Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 24 Jul 2009, 09:00

Aha, ok. Nikad čuo za tu radnju mislio sam da nije slučajno neka manja ispostava ovih većih firmi. Ipak, veći deo instrumenata koje si pomenula može da se nađe u Mix Music, pa sam gledao cene.Sage serija ima par jako lepih instrumenata, ali ova koju si ti pomenula je najjeftinija gitara iz te serije, i budući da košta isto koliko i onaj Oscar Schmidt ili Washburn koje sam ranije preporučio, ja mislim da to nije pametna kupovina. Mislim, to je više od 15 000 dinara, i ako ćeš već da se strpiš da skupiš te pare, onda grabi priliku da kupovinu obaviš u nekoj većoj i bolje opremljenoj radnji.

Sve gitare koje si pobrojala imaju laminiranu gornju ploču rezonatora. Ne vidim ni jedan razlog da se daju za takvu gitaru iste pare za koje možeš da kupiš gitaru sa solid gornjom pločom rezonatora. Od tih SGT Ibaneza, samo SGT630 ima solid gornju ploču, ali i košta oko 250 jurona, što je definitivno više od 15 000 dinara. Ako baš nikako ne možeš da izvedeš kupovinu van tvog grada, onda bar gledaj da ne daješ ni pare više od tih 15 000 dinara, jer između gitara slične cene koje imaju laminiranu gornju ploču rezonatora, i gitara koje su nešto skuplje a takođe imaju takvu gornju ploču, razlika je uglavnom kozmetička, a ton nije bolji. Kad sve to uzmem u obzir, ona Ibanez V72 dođe kao najsrećniji odnos između cene i kvaliteta. Mislim da se uklapa u tih 15 000 dinara, a po specifikacijama nikako ne deluje lošije od ostalih modela koje su ti preporučivali. Onog Fendera nisam imao prilike da isprobam, pa ne smem ništa da kažem. Kao i uvek, ja sam malo u strahu da gitare tako velikih imena u toj cenovnoj klasi koštaju malo više nego što zaslužuju, da za iste pare možeš bolje da pazariš, ali da ne budem nepravedan, ne smem da tvrdim to i za ovu gitaru, jer je nisam nikad svirao.

Baš je maleracija što kupovinu možeš samo kod kuće da obaviš :(

User avatar
Zoe Sucette
Posts: 20
Joined: 21 Jul 2009, 02:37
Location: Tamo negde na juznom severu xD

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Zoe Sucette » 24 Jul 2009, 13:40

Jeste. =/
Icicu ja jos jednom i probacu ponovo te dve Ibanezove gitare, pa kakve god bile.
Mislim, nije meni vazna marka, moze da bude i Ying-Yung iz sirote Kine pa da se lepo cuje. :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 24 Jul 2009, 17:41

Ako prodavnica ima Takamine gitare, pitaj ih da li slučajno imaju model G330S, ta ima solid gornju ploču. Sad sam gledao po sajtovima domaćih prodavnica da se podsetim modela koje sam svirao, i ova mi je ostavila solidan utisak, a cena je bila normalna.

User avatar
Zoe Sucette
Posts: 20
Joined: 21 Jul 2009, 02:37
Location: Tamo negde na juznom severu xD

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Zoe Sucette » 24 Jul 2009, 17:58

Kristijan wrote:Ako prodavnica ima Takamine gitare, pitaj ih da li slučajno imaju model G330S, ta ima solid gornju ploču. Sad sam gledao po sajtovima domaćih prodavnica da se podsetim modela koje sam svirao, i ova mi je ostavila solidan utisak, a cena je bila normalna.
Imaju tu gitaru. ;)
Da li mozda znas kolika je cena? Gledala sam po sajtovima i vidim da je oko 257 evra :D Puno mi je, mogu do 200 evra :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 24 Jul 2009, 18:12

Hm, ja se sve nešto sećam da je bila oko 190 evra, ali ne mogu da tvrdim. A u toj tvojoj prodavnici, jesi li pitala kod njih za cenu?

User avatar
Zoe Sucette
Posts: 20
Joined: 21 Jul 2009, 02:37
Location: Tamo negde na juznom severu xD

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Zoe Sucette » 24 Jul 2009, 19:31

Secam se da je receno da je oko 250... Pff, puno mi je. :(

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by ness » 28 Jul 2009, 13:11

Zoe Sucette wrote:Jeste. =/
Icicu ja jos jednom i probacu ponovo te dve Ibanezove gitare, pa kakve god bile.
Mislim, nije meni vazna marka, moze da bude i Ying-Yung iz sirote Kine pa da se lepo cuje. :D
Onda uzmi stagg western akustaru.Ja imam jednu(kupljena u mitrosu za 80 evropskih novcanica)i uopste nije losa.Zvuk ce te oduseviti,neces verovati da je takav kad ga cujes.Jedino obrati paznju prilikom kupovine da izaberes pravi komad(ista stvar kao sa skvajerom).Ne zaboravi prilikom probanja gitare da akustika u prodavnici nije ista kao kod tebe u sobi npr.,tako da znas da kada je probas kuci verovatno ce se cuti jos lepse. :)

User avatar
vabafet
Posts: 113
Joined: 22 Jul 2009, 21:50

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by vabafet » 28 Jul 2009, 19:03

slazem se sa nessom.... stagg ima odlican kvalitet zvuka i gitare su ime extra.... kad sam ja pocinjao imao sam aster(nikako ne uzimaj ovo ako mislis da ti dugo traje u audentuicnom stanju tj. da nista ne menjas jer sam ja samo mesec dana nakon kupovine morao d apormenim civije, ispadali su mi srafovi na njima.... :x ) dok stagg ima odlican odnos kvaliteta i cene

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 28 Jul 2009, 19:28

Čekajte ljudi, jeste li ozbiljni? Stagg? Mislim, imao sam ih najmanje 10 u rukama, a ti modeli što su do 100 jurona su baš katastrofa, baš đubre za koje nikad ne bih dao novac. S kojim gitarama poredite te Stagg modele o kojima govorite? Mislim, ako imaš opciju da imaš gitaru nacrtanu na kartonu, i da imaš Stagg umesto toga, onda da - Stagg je dobar. Ali sve drugo... brrrrrr...

User avatar
vabafet
Posts: 113
Joined: 22 Jul 2009, 21:50

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by vabafet » 28 Jul 2009, 20:09

to sto se tebi e svidjaju ne znaci da su krs, gitare su super i nisu skupe....

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Aca » 28 Jul 2009, 20:18

vabafet wrote:to sto se tebi e svidjaju ne znaci da su krs, gitare su super i nisu skupe....
Stagg gitara za 80 mora da bude krs i kraj...ne bih nikad bacao pare na tako nesto....

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Aca » 28 Jul 2009, 20:23

usput... video sam gitaru kod nekog klinca prvi razred, koju je kupio za 2000 din kod kineza i samo mu cale zamenio zice i mali uci na njoj, i gitari nista ne fali...to sto se toj stagg gitari ne odsrafljuju civije kao sto rekoste, ne znaci da je dobra...ni ovoj kineskoj se nista ne odsravljuje, mogu da se kladim da je ta stagg od 80 evra u rangu sa ovom kineskom od 2000 din....

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 28 Jul 2009, 20:45

vabafet wrote:to sto se tebi e svidjaju ne znaci da su krs, gitare su super i nisu skupe....
Moji argumenti:

1. aljkav rad, spolja i ne toliko, ali iznutra se vidi užas, zanatski zločin
2. umrtvljen, tup ton, prosto da se pitaš da li je gitara uopšte od drveta
3. nepouzdan hardver

Ima toga još, ali po mojim merilima i ovo je dovoljno da je apsolutno nemoguće da se za neki instrument kaže da je super. Ne znam kakva iskustva imaš sa gitarama, ali moje veoma obimno iskustvo kaže da su Stagg gitare iz tog cenovnog razreda veoma loši instrumenti. Ne radi se o tome da li se to meni sviđa ili ne, nije to pitanje emocija i inspiracije, ili bilo čega krajnje subjektivnog, neuhvatljivog i neizrecivog. Izrada gitare, i ton gitare (koji je ovakav ili onakav kao direktna posledica izrade gitare), su itekako opipljivi i merljivi parametri. Ja kažem da je to loš instrument, jer posle četvrt veka petljanja s gitarama, i to prevashodno akustičnim gitarama, znam šta je dobar a šta je loš instrument. Nisam zaslepljen ni cenom ni imenom, pričam samo na osnovu ličnog iskustva, koje nije zanemarljivo.

E sad da čujemo tvoje argumente, samo ako može nešto ozbiljnije od "E meni su super i šta me briga!"

User avatar
vabafet
Posts: 113
Joined: 22 Jul 2009, 21:50

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by vabafet » 28 Jul 2009, 21:44

ako ti mislis da su stagg gitare lose, to je tvoje misljenje i ja to UMEM DA POSTUJEM, a ti ako hoces da ti dam svoje misljene mogao bi da budes malo pristojniji... recicu ti samo ovo : losem K**cu i dlake smetaju, tvoji argumenti mozda i jesu ubedljivi ali 2 od 10 tagg gitara mogu da kite takvim komplimentima...
i da tvoje argumente mogu da prepoznaju samo iskusniji gitaristi, ne totalni pocetnik, a koliko se secam ova osoba je pocetnik.....
Toliko
arivederci kristianeeeeeee

User avatar
vabafet
Posts: 113
Joined: 22 Jul 2009, 21:50

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by vabafet » 28 Jul 2009, 21:57

stagg sw201BK akusticna western gitara negde oko 7000din za pocetnike je savrsena(moja 2. gitara) jedna od najboljih(ako ne i najbolja) u ovom cenovnom rangu...kristijane idi probaj pa se javi...... da cujemo tvoje nadasve strucno misljenje..... :|

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest