Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post Reply
Mirjana
Posts: 14
Joined: 19 Jun 2016, 14:54

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Mirjana » 01 Jul 2016, 00:19

hahaha :mrgreen: Kako je lako suditi o ljudima, bez imalo truda o promeni perspektive i mogucnosti sagledavanja situacije iz nekog, vama drugacijeg, ugla.

Onog koga je zanimalo i ko je bio iole zainteresovan za moje misli, obrazlozila sam ih vec. Blago tebi ako putujes na osnovu ljubavi, meni nesto fali te ljubavi u novcaniku ^^ ^^

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by komil » 01 Jul 2016, 00:20

Mirjana wrote:Kad sam razmisljala o sviranju gitare nisam znala da moram toliko razmisljati o samom izboru.
:lol: Pa upravo je dosta nas pokušalo da objasni suprotno, da ne moraš razmišljati o izboru. To zaista nije kao da kupuješ auto.

Mirjana
Posts: 14
Joined: 19 Jun 2016, 14:54

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Mirjana » 01 Jul 2016, 00:26

Znaci odem u radnju, pokazem prstom, platim i to je to :mrgreen:

Svako mi drugacije govori. Citam tu neke komentare o falicnim gitarama, da idem sa nekim ko se razume da mi ne uvale neku gitaru koja se ne moze nastimati, o sto nekih cuda, pa dobro sam i ja povezala kraj sa krajem :lol: P.S. komentar o automobilu je koriscen kao metafora kako bih pokazala svoju poentu :) Naopako jos da gitara ima ventile i klipove, pa naprosto bih ostisla u persun :mrgreen:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by komil » 01 Jul 2016, 00:52

Mirjana wrote:Znaci odem u radnju, pokazem prstom, platim i to je to :mrgreen:
S obzirom da barataš krajnostima, ta krajnost je mnogo bolja i realnija od ove "treba misliti o hiljadu stvari".
Mirjana wrote:Svako mi drugacije govori.
Najvećim delom zato što je za onoga ko (duže) svira gitara jedna lična stvar. Doživljava se lično kao četkica za zube, kao produžetak ličnosti itd. svako ima svoju filozofiju. Ti nemaš. Tebi treba gitara, prosto je nabavi.
Mirjana wrote:Citam tu neke komentare o falicnim gitarama, da idem sa nekim ko se razume da mi ne uvale neku gitaru koja se ne moze nastimati, o sto nekih cuda, pa dobro sam i ja povezala kraj sa krajem :lol:
Pa šta sad. Postoje dve solucije. Nova - u proverenoj radnji imaš garanciju. Polovna - tu je neophodno da ti neko pomogne. Postoji realna šansa za faličnu gitaru, ali je Kristijan potpuno u pravu da, kada već pričamo o šansama, 100 puta je veća šansa da onaj ko kupi prvu gitaru posle par dana baci tu gitaru na neki tavan i to je to.
Mirjana wrote:P.S. komentar o automobilu je koriscen kao metafora kako bih pokazala svoju poentu :) Naopako jos da gitara ima ventile i klipove, pa naprosto bih ostisla u persun :mrgreen:
:grummel_2:

Za kupovinu polovnog automobila je potrebno znanje velikog stručnjaka i opet izađe posle gomila skrivenih mana, za prvu gitaru nije tako komplikovano.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by parker » 01 Jul 2016, 08:26

Mirjana wrote:hahaha :mrgreen: Kako je lako suditi o ljudima, bez imalo truda o promeni perspektive i mogucnosti sagledavanja situacije iz nekog, vama drugacijeg, ugla.
Onog koga je zanimalo i ko je bio iole zainteresovan za moje misli, obrazlozila sam ih vec. Blago tebi ako putujes na osnovu ljubavi, meni nesto fali te ljubavi u novcaniku ^^ ^^
Evo - da ti dam savet koji ce da ti ustedi 15000

Na osnovu svega sto smo culi od tebe, opsti utisak je da ces ti to da probas i bice ti zanimljivo par nedelja i odustaces.
Onda, ili se potrudi da nadjes negde nekog ko ce da ti da gitaru na par nedelja (to se na kraju krajeva nadje, drug od druga i slicno),
ili odustani odmah jer jasno je kao dan da nema nista od toga.
Ti kao kupujes gitaru al ako ostane sta para posle mora, a i ako kupujes najbolje da je neko donese do tebe jer ti ne mozes da potrosis 500-600 dinara vozom od Ns do BGD i nazad.
Jedne zice kostaju oko 1000 plus minus a treba ih menjati svaka 2-3 meseca. A na kraju krajeva tebi treba neko da daje casove - opet, jos dodatnih troskova..

Ti bi htela neko saosecanje od ljudi koji sviraju i trose dosta para na to a u svakom postu koji si napisala vidi se da ti to uopste nije neki prioritet.
Ili ti je more prece, ili pare, ili se ljutis na dobronamerne savete koje ti ljudi daju.

Mirjana
Posts: 14
Joined: 19 Jun 2016, 14:54

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Mirjana » 01 Jul 2016, 12:34

@Komil, Shvatam ja da svako ima svoju filozofiju i preferencije povodom gitare, pa otuda i razliciti saveti. Samo me je, da ponovim, sve to po malo zbunilo.

P.S. kao sto rekoh, automobil je metafora. Necu se saliti sa tobom, nemamo slican smisao za humor :)

@Parker, hvala na savetu :wink:

Pazi, da imam od koga da uzmem gitaru, ne bih se ovde raspitivala sigurno. Dobar predlog, ali neizvodljiv, jer verovao ili ne, ne krecem se medju muzicarima i ne poznajem nikog ko bi mi ustupio svoju gitaru na neko vreme.

Hvala ti puno na ovoj informaciji, da se zice menjaju na dva, tri meseca. Naucih ja dosta ovde.

Ne znam kakav ti to pogled na svet imas kada si zakljucio da ja trazim saosecanje :?: ili jos gore da se ljutim :?: Bas suprotno. Ovde sam dosla po savete, da cujem iskustva ljudi koji su iskusni i koji sviraju vec duze, isto kao sto ja recimo dajem svoje savete drugim ljudima iz oblasti u kojima posedujem dosta znanja i iskustva. Naravno da mi gitara nije najveci prioritet u zivotu, jer da jeste isla bih na Akademiju umetnosti i time zaradjivala novac. Meni se gitara svidja, volim njen zvuk, i oprobala bih se u tome kao vid hobija. Sasvim je logicno zakljuciti tako nesto. Ne shvatam frustraciju koja iz tebe izlazi. Cime si to isfrustriran u zivotu toliko?

Da se ljutim, sigurno ne bih imala ovoliko strpljenja da podrobno objasnim. Ovde se zaustavljam, jer ko je pokusao da razume, razumeo je. Mogu i ja biti grublja/direktnija/ostrija, analizirati tebe kao osobu, govoriti ti sta ti mozes, a sta ne mozes bez da sam te prethodno upoznala, ali bi se to protivilo svemu onome sto sam naucila tokom zivota.

Zahvaljujem vam svima na savetima, znam da u sustini svi mislite dobro :) Posebno se zahvaljujem muzicarima koji su sa aspekta razumevanja i mirnom energijom preneli svoje savete :)

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by jecaisale » 02 Jul 2016, 13:49

Mirjana, ljudi su sasvim dobronamerno(siguran sam) savetovali sta da uzmes a ja cu se nadovezati kao neko ko ne svira ali pravi gitare. Kupi neku najobicniju i najjeftiniju sa KP(imas ih i po 2k-3k dinara melodije...) stavi zice kakve takve i sviraj. Svirace ti i ta odlicno za pocetak, veruj mi, A sto se tice udobnosti bice ti neudobna i ta i ona za 3k eura. A ako imas veliku zelju i dalje za sviranjem lako ces odluciti da skupljas pare da bi kupila nesto ozbiljnije. Pa sta mislis na cemu su vezbali gro muzicara pre 30-40 godina i da li su imali internet i forum da se raspitaju sta da kupe. Naravno da koristimo sve sto nam je dostupno da bi se informisali ali podji samo od toga i neka te vodi intuicija.
U kratko cu reci da ja kad sam hteo da probam gitaru ja sam je napravio. Od sperploce i ne lici ni na sta ali meni je svirala najlepse... Nisam naucio da sviram ali sam naucio da pravim gitare... Sve u svemu volja je najvaznija...

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by laza » 02 Jul 2016, 21:27

~ ~ ~
E, da... Evo još jednog upečatljivog primera koliko je važno imati dobru gitaru i dobre žice na njoj:


User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Tenji » 02 Jul 2016, 22:43

Kako se samo niko ne pojavi sa ovim linkovima u temama gde se raspreda o tome koji cetvrti fuzz staviti u sekundarni pedalboard? :lol:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Rockatansky » 03 Jul 2016, 00:46

Tenji wrote:Kako se samo niko ne pojavi sa ovim linkovima u temama gde se raspreda o tome koji cetvrti fuzz staviti u sekundarni pedalboard? :lol:

Hahaha bas tako svi nesto cuju razliku izmedju ove ili one distorzije, ova ja onako bas toplija, a ona druga je vise zrnasta, ali nije bas brasnjava :lol: ali je dobra da mi bustuje srednje kada je koristim sa rezervnim pojacalom i tako dalje! :D A sada odjednom nije bitno ni koliko zica ima gitara.

Ljudi bas preteuju u krajnosti. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest