Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post Reply
User avatar
vabafet
Posts: 113
Joined: 22 Jul 2009, 21:50

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by vabafet » 28 Jul 2009, 22:00

i da Epiphoene PR 150 negde oko 9.000 ili 10.000 takodje dobar za pocetnike

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 28 Jul 2009, 22:15

Dakle tvoj savet je da sada kupi veslo umesto gitare, pa kad za godinu dana malo počne da formira kriterijume, da čupa kosu i da se pita zašto je zbog razlike od 50 evra kupila daleko lošiji instrument... Vrlo zanimljiv pristup u savetovanju početnika! Ako imaš nešto korisnije od ovoga, daj da vidimo.

S čime porediš Stagg? Sa Aster gitarom? Uuuuu, sukob Titana, stvarno se ne zna ko je opakiji! Imaš li bilo kakvo upotrebljivo poređenje?

Inače ova početnica je odmah naglasila da je interesuje gitara na duže staze, tako da zaista ne vidim ikakvog smisla u čitavoj ovoj priči o Stagg gitari od 100 jurona. Poenta je da zaista pomognemo ljudima, ne da im preporučujemo kako da pola novca koji imaju na raspolaganju upropaste. Oduvek sam tvrdio da je bačena para kupovina baš jeftinih instrumenata, i oduvek sam imao detaljne argumente za to, i možeš komotno da malo prečešljaš ovaj deo foruma, nema potrebe da u svakoj temi pišem sve to iz početka. Ta fraza "savršen instrument za početnika" se kod mene čita "gitara koju ćeš u roku od 6 do 12 meseci da mrziš jer su sve druge gitare bolje". I da, svirao sam SW201, i samo mogu da ponovim ono što sam već rekao.

Čoveče, jednostavno nisi ispratio temu dovoljno pažljivo. Na raspolaganju je do 200 jurona, i te pare mogu daleko bolje da se potroše. Zašto bi ako imaš između 15 i 18 hiljadarki na rapolaganju kupio makar kakvu gitaru za 7 hiljadarki? Kakva je to logika? Ne pišem ovo zato što tebe hoću bilo šta da ubeđujem, sviraj svoju Stagg gitaru i budi srećan, to je tvoja stvar. Ali pre nego što kreneš ponovo da deliš savete, razmisli koliko si potkovan za tako nešto.

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by bokicasa » 28 Jul 2009, 23:12

ne zelim da ovo ispadne sliht coveku...nisam osoba koja to radi i uvek sam prezirao to,ali mislim da je Kristijan ipak covek koji je mnogo vise i duze u muzici nego ti i koji ima verovatno vise iskustva od svih nas sto se tice akusticne gitare..mislim da ne bi trebalo da se nesto ubedjujes sa njim,jer sta god je covek rekao do sada u vezi akustike bio je u pravu..vidi se razlika izmedju nas klinaca i posta tih "matoraca"..:D

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by ness » 29 Jul 2009, 00:12

Daj bre ljudi,sta vam je? Devojka je lepo rekla da joj marka gitare ne igra ulogu nego ton. Obzirom da je pocetnica,taj stagg ce biti vise nego dobar za nju,jer gitara ima lep ton hteli vi da se pomirite sa tom cinjenicom ili ne. Nema bolje gitare za pocetnike od te. Zasto spiskati 200 jevreja,kada svi znamo kakvi su pocetnici,mnoge prodje volja za mesec dana,i sta onda? A vi mozete da filozofirate i pljujete kolko hocete,na kraju krajeva ona ce sama odluciti. Uostalom,zasto se uopste proizvode gitare za pocetnike? Najbolje da svi krenemo sa fenderom !

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 29 Jul 2009, 06:44

Zoe Sucette wrote:Treba mi neka gitara koja je dobra i moze da traje dugo.
Evo odgovora na pitanja dušebrižnika. A ja kažem da Stagg nije dobra gitara, i nije instrument koji se kupuje na duge staze. Ne kažem da je loša zato što na njoj piše Stagg, nego zato što je jednostavno loša. Nikad nisam ni jedan instrument niti kupio niti preporučio na osnovu firme koja piše na njemu. Na karaju krajeva, i u ovoj temi sam pomenuo da je poželjno izbeći velika imena, jer za iste pare može da se nađe bolji instrument malo manje zvučnog imena. Ali konkretno taj Stagg ne valja.

Kad se jednom čovek zezne da kupi gitaru od 7000 dinara, i ako slučajno odustane od sviranja, nema teorije posle takvu gitaru da proda. Mislim, možda je uvali nekom drugaru za turu pića. Takav instrument ima ništavnu preprodajnu vrednost. Dakle u slučaju odustajanja od sviranja imaš čist gubitak od 7000 dinara. Instrument od 200 jurona možeš svakako da prodaš za 150 ako se predomisliš, dakle imaš 50 jurona gubitak, ali zato u slučaju da se ne predomisliš, imaš instrument koji neće da ti zvuči razočaravajuće već posle godinu dana. Manji gubitak sredstava u preprodaji i bolja perspektiva instrumenta... meni su to dovoljno jaki razlozi da ipak potrošim 200 jurona na gitaru. Ma taman i da imaš opasnost da imaš isti finansijski gubitak u preprodaji, opet imaš bolji instrument u rukama.

I još na ovo da odgovorim. Iskreno, pojma nemam čemu služe "početničke" gitare. To je samo malo lepši termin za loše gitare.

Svima koji smatraju da je Stagg tako dobra gitara savetujem jednu malu turneju po muzičkim prodavnicama i testiranje drugih akustičnih gitara. Širenje vidika je čudo!

User avatar
vabafet
Posts: 113
Joined: 22 Jul 2009, 21:50

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by vabafet » 29 Jul 2009, 11:05

ako neko misli da krene da radi nesto( u ovom slucaju da nauci da svira) logicno je da nece da odustane....ako ima snaznu volju neka kupi stagg ili sta god drugo joj savetuje ''iskusniji'' kolega, a ako nema snazn volji i misli da ce za 30 min dnevno nauciti nesto onda ne treba ni da kupuje

Enterprise
Posts: 187
Joined: 29 Nov 2007, 14:55

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Enterprise » 29 Jul 2009, 11:52

vabafet wrote:ako neko misli da krene da radi nesto( u ovom slucaju da nauci da svira) logicno je da nece da odustane
Ne mora da znaci,ali uopste.

@ Zoe Sucette

Ja bih slusao Kristijana,pa makar se zajebo :D Salim se ja,neces se zajebati sigurno,covek zna vise nego svi mi zajedno. :D I da,da sam na tvom mestu ja bih dao sve pare koje imam na gitaru,ne bih ni razmisljao o necemu jeftinom.A jeftinu dandaru mozes uvek da kupis!! :ziveli:

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by ness » 29 Jul 2009, 13:21

Zoe Sucette wrote: Mislim, nije meni vazna marka, moze da bude i Ying-Yung iz sirote Kine pa da se lepo cuje. :D
Za sve dusebriznike sto rece Kristijan.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 29 Jul 2009, 13:33

Ness, samo ti lepo idi i uporedi taj Stagg sa nekom od gitara koje sam preporučio u klasi do 200 jurona, pošto ti očigledno fali reper u ovom slučaju. Posebno sa izdvojio Wasburn D10 i Oscar Scmidt OG6, i te gitare jesu 2 ipo puta skuplje, ali su najmanje 5 puta bolje od tog Stagga. Ne znam kakav problem imaš, ovo nije tema o gitarama do 7000 dinara nego tema o gitarama do 15000 dinara, i više je nego očigledno da si zalutao, a sada se prosto inatiš. I daješ pogrešne savete. Možda je taj Stagg odlična gitara u klasi do 7000 ali je veslo u klasi do 15000, i to je to.

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by ness » 29 Jul 2009, 13:36

Ma ok. Kristijane,nisam ja rekao da ti nisi u pravu. Sve sto si ti napisao je istina. Samo sam hteo da kazem da postoje i jeftinija resenja,zar je to tako strasno?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by sinisake » 29 Jul 2009, 13:39

Najbolje da svi krenemo sa fenderom !
Mudre reci, sinko, mudre reci!!! :wink: :ziveli:

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by ness » 29 Jul 2009, 13:41

:wink:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by sinisake » 29 Jul 2009, 13:45

Sad bez zezanja - ko moze, nek kupi sto bolju i skuplju gitaru, makar bio i pocetnik.
I sam Steve Vai je tako savetovao jedared na teveju, a on valjda zna znanje... :lol: :ziveli:

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by ness » 29 Jul 2009, 13:54

Dok mi ovde tupimo i "pametujemo",Zoe Sucette prodje volja za sviranjem . :lol: :lol: :lol:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju akusticnu gitaru kupiti - do 15.000?

Post by Kristijan » 29 Jul 2009, 13:57

Ma fora je da ni gitare od 200 jurona nisu profesionalne gitare i da nismo ovakav čabar od države kakav jesmo, to bi bile gitare koje se računaju kao početničke. Dakle ne daš puno para, a imaš instrument koji zaslužuje pažnju. A ovo što se nama nudi kao "početnički" instrumenti su instrumenti koji i mogu da se plasiraju samo u tužnim lokalitetima kao što je S(v)rbija, i jedino što je kod njih "početničko" jeste što sa njima počinje proizvodna linija u određenoj firmi, to im je najjeftiniji instrument u ponudi. I najlošiji.

Čoveče, ja sam jedan od većih zagovornika pametnog trošenja para, a ovde ispade da ljude navodim na snobizam i kupovanje namunjenih marki... Ne mogu da verujem...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest