FLAMENCO ??

Post Reply
User avatar
balanso
MF veteran
Posts: 180
Joined: 01 Nov 2006, 19:31
Location: Behind You

FLAMENCO ??

Post by balanso » 23 May 2008, 15:57

ok , malo cu da odmaram od elektricne , pa sam kontao da se bacim na neke flamenco zajebancije posto gitarska klasika ima mozda 3 dobre kompoizicije pa mi je ostalo malo smor .... e sad :hide: : kako pristupiti vezbanju ovoga , tj. odakle poceti ??? ne vredi mi da skidam po tabovima , pa ako neko zna gde mogu da se nadju neke vezbe tipa osnove,nesto za pocetak, mozda neki fazoni ... uglavnom sve sto bi pomoglo jednom pocetniku u ovoj vrsti muzike ....


unapred zahvalan .....

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: FLAMENCO ??

Post by Critical » 23 May 2008, 16:14

Ne znam da li si gledao/slusao Rodrigo & Gabriela (ako nisi imas na youtube,ako jesi jos bolje :D ) ,oni su super ,kako sami kazu nisu Flamenco vec neka mesavina :D potrazi imas casove neke njihove na YT ,tu najbolje objasnjava Gabriela (tj objasnjava ono sto je po meni najzajebanije ,RItam) tipa kako svirati rumbu a da zvuci bas onako Flamenco :D (sa svim oni udarcima po telu gitare) tacno objasnjava kako se okida ritam ,tipa okidas sa dva prsta (srednji i domali ,tacnije ne okidas vec udaras ) a palcem "strumujes" itd....

Nadji i na YouTube Gilberta i njegov pokusaj flamenca ,pesmu pod nazivom Flamingo :D pa probaj skini je ......

ima tu mali milion stvari i lekcija koje mozes naci na YouTube samo ukucavanjem reci Flamenco :D :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: FLAMENCO ??

Post by Funkomat » 23 May 2008, 16:32

Critical wrote:Ne znam da li si gledao/slusao Rodrigo & Gabriela
Bas sam to ja hteo da kazem...



[youtube]TcE3NgV2Tyg&feature=related[/youtube]

[youtube]PLnem5IKyiw&feature=related[/youtube]


Kao sto rece critical ima brdo lekcija na youtube-u pa pogledaj par tih...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: FLAMENCO ??

Post by Duane » 24 May 2008, 12:20

brate gledao sam gilberta kako svira ono, nije to nesto sad sto bi poredili sa pakom, ali kakve covek prste ima... znaci covek ustaje sat ranije da bi svirao 25 sati gitaru na dan...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: FLAMENCO ??

Post by Critical » 24 May 2008, 13:52

Duane wrote:brate gledao sam gilberta kako svira ono, nije to nesto sad sto bi poredili sa pakom, ali kakve covek prste ima... znaci covek ustaje sat ranije da bi svirao 25 sati gitaru na dan...
Pa dobro ne mozes ga porediti sa Pakom ali,kako i sam kaze to je njegov pokusaj da svira Flamenco (a posto nije uspeli pokusaj on ga je nazvao Flamingo)
hahahhahah,da da,gilbert i njegov mali prst sa marsa :D

User avatar
balanso
MF veteran
Posts: 180
Joined: 01 Nov 2006, 19:31
Location: Behind You

Re: FLAMENCO ??

Post by balanso » 30 May 2008, 11:31

mnogo hvala ljudi ........
jel moze samo da mi navedete jos nekih ljudi koji sviraju ovo pa da potrazim ?????

hvala ....

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Re: FLAMENCO ??

Post by viden » 31 May 2008, 10:59

Antonio Cobo, Armik, Craig Chaquico, Gino D'Auri, Govi, Jesse Cook...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: FLAMENCO ??

Post by Duane » 24 Jun 2008, 18:09

Paco De Lucia, Oscar Guzman, Paco Pena, Herrero Oscar, Amigo Vicente...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: FLAMENCO ??

Post by nenadnenad » 27 Nov 2008, 15:05

sanolo manlucar, grigory goryachev, carlos montoya, sabicas, sto se tice vokala camaron de la isla..nisam se mnogo upustao,jbg.

evo prvi od 10 clipova za uvod u flamenko

http://www.youtube.com/watch?v=KnIvGDFpico

mislim da je kroz ovih 10 super objasnio...Dakle, ako zelis stvarno da sviras bitan je osnovni ritam tj 'kompas" odredjene
forme; solea, fandango, taranta, granadinas, itd. Inace si nasao, iskreno, najzajebaniju vrstu muzike sto se tice gitare...ne znam scim bi mogao uporediti te raskejado tehnike koje koriste jaci gitaristi ;o

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: FLAMENCO ??

Post by bokicasa » 28 Nov 2008, 11:40

e,ukucaj na googlu antonio lauro tabs.Ima bas dobre stvari,venecijancki valcer,1,2,3 su sjajne kompozicije,uz 10tak dana vezbe potpuno izvodljive i sjajno zvuce,barem meni.Meni je to bivsi profesor preporucio jer je i dobra za vezbu,ima sve elemente sviranja..pogledaj,skini,svidece ti se sigurno,nije bas u flamenco fazonu,al isto spanska skola..slican zvuk

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: FLAMENCO ??

Post by frkadela » 10 Apr 2009, 21:29

Prošlo je par mjeseci, ali novim ljudima koje interesuje flamenko će biti interesantno i ovo: http://www.youtube.com/user/csybu.

Jeste da me ova riba plaši, ali ima par zanimljivih lekcija, prilično dobro objašnjenih... :ziveli:


Čisto da vidite kako to izgleda, izdvojio sam jednu lekciju:

SZT
Posts: 37
Joined: 29 May 2009, 04:13

Re: FLAMENCO ??

Post by SZT » 01 Jun 2009, 21:05

Ej iimam ti ja Graf Martinez Flamenco Method Vol 1 i video i note pa ako ti trebaju note dodaj me na skype stevan_szt

sima kosmos
Posts: 18
Joined: 04 Jun 2014, 16:58

Re: FLAMENCO ??

Post by sima kosmos » 30 Nov 2014, 19:39

Malo skitam po forumu, pa sam naleteo i na ovu temu. Jes' da je bajata, ali ako nekome moze da pomogne, evo neceg jako zanimljivog.

Ubedljivo najbolja i najozbiljnija on-line flamenco skola:

http://www.spanishguitarschool.com/

Ima i puno besplatnih klipova, vezbi i uputstava, i zaista je sve sjajno obajsnjeno.
Pritom, covek je iz Beograda, pa ako neko zeli ozbiljno da uci, eto prilike.

Aleks
Posts: 30
Joined: 09 Feb 2012, 16:52

Re: FLAMENCO ??

Post by Aleks » 05 Jan 2015, 16:33

Ja posedujem gitaru sa metalnim zicama.... Cuo sam neke kompozicije flamenca i jos neke iz jednog anime crtanog (Bleach)
Sad nisam pametan kako na ovoj gitari svirati flamecno jednostavno nema sanse moram da kupim gitaru sa plasticnim zicama i moram da prestanem da zaboravim groznu naviku grickanja noktiju.. Ovo mi je dobro doslo sve je BookMarkovano... Steta sto pre kupovine nisam zapazao ovu vrstu muzike.... :D Steta..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest