pesme za gitaru

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: pesme za gitaru

Post by bokicasa » 24 Apr 2010, 17:36

Vaske023 wrote:Ja bih naveo:
Eric Clapton:Tears in heaven,Layla,Wonderful tonight
Gipsy Kings - El Mariachi [Desperado]
Eagles-Take it easy
:) :1: za Bob Marley-a
e ove mi se svidjaju....tj. sve ih znam..bas takvog karaktera,kao sto su layla,tears in heaven itd i trazim pesme...

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: pesme za gitaru

Post by nebeskacarica » 19 Feb 2014, 17:09

nemirkv wrote:I da, Smak- Ljudi nije fer je veoma fina za sviranje, al je bre tesko skinuti Tockovu tehniku, tako da ja to radim neku svoju jadnu obradu :D
Recimo da dosta dobro sviram ovu pjesmu, ima zaista sjajan rif, ali mi se čini da je najvažnije pogoditi tačan ritam. E sad, još me zanima kako se to u originalu treba svirati - prstima ili trzalicom? Gledao sam i Točka dva puta uživo kako je praši, ali nisam provalio... ja bih prednost ipak dao trzalici, pogotovo ako se svira na električnoj gitari. Ajte vi što ste išli na časove kod legende, pomozite...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: pesme za gitaru

Post by parker » 21 Feb 2014, 05:46

Ja sam skinuo sad skoro Blackbird od Beatles-a, pre toga Sailing Ships (već pominjano), takođe i Babe I'm Gonna Leave You, sad se kanim Classical Gas i tako... još bi moglo npr Needle and Damage Done, Little Wing, Treetop Flyer...
Dire Straits isto ima gomilu zgodnih pesama za akustaru, npr Romeo and Juliette, The Man's Too Strong..
Bio sam krenuo da skidam Dust in the Wind, skinuo intro i još malo dalje al mi nekako dosadilo :mrgreen:, možda se nekad vratim i dovršim to..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: pesme za gitaru

Post by Kristijan » 21 Feb 2014, 08:21




User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: pesme za gitaru

Post by bancika » 25 Feb 2014, 23:23

Ja se u zadnje vreme mlatim ovim








Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest