Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post Reply
User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Margos » 01 May 2017, 13:33

E ljudi ozvucio sam Takamine g220 sa onim Belcat pasivnim magnetom sa KP (cisto za neko tezgarenje,za pocetak).Stavio sam zice za elektricnu posto fosfor bronz nije hvatao dobro.I lepo se to cuje.I akciju sam namestio.Kupio sam juce Carlsbro za akustaru od 65 w,celestion g12 1545.Odlicno se cuje .Ako nekad batalim akustiku samo cu da mu gurnem neki drugi preamp,lampaski.Ima mesta

Problem je sto moram bas da odvalim gain da bi se gitara cula,i master volume takodje.I sa svim tim pojacanjima cuje se i svasta nesto sa zvucnika.
I onda dzaba i ima 65w kad mi se cuje kao da ne moze da predje 10w,a i gain i vol su gotovo na max.Probao sam dve akusticne gitare,sa aktivnim preampom,piezo.Zvuce fenomenalno.Vol nije ni 2 cak.A i zvuk je prelep,nema skoro neke razlike u odnosu na 3x skupljeg marshalla as50.Drug ga je kupio pre neki dan.Carlsbro ima malo vise headrooma ,verovatno zbog 12.Marshall ima 2x8.
Jel postoji neka fore u vidu pickup boostera ili mozda da napravim neki preamp u pedali?Nesto da mi ne distorzira a da mi digne output sa magneta?
I srecan dan nerada :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Kristijan » 02 May 2017, 13:45

Уколико си морао да мењаш жице онда је доста сумњив тај магнет који си ставио. Магнет који је баш прављен за акустичну гитару, и при том је задовољавајућег квалитета, обично нема ту врсту проблема, или није упадљиво изражена. Такође, ако занемаримо какав се квалитет тона добије, не би требало да постоји проблем са гласноћом, сама справа треба да ради бар у том домену као магнет на електричној гитари.

Сад сам погледао о ком се магнету ради. Искрено говорећи, мени оно делује као најобичнији single coil магнет какав би ишао у Страта само препакован у пластично кућиште које има оне "уши" за монтажу на обод звучног отвора. Покушај да нађеш било који други магнет за акустичну гитару макар зарад теста, да видиш да ли имаш сличан проблем. Ово је ипак неозбиљна справа, нема за те паре нешто стварно употребљиво, бојим се да би ти решавање проблема са тим магнетом на крају испало скупље него набавка неког квалитетнијег магнета.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Margos » 02 May 2017, 15:22

Sa fosfor bronz je bas slabo hvatao gornje tri zice,najdeblju pogotovo.Bas je bio izrazen pad u vol. Treba da pocnem da tezgarim nesto preko leta pa ako to bude ozbiljno ja cu lako da se opremim.Kupicu i gitaru posto je ova ortakova pa i ne mogu nesto na njoj da eksperimentisem,budzim.Gledao sam i neke skuplje magnete naravno,SD,Din Markli.Ne bih bas toliko para pucao a i nisu ih nesto nahvalili po forumima
Nasao sam i ovaj na KP.Sicna je cena kao i ovaj Belcat.Gledam sad neke klipove na yt.Snimano je telefonom pa se ne cuje kvalitet nesto ali mi je zanimljivo sto ima bas jak output i sto je ozvucio klasicnu gitaru.Ako hvata najlon onda sigurno moze i fosfor bronz posto mi je zvuk sa zicama za elektricnu bas bez veze



Pitao sam ga i da izmeri oba posto ima i Belcat ali kaze da nema unimer .

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Kristijan » 02 May 2017, 16:24

Знаш како, магнети који нису дизајнирани са идејом да се користе за акустичну гитару имају тај проблем, магнет у суштини само хвата вибрацију централне жице, намотаји му више сметају него што користе, те је отуда сасвим логичан исход да су ти тихе басове жице. Међутим, чињеница је да бољи магнети немају тај проблем.

Да ли си испробао како ово звучи када се повежеш на појачало за електричну гитару?

Ако сам те добро скапирао ти си купио појачало које је баш за акустичну гитару? Шта знам, пробај са неким претпојачалом између... Не знам шта да ти препоручим за мале паре, а ако си танак са буџетом посебно сам уздржан, јер напросто неки елементи опреме не профункционишу, па да не буде после да сам те увалио у трошак а да ниси стварно решио ситуацију. Оно, имаш оне Берингерове справе, али и најјефтинија кошта као 2 таква магнета, и при том не смем да ти гарантујем да ће да ти реши проблем. Нико не може да ти да потпуно проверен савет, јер је тај твој магнет баш мачка у џаку, ко зна шта су спаковали унутра... А ја скоро да могу да се кладим да је то заправо магнет за електричну гитару.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Margos » 02 May 2017, 17:20

Pobao sam i na pojacalu za elektricnu,isti problem ima.Bas treba gain da se odvali.Probacu i sa ovim magnetom sa snimka.Prodacu ovaj belcat.A ako i on zeza,mada po snimku ne bi trebalo,onda cu kod druga da skokcam neki preamp u pedali

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by dejankuki » 02 May 2017, 21:32

Magnet mozda nema pretpojacalo u ili sa sobom...

ozvuka koja se ugradjuje u akusticno-elektricne gitare je obicno sa pretpojacalom i onda ti ne treba dodatna oprema, no medjutim.. postoje magneti, i piezzo i obicni bez pretpojacala i onda njima treba pretpojacalo...

ovako izgleda NPR magnet za ugradnju berz prepojacala..

Image

a ovako SA preampom..

Image


e sad... ne mogu tacno da vidim niti nadjem tvoj model... pa da se dalje proucava..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Kristijan » 02 May 2017, 21:50

Деки, у праву си, али није само до тога... Ја овде видим мало више проблема, пре свега због тога што је справа само удешена да се смести на звучни отвор, али заправо не шљака као магнет за акустичну гитару.

Штета што не сме човек да буши гитару, јер ова активна озвука са слике коју си поставио има да се нађе на огласима за смешне паре, сигурно није скупља од овог магнета који сада покушава да оспособи, а проверено ради, не прави никакве проблеме.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Margos » 03 May 2017, 13:16

Ovaj je obican pasivni magnet bez predpojacala
Image

Video sam razne sisteme kod tog lika.Ima i komplet piezo sa predpojacalom ,oko 1800 din.Ali je ne mogu da busim gitaru.Probacu i onaj sa klipa .Kaze da mogu da ga vratim ako nisam zadovljan.Pa cu da probam posle neki drugi sistem
A pitao sam ga koji mu je najprodavaniji i kaze da je onaj sa klipa,sa 12 rupa,samo jeftinija varijanta.Bez vol i tone kontrole.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by dejankuki » 03 May 2017, 21:47

U stvari jeste... ovo je pasivni magnet i trebalo bi predpojacalo... e sad... ima puno nacina i mogucnosti... MOJE MISLJENJE!!! definitivno ti treba predpojacalo... e sad, sta uzeti. Editovao sam post jer sam napisao da ti ne treba booster, pa onda razmislim i kazem sebi.. glupsone.. booser je i preamp... na neki nacin... dakle ipak treba probati sve opcije..

behringer ADI21... onaj beli kockasti preamp... onda imas boss acoustic preamp u formi obicne pedale... onda... boss AD3... etc etc.. imas i fishman preampove...


na kraju i neka overdrive pedala ti moze posluziti... od na 0 level na 8, 9 ili 10 i eto... smernice su tu...

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Margos » 04 May 2017, 13:10

Narucio sam vec magnet.Drugarica hoce isto neku ozvuku ali cemo da sacekamo da vidimo kako radi ovaj.Ako ne radi dobro onda cemo neki pizeo da jurimo,neki samolepljivi i te fore.Nema drugog resenja.Ili neka bubica da se montira pa da se bocne u neko mikrofonsko predpojacalo.Porbacu i to.Imam druga koji radi te ozvuke za harmonikase

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Kristijan » 04 May 2017, 16:47

Немој да брзаш, за почетак пробај са било каквим претпојачалом да видиш како се овај магнет понаша. Ја ти не препоручујем да се ослањаш на овај магнет пре свега због тога што лоше хвата дебље жице, али и због било ког другог магнета треба да видиш да ли ти неко претпојачало које можеп да позакмиш или пазариш за мале паре врши посао.

Пиезо елементи који се лепе на звучну плочу могу да заврше посао, али и не морају да заврше посао. Иако у начелу дају лепшу боју тона од оних који иду испод седла (мање перкусивног карактера у звуку) често умеју да буду недовољно ефикасни, посебно када причамо о јефтиним моделима. Коначно, и за неки такав истем ће ти бити потребно претпојачало.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Margos » 06 May 2017, 12:20

Stigao je magnet juce jos.Odlicno hvata.Mada je meni mnogo bolji zvuk sa pieza.Mnogi ljudi ga ne vole verrovatno zato sto se bodu direktno u razglas.Preko pojacala zvuci super.Ako sve ovo krene kako treba kupicu neku ozvucenu gitaru.Zadrzacu i ovaj magnet pa cu da ugradim neki spliter pa da mogu da biram izmedju njega i pieza
Cekam danas drugaricu da dodje sa njenom gitarom da probam kako hvata fosfor bronz i ako to sve sljak onda i ja stavljam iste zice
A kaze lik da je 100 posto siguran da je taj Belcat imao neku falinku.KAze da je prodao dosta komada i da se niko nije zalio.Moguce da sam ja baksuz
Imam zicani reverb na pojacau,imam korus u pedali koju cu da bocnem u fx loop,ili ispred videcu kako bolje zvuci.Jos neki eq da nabavim.Imam parametricki na jednom kanalu,onako.Moze da odradi posao.A na drugom ima samo bass i treble pa me nervira

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Pickup booster za aksuticnu gitaru?

Post by Margos » 06 May 2017, 12:29

Image

To je ovaj magnet.I dosta je tanji od Belcata,mozda vise nego duplo.Nema ni 1 cm,mozda 7,8 mm.Sistem za montiranje je retardiran.Bolji je sa onim zabicama na srafice.Ovde je kao neki sistem poluge

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest