Akusticna gitara~Preporuka

User avatar
Konza
Posts: 7
Joined: 21 Nov 2008, 17:06

Akusticna gitara~Preporuka

Post by Konza » 21 Nov 2008, 17:23

Pozz svima...Danas sam slucajno naleteo na vas forum,a posto uskoro dobijam gitaru ,imao bih par pitanjceta...ako nije problem?

Ne bih se bavio nicim profesionalno,tipa da nastupam pred publikom i tako to...Znaci, za svoju dusu bih je koristio i jednostavno kada zelim da se opustim...Ne bih isao ni u kakve muzicke skole,jer vecinu toga pohvatam gledaju drugog kako to cini i pomocu sluha...

No...

Zeleo bih da mi preporucite neku akustic gitaru do 100 eura koja bi mogla da ''odsvira'' sledece:

http://www.youtube.com/watch?v=RBafShIx ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=VoMR1X5RXRw

Kod drugog snimka od 2:30.

Pozz i hvala..

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by Historik » 21 Nov 2008, 17:49

To bi mogla svaka, a i tebi ce trebati manje od dan da naucis te pesme (ako vec sviras, ako ne, taman ti je dobro za pocetak). Naravno, ta gitara nece imati zvuk kao ova iz serije, ali sta je tu je-koliko para toliko i muzike. Za oko 100e imas kod Marica Da Capo gitare, u Liri imas J & D, a mozda se da naci i neka polovna jeftinija Yamaha za te pare.

User avatar
Goja
Posts: 135
Joined: 06 May 2008, 17:29
Location: NEDERLEND

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by Goja » 22 Nov 2008, 14:22

:D Ti si konza bas neka romanticna dusa...
Brate procackaj malo forum naci ces sigurno nesto sto ti treba... PoZz

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by bokicasa » 28 Nov 2008, 11:46

Ma brate,to mozes da sviras i na onim skolskim gitarama sto se prodaju za 3000 sa koferom.. :mrgreen: :mrgreen: .Akordi su ti najprostiji oblik sviranja gitare,tako da to mozes da sviras na svakoj dasci.

milos92bg
Posts: 7
Joined: 07 Dec 2008, 11:21

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by milos92bg » 07 Dec 2008, 11:28

pozz ljudi moze neko da me posavetije sto se tice akusticnih gitara gde mogu da kupim po povoljnoj ceni, posto hocu da pocnem da sviram, hvala unpred

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by Kristijan » 07 Dec 2008, 12:04

Koliko para hoces da potrosis? Hoces celicne zice da koristis ili plasticne? Koja vrsta muzike te zanima? Kakve ambicije imas sto se tice sviranja - da malo prebiras akorde u drustvu ili da se ozbiljnije usavrsavas?

Eto, daj malo informacija, pa da moze lakse da ti se odgovori na pitanje. A gitara ima svakojakih, izbor je poveliki posebno u nizoj i srednjoj klasi. Imas ovde na forumu dosta adresa raznoraznih prodavnica.

milos92bg
Posts: 7
Joined: 07 Dec 2008, 11:21

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by milos92bg » 07 Dec 2008, 12:23

pa planiram da potrosim oko 100-150 eura, sto se zita tice ne znam bas valjda celicne, sto se tice muzike interesuje me malo narodno (ne bas narodnjaci ) mali strano recimo ono sto daju u operaciji trijumf takve vrste ako gledas, sto se tice ambicija voleo bi da skidam pesme koje mi se svidjaju da naucim da ih sviram na gitari pa cu da vidim kud me to odvede :D, nadam se da sam ti dao dosta informacija i nadam se da mozes da mi pomognes

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by Duane » 07 Dec 2008, 15:49

bokicasa wrote:Ma brate,to mozes da sviras i na onim skolskim gitarama sto se prodaju za 3000 sa koferom.. :mrgreen: :mrgreen: .Akordi su ti najprostiji oblik sviranja gitare,tako da to mozes da sviras na svakoj dasci.
jel ti znas sve akorde? :) ja poznajem jednog decka koji sna i sve skale ;)

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by bokicasa » 07 Dec 2008, 16:06

ako si ovim pitanjem hteo da me pitas da li znam da sviram sve akorde,odgovoricu ti ovako,da li mislis da za 10 godinja casova gitare nisam stekao dovoljno znanja da uvatim akorde koje hocu??ps:akorde ne sviram od pre 7 godina barem..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by Duane » 07 Dec 2008, 17:22

nesporim ja tvoje znanje nego tvoj post... ;)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by Kristijan » 07 Dec 2008, 17:26

Za 100 do 150 eura mozes da pogledas:

Yamaha (Mitros Music, Lyra Style)
Aria (Sky Music)
Ashton (Nota, odnosno Control Sound, odnosno Music Trade, kako li se vec zovu, uvek se zbunim...)
Hohner (Stringer, Artist)
Da Capo (Maric)
Washburn (Artist) - mada nisam siguran bas za te pare... proveri
Aster (Mix Music)
SX (njih ima u raznim prodavnicama)
Stagg (takodje u aznim prodavnicama)

E sad, ja ne preporucujem sve ove, eto ove sa dna liste bas ne volim (Aster, SX, Stagg) ali ukusi su razliciti, mozda se tebi dopadnu. Mnogo je nezahvalno savetovati ljude oko kupovine instrumenata. Osim toga, za te pare zaista ne mozes da ocekujes ne znam sad kakve instrumente, to je niza klasa instrumenata. Sto ovo savetovanje oko kupovine cini jos nezgodnijim...

Adrese i telefone prodavnica ces naci na sajtovima ovih prodavnica, a koje ces opet lako naci uz malo googlanja. Srecno!

milos92bg
Posts: 7
Joined: 07 Dec 2008, 11:21

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by milos92bg » 07 Dec 2008, 17:29

hvala, ali nisam ni mislio da uzmem neku skuplju posto tek pocinjem

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by Kristijan » 07 Dec 2008, 17:50

Jos jedan savet - uzmi akusticnu sa pravim debelim akusticnim trupom, nemoj one malo tanje sa ozvukom. Dok dodjes dotle da imas potrebe da se negde "bocnes" u ozvucenje bilo koje vrste, ionako ces zakljuciti da si prerastao instrument iz klase do 150 eura. Kad vec neces jos neko vreme da sviras u prostorijama vecim od sobe, onda bar sve pare ulozi u akustiku, nemoj da ti deo budzeta proguta neka ozvuka gitare koja, onako iskreno, na tim jeftinijim instrumentima i nije nekog kvaliteta.

Jos nesto - nemoj da zuris kad kupujes. Koliko god jeftin instrument da kupujes, to su tvoje pare, i pazi kako ih trosis. To sto te prodavci gledaju nadrndano - ne obaziri se. Mogu oni da glume sta hoce, ali zive oni na kraju od para koje potrosis ti, i mnogi drugi kao ti. Najredje im se desi da neko utrci i potrosi 2000 eura, tako da se ne sekiras, samo ti pitaj, gledaj i isprobavaj. Ako mozes da povedes nekoga ko se iole razume u gitare, ili nekoga ko zna da svira, to bi ti bilo jako korisno.

milos92bg
Posts: 7
Joined: 07 Dec 2008, 11:21

Re: Akusticna gitara~Preporuka

Post by milos92bg » 07 Dec 2008, 17:56

hvla ti puno na savetima :D


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest