto se protumaci kao reklama neke firme i sl. nece biti odobreno.
- Nemojte u oglasu stavljati link ka svom oglasu na nekom drugom sajtu.

Pozeljno ali ne obavezno:
- Postavljac oglasa moze navesti cenu ako zeli.
- Isto vazi i za sliku.
- A boga mi i za telefon/mail.

Oglasi se sami brisu nakon mesec dana. Clan koji je postavio oglas i zeli da se isti obrise moze kontaktirati admina ili moderatora ovog foruma na PP.

Oglasi se sami brisu nakon mesec dana, ako bude potrebe mozete postaviti oglas ponovo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Fender CF 60

Post by bancika » 05 Jan 2017, 00:59

'Ebiga, mogao si da progledas kroz prste...covek po prvi put pokusava da bude dobar prodavac i da nesto korisno doprinese diskusiji u isto vreme.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Fender CF 60

Post by pisac » 05 Jan 2017, 11:53

Meni ovo lici na savet nekog iskusnijeg clana foruma,recimo.A neko moze da shvati i kao reklamiranje ,u isto vreme.U svakom slucaju,mozda pomogne i ovakva navigacija u moru saveta koje Rihverb dobija u vezi akusticne gitare.Mozda pomogne.
A jbg,sto puta sam video postove tipa-MENI SUPER RADI OVA PEDALA KOJU MI JE NAPRAVIO MOJ/NAS DRUG PERA PERIC ODAVDE SA FORUMA...JE LI?A KOLIKO UZIMA ZA TO?MA NIJE SKUP,A PEDALA/POJACALO/GITARA JE STRAVA,HEBE KEVU GIBSONIMA/MARSHALLIMA/ROLANDIMA/SVIMA -pa opet meni to ne smeta.A i to je neka vrsta reklame,ako cemo iskreno,ali to mozda koristi ljudima ovde ,takve informacije.Neka zivi Muzicki Forum,skup razlicitih ljudi i razlicitih profila i karaktera,koje spaja vazna stvar-muzika.Neka bude zivopisno sareno i sadrzajno,ne budemo striktni.
Zakopajmo ratne sekire izmedju MF-a i Mitros Musica!!!Viva la Mitros!Viva la Muzicki Forum!Daj 'vamo metar piva i pojacaj muziku! :ziveli:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Fender CF 60

Post by Uncle Moe » 05 Jan 2017, 12:41

A ne. Smrt Mitrosu.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Fender CF 60

Post by pisac » 05 Jan 2017, 14:43

I svim ostalim lopovskim institucijama u Srbiji! :bounce:
Samo,pitam se ko bi onda uopste ostao ziv?
Uncle Moe,ajde se pomirimo s Mitrosom,sto si takav?Ne budi panker.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Fender CF 60

Post by Margos » 05 Jan 2017, 18:59

E kad smo vec ovde,i taman da se vratimo malo na temu.Jel probao neko one Alvarez gitare u skaju?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest