Kupovina akustare

Post Reply
stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Kupovina akustare

Post by stss » 23 Dec 2017, 23:26

Ukratko, nisam gitarista, svirkam je po malo i ocu da kupim najjeftiniju gitaru koja 'radi'. Ako vam nije tesko da bacite pogled, okacicu sto sam pronasao, vecina su nove, ima i neka polovna.
https://m.kupujemprodajem.com/Eclipse-C ... 4067631780
https://m.kupujemprodajem.com/Gitara-Ec ... 4067707377
https://m.kupujemprodajem.com/Akusticna ... 4067759997
https://m.kupujemprodajem.com/Chery-Sto ... 4067812623
https://m.kupujemprodajem.com/Sx-wester ... 4067840373
https://m.kupujemprodajem.com/SX-DG150K ... -oglas.htm
Ili su sve isto gomno? 😀

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina akustare

Post by Overdrive » 24 Dec 2017, 01:07

ja bih

1.ovu što nema žicu malo sredio

ako te mrzi da sređuješ, onda

2. ovu SX što je već sređena i udobna i vozi..

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Kupovina akustare

Post by stss » 24 Dec 2017, 01:11

Overdrive wrote:
24 Dec 2017, 01:07
1.ovu što nema žicu malo sredio
Sta treba da se sredi? Osim novih zica 😀
Hvala!

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Kupovina akustare

Post by stss » 24 Dec 2017, 01:13

I ja bih tu drugu najradije, najvise jer je iz bg-a pa mogu i da je probam...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina akustare

Post by Overdrive » 24 Dec 2017, 01:19

ne znam dok ne vidim
verovatno pragovi, vidim da je jedan pin zamenjen, pogledati nut, žljebove, vrat generalno da li radi šipka itd..

Još ako je malo starija gitara tim bolje (pretpostavka je da ima više pravog drveta a ne šperke ili laminata) i onda je samo odneseš kod majstora da je on sredi i glacne.

Ti samo kupiš nove žice i, ako imaš sreće možeš da ubodeš i odličnu džitru.

Ova druga SX, šta znam, oni su nekad radili dobre gitare, lično mi se ne dopada boja ai ne verujem da je iz starije serije.

Koju god da uzmeš, odnesi kod majstora jer će svirati dva puta bolje posle toga.
Ako ti treba majstor koji radi baš akustare mogu da ti preporučim čoveka, samo na pp

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Kupovina akustare

Post by stss » 24 Dec 2017, 02:26

Pa trenutno ne bih ulagao vise sigurno, zbog toga sam gore i napisao da trazim gitaru koja radi, da ne moram da mijenjam civije, pragove itd. Ovo sam ustvari uspio da izdriblam kao poklon za novu godinu od zene 😁

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina akustare

Post by Kristijan » 24 Dec 2017, 10:41

Код тих најјефтинијих гитара по мени никако не треба куповати ове што су скроз фарбане. Гледам ову Eclipse црну, видим да две продавнице на својим сајтовима тврде да је ту комплетан резонатор од јавора. То је гарант фалш податак, чак и ако причамо о ламинираним плочама резонатора на најјефтинијим гитарама то нико не ради од јавора. Свашта сам виђао код тих јефтиних гитара које су задековане непрозирном фарбом, дешава се да су плоче резонатора прављене од нечега што је пре налик на пресовани картон, на лесонит... Дакле ту скроз белу и скроз црну боље заобиђи осим ако немаш прилике да их испробаш и да добро загледаш како гитара изгледа унутра.

Реално, за те паре највећи број гитара јесу неко слично весло, зато бих ја радије ишао на куповину неке старије гитаре. Боље да је мало похабана па да због тога има нижу цену него да је нека од ових "картонских" гитара.

Не бих никако препоручио ову што продаје Пианофорте јер има комплетан резонатор од липе, то је баш лоша комбинација, и приде има фарбану грифплатну која ће брзо да почне да изгледа баш одвратно, кад се та абонос фарба скида од свирања то изгледа баш одвратно. Друго, најчешће испод те фарбе није дрво које је стварно примерено грифплатни па се брзо направе и удубљења у истој. Осим тога, рекао бих на основу фотографија да је ту кобилица већ кренула да прави озбиљне проблеме.

Сложио бих се са колегом, ова без жице ми делује као најпаметнија куповина.

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Kupovina akustare

Post by stss » 24 Dec 2017, 15:12

E hvala vam ljudi, idem sjutra da vidim tu bez zice pa javljam sto sam uradio.

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Kupovina akustare

Post by stss » 24 Dec 2017, 15:18

Kristijane, a sta mislis za onu SX predzadnju? Da idem da gledam i nju ili ne?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina akustare

Post by Kristijan » 24 Dec 2017, 16:28

То је највероватније исти модел као и ова гитара коју продаје Пианофорте. Једино што видим као разлику је то што се код ове друге кобилица није одвалила, а код поменутог препродавца јесте.

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Kupovina akustare

Post by stss » 24 Dec 2017, 16:32

https://m.kupujemprodajem.com/1010108-1 ... 4129302172
Taj isti lik sa SX-om ima gomilu gitara, ima neki Rooster , Stragg itd. Pa ako vam nije tesko bacite jos i tu pogled, jer je i to Bg pa mogu da odem da pogledam, samo da znam otprilike cega da se klonim. Hvala

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina akustare

Post by Kristijan » 24 Dec 2017, 17:04

Прво, муљаторска је фора да се нигде не помиње тачан модел гитаре и да се не наводе никакве релевантне спецификације него лик само копира исти текст за сваку гитару. "Одрађен сетап, лака за свирање"... То је тотално индивидуална ствар, апсолутно ништа не говори о гитари. "Шипка у врату, ради савршено". Ма не, биће прутић у врату на гитари која има челичне жице! Па наравно да има шипку у врату. Друго, шипка ради или не ради, 1 или 0, као на спортској прогнози, ако не ради онда скоро као да је и нема. Чуј, ради савршено... Смејурија.

Лако се провали та муљаторска жвака. Ето, није да те интересује класична гитара али ми је било занимљиво како представља Мелодија Менгеш гитару. Једна од најбољих гитара које је имао... Опет констатација која не говори ништа о самој гитари а дефинитивно говори о томе да човек баш и није имао озбиљне инструменте, или да напросто има бескрупулозни адвертајзинг. C-106 није чак ни у Мелодијиној понуди била најјачи модел него је то био C-108. Друго, то што је коришћена у музичкој школи заправо значи да ја акана по читав дан, у 2 смене, да су је користили сви ученици школе. Није никаква препорука. Да не причамо да је то инструмент који је вероватно у употреби од краја осамдесетих јер их после тога код нас и није било у продаји, само су се препродавали стари инструменти, да као јефтина гитара сигурно није имао не знам какав третман, да као инструмент који није прављен од врло квалитетних материјала није баш старио достојанствено, а ја могу да ти потврдим да су тим гитарама чивије биле слаба тачка од првог дана па није реално очекивати да 30 година касније раде боље.

Чисто сумњам да човек има и једну гитару која је посебно вредна пажње.

Stagg гитаре не нуде ништа више од горе описане SX гитаре.

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Kupovina akustare

Post by stss » 24 Dec 2017, 17:30

Sad kapiram neke stvari malo bolje 😀 hvala puno na odgovorima, ako se lik javi idem sjutra da vidim onu no name bez jedne zice, pa javljam sta sam uradio.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest