Ozvuka za akustare, misljenje...

Post Reply
banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Ozvuka za akustare, misljenje...

Post by banjacNT » 18 Jan 2017, 01:49

Pozdrav ljudi!!! Srecni praznici, zivi i zdravi bili jos 100 godina!!!
Jedno pitanje... Jeste li koristili one piezo elemente koji mogu da se nadju na KP za po 10 evra otprilike?
Kao npr. ovo: https://www.kupujemprodajem.com/Ozvuka- ... id=1753411
Konkretno se radi o zameni piezo elementa za ozvucenoj akustari. Neke zice mi se cuju glasnije, pa sam hteo to da zamenim, a obzirom da gitara ima solid top, mislio sam da je bolje da kupim piezo koji se lepi na glasnjacu, a ne onaj koji ide ispod kobilice (ili sve to ne mora da znaci... :O.o: ).
Pozdrav i svako dobro!!!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Ozvuka za akustare, misljenje...

Post by tommytigh77 » 18 Jan 2017, 14:49

Ovaj fazon (soundboard transducer) nisam uzimao sa KP i ne znam kakvog su kvaliteta. Uglavnom, budi pripremljen na to da ovakva ozvuka radi potpuno drugačije u odnosu na običan UST (undersaddle transducer) piezo.
Uzimao sam ovakve, Fishman UST fazon:
https://www.kupujemprodajem.com/Piezo-F ... -oglas.htm
Jednom sam menjao crknuti piezo na Ovation akustari i to je radilo bolje od fabričkog.
A skoro sam uzeo i ovaj sistem:
https://www.kupujemprodajem.com/OZVUKA- ... _id=763554
Utisci se još uvek skupljaju, ali u svakom slučaju bolje radi od običnih UST varijanti kao recimo na onim osnovnim Washburn ili Fender akustarama koje svi rabe kod nas. Za te pare, i više nego odlično.
Što se tiče toga da se neke žice čuju slabije ili glasnije, to je standardna boljka UST sistema koja se ne rešava nikako drugačije do laganim i istrajnim šmirglanjem donje strane koske od kobilice, inače odličnom vežbom za čeličenje volje. Skineš žice, blago ošmirglaš delove na kojima se žice jače čuju, vratiš žice, probaš, slušaš, primetiš da se sad neke druge žice slabije čuju, pa ponoviš proceduru još 50 puta dok te ne ukenja da se sve žice čuju podjednako. Jedan od poslova koje najviše mrzim. Evo ja ugradio ovu pomenutu ozvuku i naravno imam isti problem i već mesec dana nikako da se nakanim da sednem i sredim, ali moraće i to jednom, pre ili kasnije.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ozvuka za akustare, misljenje...

Post by komil » 18 Jan 2017, 15:46

Odnesi gitaru kod majstora prvo. Nejednak odziv na piezo-u se dešava kada ne naleže svaki deo lepo na sedlo. Treba izravnati kosku i sve.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ozvuka za akustare, misljenje...

Post by Kristijan » 18 Jan 2017, 19:57

Мало ко овде има искуства са таквом озвуком напросто јер се нико никад није бавио увозом неких бољих и познатијих модела, тако да се никад није формирала нека критична маса корисника који могу да понуде разне утиске, и онда све остаје на теоретисању. Једно време су се продавали слични системи D-Tar фирме (која је ваљда неки споредни Seymour Duncan пројекат) који су нахваљени кад су се појавили, али су их касније корисници поприлично сахранили у коментарима у којима описују своја искуства. После тога се не сећам да је код нас ико продавао било шта налик томе, посебно не у континуитету.

Екипа на acousticguitarforum.com се сече на тај тип озвуке, они који инсистирају на што природнијем звуку врло често тврде да је то најбољи систем озвуке. Е сад, људи стварно различите ствари очекују од озвучене гитаре. У више наврата сам чуо разне људе да на сва уста хвале Seymour Duncan Woody магнете, а мени су ти магнети канта. И коме сад да верујеш, мени или неком трећем, петом..? Било како било, ванредно често се помињу 2 модела фирме K&K, за гитару са челичним жицама Pure Mini који има 2 диска, и за гитару са најлонским жицама Pure Classic који има 3 диска. Да ли је ово из огласа игде налик на K&K моделе? Немам појма. Износ је такав да ми се чини да се исплати да се направи експеримент. На жалост то је највише што могу да ти кажем.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Ozvuka za akustare, misljenje...

Post by banjacNT » 18 Jan 2017, 22:36

tommytigh77 wrote:
18 Jan 2017, 14:49

A skoro sam uzeo i ovaj sistem:
https://www.kupujemprodajem.com/OZVUKA- ... _id=763554
Utisci se još uvek skupljaju, ali u svakom slučaju bolje radi od običnih UST varijanti kao recimo na onim osnovnim Washburn...
To je kopija Fishmana, jel da?
E, procitao si me da ima Washburna, svaka cast... :D

Izgleda da cu ja da budem prvi koji ce da ih proba, mora neko... Na ove UTS sam postao alergican...

Ako se budem odlucio na te piezo elemente koji se lepe na glasnjacu, nakon sto ih zalepim, istaje samo da zalemim zicu koja ide iz preama sa gitare, jel da?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest