Preporuka, Da Capo W 701 ili Yamaxa C 40

Post Reply
Pav-le
Posts: 5
Joined: 16 May 2007, 11:38
Location: Velika Plana

Preporuka, Da Capo W 701 ili Yamaxa C 40

Post by Pav-le » 20 May 2007, 16:21

Ljudi, sta mi preporucujete Da Capo W 701 ili Yamaxa C 40, kazu da su to ok akusticne gitare, ali sta mi vi preporucujete?!? Cene su, skoro, priblizne!!! :shock:

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 21 May 2007, 10:38

To su dve potpuno različite gitare i nije moguće porediti ih.
Da Capo W701 je western gitara sa metalnim žicama a Yamaha C 40 klasična gitara na kojoj su plastične žice.
Dakle, potpuno drugačija konstrukcija, drugačiji ton a uglavnom i tehnika sviranja.
Koju ćeš uzeti zavisi od tvojih sklonosti i ukusa.

Nemanja_P
Posts: 10
Joined: 02 Jun 2007, 19:28
Location: Beograd

Re: Preporuka, Da Capo W 701 ili Yamaxa C 40

Post by Nemanja_P » 02 Jun 2007, 19:34

Decko, nemoj da se zajebavas sa tim! Ako hoces dobru klasicnu gitaru idi do Slavije, tamo u Deligradskoj ne znam ni ja koji broj imas Maric Music. Oni su uvezli Rodriguez gitare. To su jedne od najboljih gitara koje se rade na svetu. Yamaha C $0 te kosta mozda nesto manje, ali zato za nekih dvadesetak hiljada imas dobru gitaru. Jebes Yamahu iz C klase. Yamahe koje stvarno valjaju su od 1200 evra.

A ako si hteo western gitaru, ko ti je kriv! :)

Onda uzmi opet Yamahu, ali od 400 evra i to ti je to. Milsim da ih imas u Mitrosu.

Pozdrav!

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Re: Preporuka, Da Capo W 701 ili Yamaxa C 40

Post by viden » 02 Jun 2007, 21:39

Nemanja_P wrote:Decko, nemoj da se zajebavas sa tim! Ako hoces dobru klasicnu gitaru idi do Slavije, tamo u Deligradskoj ne znam ni ja koji broj imas Maric Music. Oni su uvezli Rodriguez gitare. To su jedne od najboljih gitara koje se rade na svetu. Yamaha C $0 te kosta mozda nesto manje, ali zato za nekih dvadesetak hiljada imas dobru gitaru. Jebes Yamahu iz C klase. Yamahe koje stvarno valjaju su od 1200 evra.
Čovek je očigledno početnik a ti mu daješ savet tipa: "Ne kupuj punto, kupi mercedes, daleko je bolji".
Pre svega razlika u ceni između pomenutih gitara je ogromna i ne mogu se porediti.
Yamaha C 40 je odlična (školska) klasična gitara.
Rodriguez gitare u toj cenovnoj klasi spadaju u KONCERTNE gitare, a inače, daleko od toga da su "vrh".
Za 1200 eur može se kupiti mnogo, mnogo bolja klasična gitara od Rodrigueza koga prodaje Marić.

Nemanja_P
Posts: 10
Joined: 02 Jun 2007, 19:28
Location: Beograd

Re: Preporuka, Da Capo W 701 ili Yamaxa C 40

Post by Nemanja_P » 04 Jun 2007, 10:20

Ne. U maricu imas za nekih 20 hiljada ako se ne varam sasvim fine pocetnike gitare. Yamaha C40) nije videlo Yamahe, ja ti to kazem. U Japanu su te Yamahe tipa kod nas Stagg ili Aster, ili tako nesto bzvz.
Ta Yamaha se radi ofrlje i tako to. Rodriguez su odlicne gitare, daju odlican zvuk. I sto je najvaznije, imaju taj specifican vrat koji je odlican, pogotovo za pocetnika!

E sad, nisam tacno siguran sta sve ima u Maricu, nisam ih sve gledao, ne zanimaju me. Ali Rodrigez je Rodrigez. Ne zbog imena (jer je i Yamaha Yamaha), vec zbog toga sto znam kako se i gde prave.

Za 1200 evra se moze kupiti Yamaha ili ROdrigez u Srbiji od poznatih. Uvek se moze naci i nesto levo, tipa neki majstor iz Rumunije pravi 30% jeftinije, ali to je ipak majstor iz Rumunije. Mozda je on i bolji nego glavni majstor u Yamahinoj fabrici, ali ko ce ti je servisirati ako nesto nije i redu?!

Razmisli.

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 05 Jun 2007, 00:57

Ma ova tema je malo izgubila smisao. Nekome ko ne zna razliku između klasične i western gitare teško da će odgovarati, kao najbolja kupovina, Rodriguez.
Slažem se da su to odlične gitare ali ni one nisu videle pravog Rodrigueza niti se "pravi" može kupiti za te pare (mada je većini ljudi i tih 1200 eur ovde nedostižno). I Rodriguez (kao i većina poznatih graditeljskih kuća) angažuje radionice svuda po svetu da rade za njih, i to uglavnom njihove student klase gitara. E, to onda dođe na naše tržište i prodaje se kao VRHUNSKA gitara. Ne znam da li si imao prilike da probaš Rodrigueza negde napolju?
Naravno, opet kažem, gitare su odlične, ali vrhunska koncertna gitara se teško može naći po ceni ispod 5000 eur.
Inače, ne znam za tog majstora u Rumuniji, ali za približne pare može se i kod nas naručiti gitara kod, recimo, Milana Sablića. Njegov kvalitet je ispred Rodrigueza koji se prodaju kod nas. E sad, jedino ako nekome nije važnije šta piše na gitari a ne kako zvuči.
A što se servisa tiče, onaj ko ume da servisira Rodrigueza servisiraće bilo koju drugu gitaru (ja na primer :D )
I da završim. Manimo se praznih diskusija kada savetujemo potpune početnike. Yamaha C40 i Hohner HC06, koliko god bile smešne iskusnom gitaristi su ipak standard na kojima se počinje u većini muzičkih škola u Srbiji. Dakle, na njima se može učiti i dobre su za početak.
Mislim da je ipak bolje, ako se nema para, kupiti jeftinu gitaru i svirati nego čekati neka bolja vremena da bi se kupila gitara od 1200 i više eur (kako sam ovo sročio trebalo bi da počnem da se bavim politikom :) )

User avatar
MrMoT
MF veteran
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2006, 12:25
Location: Hamburg/Novi Sad/Beograd
Contact:

Post by MrMoT » 07 Jun 2007, 09:04

Decko je lepo pitao da li da kupi ovu ili onu gitaru a ovde se povela rasprava o Rodriguez gitarama i ko zna cemu...
Pav-le, ako ti treba gitara na kojoj ces da sviras rok i li neke "ekskurzijske" stvari lepo ti uzmi Da Capo gitaru. Ta yamaha stvarno nije neka gitara i jedino je uzmi ukoliko nameravas da ucis da sviras klasicnu gitaru. pozz

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 07 Jun 2007, 13:58

Stvarno nismo od preterano velike koristi čoveku ovakvim diskusijama koje nemaju mnogo (tj. uopšte) veze sa njegovom dilemom i pitanjem.
Evo ja ću pokušati da budem konstruktivan i da se složim sa konstatacijom da Yamahu C 40 uzme ako želi da svira klasičnu gitaru (što je i logično jer se radi o klasičnoj gitari), tj ako želi da svira muziku koja se svira klasičnom gitarom: klasična, jazz, izvorna, ciganska, latino...
MrMoT wrote: Ta yamaha stvarno nije neka gitara i jedino je uzmi ukoliko nameravas da ucis da sviras klasicnu gitaru. pozz
E sad, ja se lično ne bih složio sa ovakvom konstatacijom jer i pomenuti Da Capo nije neka gitara, tj. obe spadaju u jeftine i slabe gitare za početnike (ili izlete).
Yamaha C40 se proizvodi od 1994. god. i stariji modeli su neuporedivo bolji od ovoga što se trenutno kod nas prodaje (to se jednostavno ne da porediti). Meni se čak čini da naši trgovci uvezu neki škart (tj. ono što nigde ne može da prođe) i onda ga prodaju uz priču da je to "firma" i "ime" da se kupovinom dobrog imena ne može pogrešiti.

Nemanja_P
Posts: 10
Joined: 02 Jun 2007, 19:28
Location: Beograd

Post by Nemanja_P » 08 Jun 2007, 11:47

viden wrote:Mislim da je ipak bolje, ako se nema para, kupiti jeftinu gitaru i svirati nego čekati neka bolja vremena da bi se kupila gitara od 1200 i više eur (kako sam ovo sročio trebalo bi da počnem da se bavim politikom :) )

Pa znas kako i mozes. Obzirom da ja to studiram (medjunarodne odnose) kapiram te kao nekog kolegu. :)

E pa posto je ovo tema pocetnika evo obracam mu se:

Brate pocetnice, nemoj samo da kupujes Da Capo, Aster ili tako neke "marke". Savetujem ti.

Videne, probao sam Rodrigeza u Grckoj i slazem se sa tobom. Iskreno, to su i ovde izuzetne gitare (po meni poluprofesionalne) ali sumnjam da se rade "tamo negde". Bar ove preko 1000 i kusur evra.
BTW, meni se vise svidja (ne kao gitara nego kao gitara u Srbiji) Yamaha Grand Concert, ako moze da se nabavi direktno (ne u Mitrosu, s postovanjem) :)

Oki, e sad da procitam sta ima sledece!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest