IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post Reply
DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by DzOnI123 » 10 Jun 2009, 01:00

koja je od ove dve bolja za pocetnike...?xD :cekic: ... svirao sam pre neki dan kod druga YAMAHU F310 i mogu reci da je po meni to OK gitara ali nikada nisam probao IBANEZA a vidim da je i jeftiniji a s obzirom da sam pocetnik pokusacu sto manje para da izdvojim za akusticnu...jer ako imaju slican zvuk sto bih davao 25 e vise.. :ziveli: pa ako neko moze da mi kaze koja je bolja...

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by bokicasa » 10 Jun 2009, 08:38

ibanez akusticne gitare iz nizeg i srednjeg cenovnog ranga nisu na nekom glasu.Ovu Yamahu sam svirao jednom u zivotu i nije to losa gitara..fina..a sto se tice ibaneza,meni su ljudi govorili da izbegavam akusticne,bar te neke jeftinije.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by Kristijan » 10 Jun 2009, 08:40

Ruku na srce, ni jedna nije da padneš u nesvest. To su korektni instrumenti za totalnog početnika, i to je od prilike to. Nema tu nekih lepših reči.

Problem sa gitarama za totalne početnike je što su instrumenti koji se jako brzo "prerastu", i ako nisi siguran da ćeš u narednih godinu dana biti u situaciji da odvojiš od 2 do 4 puta više novca za kupovinu neke gitare za amatere entuzijaste, računaj da ćeš biti prilično nezadovoljan sa svojom gitarom, formiraće ti se kriterijumi i jasno ćeš znati zašto je i koliko je bolja neka druga gitara.

Da me ne razumeš pogrešno, zaista za učenje to nisu loše gitare, ne želim da ih sad nešto popljujem. Međutim, svestan sam činjenice da živimo u zemlji gde se do para teško dolazi, i gde treba biti jako pažljiv kada pare trošiš. Od cene koju imaju ova 2 modela do cene najjeftinijih gitara sa solid gornjom pločom rezonatora nije velika razlika, a dobiješ bitno unapređenje u tonu. Ove sa solid gornjom pločom takođe imaju i čivije sa livenim kućištem, a ne sa poklopcima, što je slučaj sa obe gitare koje si naveo. Kakve god da su ove sa poklopcima, nikad ne mogu skroz da se nose sa ovima što su spakovane u liveno kućište.

Znaš, jako često se nađem u situaciji da neko kad čuje da sviram gitaru, odjuri u špajz i izvuče nekakvu akustičnu gitaru "za početnike" pa me ili pita da li sam voljan da je kupim, ili mi je nudi da je odnesem za džabe, samo da im ne troši prostor više. I ljudi uglavno ostanu zbunjeni kad im kažem koliko malo para mogu da dobiju za takav instrument, a još se više zbune kad im kažem da je neći ni za džabe. Nema svrhe praviti kolekciju bilo kakvih gitara, samo zauzimaju prostor, a ne korite u suštini ničemu. Obično je priča ista - ili je klinac tražio gitaru, pa su mu je kupili onako, da ne puknu mnogo para, pa klinac odustao, ili je priča da je klinac uznapredovao, kupio bolju gitaru i sad živi svoj život, a mami i tati ostavio da im troši prostor instrument koji nikome ne mogu da prodaju.

Moj savet je da se prvo raspitaš da li negde u tvom okruženju postoji neko ko ima nekakvu akustičnu gitaru, pa da na njoj učiš dok ne skupiš pare za neku bolju. Mislim da nije tako redak slučaj da nađeš kod nekog gitaru koja se ne koristi. Eto meni je jedna klasična gitara trenutno "u prekomandi", tu sam slabo stizao da sviram u poslednje vreme, a ne volim da instrumenti čame neupotrebljeni, pa sam je pozajmio nekom klincu iz komšiluka. Mislim da će njegovi roditelji tek da mi budu zahvalni, budući da je klinac neradnik i tantuz, pa bi samo zakopali pare da su mu kupili bilo kakvu gitaru :)

Nije dobra logika kod kupovanja instrumenta da pokušavaš da uštediš 25 evra. Naravno da ne valja da budeš nemaran u trošenju para, ali moraš da imaš svest o tome da sviranje nije jeftina zanimacija, nije nikad bila, i neće nikad ni biti. Oprema koja valja nikad nije jeftina. Kad god pokušavaš po svaku cenu da uštediš, na kraju se nađeš u situaciji da si izgubio. Kod tih instrumenata iz te klase svakih 10 evrića vidiš i čuješ na šta si potrošio. Razmišljaj u procentima - tih 25 evra je od 15 do 30% cene. To ni za jedan proizvod nije zanemarljiva razlika. Ako je cena u korelaciji sa kvalitetom, onda to nije ušteda.

Sam kvalitet ova 2 instrumenta je teško meriti. Sve je to Kina, i za tu cenovnu klasu podjednako je slaba kontrola kvaliteta. Komadi variraju u kvalitetu dosta. Tih F310 sam imao u rukama ihaaaa... ko zna koliko komada. I ni jedna nije svirala isto. Tako da je ovo pitanje na koje teško može da se da odgovor.

E sad, neko vreme sam imao utisak da ime pomaže u preprodaji gitare, ali ovde je toliko besparica, da izgleda da više ni to ne igra nikakvu ulogu. Moj savet za najbolje trošenje tih para koje imaš na raspolaganju je da povedeš nekoga ko zna da svira, i da isprobate SVE dostupne gitare do tvog gornjeg finansijskog limita. Uopšte me ne bi iznenadilo da ćeš među instrumentima koji imaju daleko manje poznato ime da nađeš komad koji po kvalitetu ne zaostaje za ova 2 modela koje si pomenuo, a koštaće manje upravo zbog imena. Da ti objasnim zašto - nađu se na sajmovima ljudi iz tih ooooogromnih pogona za proizvodnju iz Kine sa predstavnicima velikih firmi, i sad recimo Ibanez poruči 200 000 komada, a Yamaha 300 000, a Takamine 250 000... i sad se njima skroz isplati da na tu količinu primene maaaalkice drugačiji dizajn za glavu gitare, i za drugačiju "šaru" sa imenom, a instrument isti... isti kao osnovni najjeftiniji model koji ta fabrika pravi... koji takođe može da se nađe, ali sa nekim bezveznim nazivom, i za manje para.

Znam da je odgovor preopširan, i da je pokrio verovatno i mnogo toga što nisi pitao, ali mislim da su ovo korisne informacije, i to ne samo za tebe, pa računam da nije šteta...

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by DzOnI123 » 10 Jun 2009, 11:55

Kristijan wrote:Ruku na srce, ni jedna nije da padneš u nesvest. To su korektni instrumenti za totalnog početnika, i to je od prilike to. Nema tu nekih lepših reči.

Problem sa gitarama za totalne početnike je što su instrumenti koji se jako brzo "prerastu", i ako nisi siguran da ćeš u narednih godinu dana biti u situaciji da odvojiš od 2 do 4 puta više novca za kupovinu neke gitare za amatere entuzijaste, računaj da ćeš biti prilično nezadovoljan sa svojom gitarom, formiraće ti se kriterijumi i jasno ćeš znati zašto je i koliko je bolja neka druga gitara.

Da me ne razumeš pogrešno, zaista za učenje to nisu loše gitare, ne želim da ih sad nešto popljujem. Međutim, svestan sam činjenice da živimo u zemlji gde se do para teško dolazi, i gde treba biti jako pažljiv kada pare trošiš. Od cene koju imaju ova 2 modela do cene najjeftinijih gitara sa solid gornjom pločom rezonatora nije velika razlika, a dobiješ bitno unapređenje u tonu. Ove sa solid gornjom pločom takođe imaju i čivije sa livenim kućištem, a ne sa poklopcima, što je slučaj sa obe gitare koje si naveo. Kakve god da su ove sa poklopcima, nikad ne mogu skroz da se nose sa ovima što su spakovane u liveno kućište.

Znaš, jako često se nađem u situaciji da neko kad čuje da sviram gitaru, odjuri u špajz i izvuče nekakvu akustičnu gitaru
"za početnike" pa me ili pita da li sam voljan da je kupim, ili mi je nudi da je odnesem za džabe, samo da im ne troši prostor više. I ljudi uglavno ostanu zbunjeni kad im kažem koliko malo para mogu da dobiju za takav instrument, a još se više zbune kad im kažem da je neći ni za džabe. Nema svrhe praviti kolekciju bilo kakvih gitara, samo zauzimaju prostor, a ne korite u suštini ničemu. Obično je priča ista - ili je klinac tražio gitaru, pa su mu je kupili onako, da ne puknu mnogo para, pa klinac odustao, ili je priča da je klinac uznapredovao, kupio bolju gitaru i sad živi svoj život, a mami i tati ostavio da im troši prostor instrument koji nikome ne mogu da prodaju.

Moj savet je da se prvo raspitaš da li negde u tvom okruženju postoji neko ko ima nekakvu akustičnu gitaru, pa da na njoj učiš dok ne skupiš pare za neku bolju. Mislim da nije tako redak slučaj da nađeš kod nekog gitaru koja se ne koristi. Eto meni je jedna klasična gitara trenutno "u prekomandi", tu sam slabo stizao da sviram u poslednje vreme, a ne volim da instrumenti čame neupotrebljeni, pa sam je pozajmio nekom klincu iz komšiluka. Mislim da će njegovi roditelji tek da mi budu zahvalni, budući da je klinac neradnik i tantuz, pa bi samo zakopali pare da su mu kupili bilo kakvu gitaru :)

Nije dobra logika kod kupovanja instrumenta da pokušavaš da uštediš 25 evra. Naravno da ne valja da budeš nemaran u trošenju para, ali moraš da imaš svest o tome da sviranje nije jeftina zanimacija, nije nikad bila, i neće nikad ni biti. Oprema koja valja nikad nije jeftina. Kad god pokušavaš po svaku cenu da uštediš, na kraju se nađeš u situaciji da si izgubio. Kod tih instrumenata iz te klase svakih 10 evrića vidiš i čuješ na šta si potrošio. Razmišljaj u procentima - tih 25 evra je od 15 do 30% cene. To ni za jedan proizvod nije zanemarljiva razlika. Ako je cena u korelaciji sa kvalitetom, onda to nije ušteda.

Sam kvalitet ova 2 instrumenta je teško meriti. Sve je to Kina, i za tu cenovnu klasu podjednako je slaba kontrola kvaliteta. Komadi variraju u kvalitetu dosta. Tih F310 sam imao u rukama ihaaaa... ko zna koliko komada. I ni jedna nije svirala isto. Tako da je ovo pitanje na koje teško može da se da odgovor.

E sad, neko vreme sam imao utisak da ime pomaže u preprodaji gitare, ali ovde je toliko besparica, da izgleda da više ni to ne igra nikakvu ulogu. Moj savet za najbolje trošenje tih para koje imaš na raspolaganju je da povedeš nekoga ko zna da svira, i da isprobate SVE dostupne gitare do tvog gornjeg finansijskog limita. Uopšte me ne bi iznenadilo da ćeš među instrumentima koji imaju daleko manje poznato ime da nađeš komad koji po kvalitetu ne zaostaje za ova 2 modela koje si pomenuo, a koštaće manje upravo zbog imena. Da ti objasnim zašto - nađu se na sajmovima ljudi iz tih ooooogromnih pogona za proizvodnju iz Kine sa predstavnicima velikih firmi, i sad recimo Ibanez poruči 200 000 komada, a Yamaha 300 000, a Takamine 250 000... i sad se njima skroz isplati da na tu količinu primene maaaalkice drugačiji dizajn za glavu gitare, i za drugačiju "šaru" sa imenom, a instrument isti... isti kao osnovni najjeftiniji model koji ta fabrika pravi... koji takođe može da se nađe, ali sa nekim bezveznim nazivom, i za manje para.

Znam da je odgovor preopširan, i da je pokrio verovatno i mnogo toga što nisi pitao, ali mislim da su ovo korisne informacije, i to ne samo za tebe, pa računam da nije šteta...
uf hvala ti puno...ima bas korisnih saveta..eh ali imam jedan problem..imam 14 godina i moja mama(po obicaju) misli da je to bacanje para itd...medjutim sada je kraj skolske godine i mozda se rodbina malo otvori sto se tice para..pa ako skupim dovoljno mislio sam da uzmem nekog IBANEZA do 250e ...ali problem kod toga jesu procesori pojacala i ostali ti efekti uz gitaru kojisu skoro skuplji od gitare...a sto se tice akusticne tu ne bih odvajao puno para..ne znam zasto ali cini mi se da je bolje odvojiti vise para za electric... sad sam malo preterao i mislim da ce ova poruka biti malo nejasna...! :ziveli:

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by bokicasa » 10 Jun 2009, 12:06

ne postoji to,bolje dati vise para u elektricnu..drugaciji instrumenti,vrlo malo dodirnih tacaka izmedju elektricne i akusticne/klasicne..pocevsi od zvuka,oblika,svega..a gledaj,opet ti nije pametno da imas i jedno i drugo a poprilicno lose...zar nije logicnije da kupis nesto malo bolje,ne mislim da sve pare spiskas na jednu gitaru,nego da kupis neku od 400 evra na primer,pa da kasnije stedis za drugu...besmisleno je imati elektricnu i akusticnu koje te sigurno nece zadovoljiti..bolje da imas jednu,ali kvalitetnu...mozda nisam najbolje ukapirao post,imam 39 temperaturu i rano je,ali nadam se da jesam..

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by DzOnI123 » 10 Jun 2009, 12:14

bokicasa wrote:ne postoji to,bolje dati vise para u elektricnu..drugaciji instrumenti,vrlo malo dodirnih tacaka izmedju elektricne i akusticne/klasicne..pocevsi od zvuka,oblika,svega..a gledaj,opet ti nije pametno da imas i jedno i drugo a poprilicno lose...zar nije logicnije da kupis nesto malo bolje,ne mislim da sve pare spiskas na jednu gitaru,nego da kupis neku od 400 evra na primer,pa da kasnije stedis za drugu...besmisleno je imati elektricnu i akusticnu koje te sigurno nece zadovoljiti..bolje da imas jednu,ali kvalitetnu...mozda nisam najbolje ukapirao post,imam 39 temperaturu i rano je,ali nadam se da jesam..
otprilike...xax,ali dok ja skupim 400e... a s obzirom da sam nestrpljiv i da vec mesecima sviram neki sljam od gitare kupljen u decijoj robnoj kuci ,pocetkom godine odlucio sam da uzmem nesto normalno... :cry: uf ubicu se vise...na kraju cu violoncelo da uzmem... :?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by Kristijan » 10 Jun 2009, 12:15

Odlično! Neodobravanje sredine je često jako dobar "motor", vrlo solidan podsticaj da ih ubediš da nisu u pravu. I dobra vežba za jačanje integriteta.

Dokle god je Washburn D10 190 evra, nema potrebe da daješ više para. To je verovatnije najbolje potrošena para kad su akustične gitare za entuzijaste u pitanju. Ako te interesuje električna gitara kasnije, mislim da ti ozvučena akustična neće trebati previše. Poenta je da sa ovom Washburn gitarom imaš rešen problem na duge staze, tek ako postaneš profesionalac osetićeš da ti treba ozbiljno bolja gitara, a ako ostaneš prosto muzički entuzijasta, gotovo da ti neće uopšte trebati bolji instrument.

O električnoj gitari, procesorima i pojačalima se dosta priča u drugim delovima foruma, pa tamo postavi ostala pitanja koja imaš.

I da ponovim ono što "trubim" stalno - nemoj da kupuješ akustičnu gitaru kao utešno rešenje dok ne nabaviš električnu, kupi je zato što te interesuje akustični zvuk. Ako te ne interesuje akustika, na delu foruma koji se bavi elekrtičnom gitarom naći ćeš mnogo informacija kako da za iste te pare pazariš entry level električnu i kako da je povežeš sa kompjuterom dok ne skupiš pare za pojačalo.

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by DzOnI123 » 10 Jun 2009, 12:33

OK...hvala puno..pomogli ste mi... :ziveli:

nikoljac
Posts: 8
Joined: 21 Oct 2010, 11:44

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by nikoljac » 21 Oct 2010, 16:31

da li je ibanez v72e-bk ozvucena gitara !??? :)

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by ness » 21 Oct 2010, 17:48

Nije,ima ugradjen tjuner za stimovanje,ako si to video na slici. :)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: IBANEZ V72E-BK ili YAMAHA F310

Post by ssmc » 21 Oct 2010, 18:52

nikoljac wrote:da li je ibanez v72e-bk ozvucena gitara !??? :)
Da li je tebi toliko dosadno? ^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest