Pomoć oko izbora magneta za bridge

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by nebojsak » 06 Jul 2009, 19:47

Elem, hteo bih zameniti bridge magnet na svojoj gitarici, te staviti neku proverenu mast. Gitara se uglavnom oslanja na Rickenbacker trip, dakle, ima dosta visokih, i dva Shadow humbuckera koji originalno idu sa njom, i odlični su za clean, ali na malo jačem driveu nekako prducka i nema ono masno zaobljenje koje bih ja hteo.

E sad, nije da sam imao prilike da isprobam svu silu magneta u svojoj karijeri, pa bih molio za savet. Meni je nekako pao na pamet SD SH-4 kao provereni univerzalac, toplog, masnog vintage tona. Možda PAF DiMarzio, al to mi nekako vuče na metalurgiju. Ono što sviram je... kako bih se izrazio... hardcore u širem smislu pojma, ali sa dosta drone i noise elemenata, repeticije itd. Uostalom, [bezobrazni advertajzing] ima link na majspejs u mom potpisu, pa da ne pokušavam suviše da opišem neopisivo [/bezobrazni advertajzing].

Što se tiče želja i fazona, Rat 2 je main overdrive/dist stompbox, ako eventualno mogu da vam približim trip. Dakle, treba mi topao vintage ton, ne previše distorziran i nikako nu metal plastičan (dist pot na Ratu se retko mrda preko četvrtine), sa finim midlovima i da se čuje žica, da ne bude ššžćććžžžž treš metal vlažni pesak, nego više gn gn gn kn kn :bravo:

Ako je neko razumeo ovo prethodno izneseno, molio bih za savet. Fala in advens.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Funkomat » 06 Jul 2009, 20:33

nebojsak wrote:Meni je nekako pao na pamet SD SH-4
Njega bih ti i ja preporucio. Ne mozes pogresiti sa SD-om. :ziveli:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Historik » 06 Jul 2009, 21:05

Mozes vec preporuceni Sd Sh4, a kad si vec u domenu Duncana mozes da pogledas i Pearly Gates, signature magnet Bilija Gibonsa. To je u sustini Duncanov vintage humb 59, samo sa masnijom konfiguracijom. Lep na klinu, masan na drajvu/distu. Od DiMarzia masnocom se uglavnom moze pohvaliti Tone Zone2, ali je to high-output magnet, ne znam kako bi ti se uklopio sa ostalima koje imas. Ja ga imam, prilicno sam zadovoljan.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by MUzzY » 06 Jul 2009, 21:19

Mislim da bi ti se DiMarzio PAF dopao. Ja imam Air classic koji je malo vise Air-y :D ali se suuuuper lepo snasao na mahagony gitari.

User avatar
turbosarma
Posts: 40
Joined: 05 Feb 2009, 11:37

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by turbosarma » 06 Jul 2009, 21:25

nebojsak wrote: Meni je nekako pao na pamet SD SH-4 kao provereni
Taj SD SH-4 je super magnet ali, jedan nas kolega, mozda ga znate, gitarista Nablesnotesni je uzimao takav magnet da proba, i sad zvuk fenomenalan, masan, sve ok, ali kad prebaci na neki drugi magnet on je bio 50% tisi od ovog pometuog,(tako ih valjda namerno prave, da bi zamenio sve a ne samo 1). Ocu da kazem da je sve sto sam cuo o tom magnetu super, osim ovoga sto je preglasan, sad zavisi kakvi su ti i ostali magneti, mozda su i oni dovoljno jaki.... :ziveli:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Historik » 06 Jul 2009, 21:54

turbosarma wrote:
nebojsak wrote: Meni je nekako pao na pamet SD SH-4 kao provereni
Taj SD SH-4 je super magnet ali, jedan nas kolega, mozda ga znate, gitarista Nablesnotesni je uzimao takav magnet da proba, i sad zvuk fenomenalan, masan, sve ok, ali kad prebaci na neki drugi magnet on je bio 50% tisi od ovog pometuog,(tako ih valjda namerno prave, da bi zamenio sve a ne samo 1). Ocu da kazem da je sve sto sam cuo o tom magnetu super, osim ovoga sto je preglasan, sad zavisi kakvi su ti i ostali magneti, mozda su i oni dovoljno jaki.... :ziveli:
Pazi, ako su mu ostali magneti neke stock varijante, i jos ako gitara nije brendirana (te su i stock magneti i elektronika samim tim gori), onda je tako nesto i bilo za ocekivati. SH4 je vrhunski magnet, i greota ga je uparivati sa nekim no-name magnetima i potenciometrima. Sa druge strane, taj problem sa jacinom signala (tj. sa razlikom u jacini signala) je vrlo prisutan i realan, jer svaki proizvodjac ima svoje izlazne vrednosti. Ovo se donekle moze neutralisati spustanjem glasnijeg magneta, naravno, samo ukoliko razlika nije drasticna

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by nebojsak » 06 Jul 2009, 22:32

Nije stock magnet, Shadow je, ti su stavljani u tu gitaru krajem sedamdesetih. Znači, nije fuš definitivno, a u svakom slučaju, meni bridge piči u 90% slučajeva.

I da, zaboravio da naglasim, mahagoni, lepljen vrat + rosewood fretboard.
Last edited by nebojsak on 06 Jul 2009, 22:34, edited 1 time in total.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Funkomat » 06 Jul 2009, 22:33

Ja sam na strat-u imao problem da je stock bridge magnet bio mnogo tisi od stock neck magneta.
Zamenio sam ga Duncanom i sad imam obrnut problem. :)
Tacno je to sto Historik kaze da moze da se sredi spustanjem magneta ali previse udaljen magnet gubi na kavalitetu zvuka.
Ovaj SSL-1 u bridzu mi se toliko svidja da planiram da stavim isti i u neck poziciju.
Seymour Duncan all the way. :ziveli:

Poslusaj par onih klipova na SD sajtu. To ti je super nacim da ih poredis. Tvoja gitara najverovatnije nece zvucati kao ti klipovi ali kazem, odlican nacim da cujes razlike izmedju magneta. :ziveli:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Historik » 06 Jul 2009, 22:53

Pa uz takvo telo i ostale magnete mozes da biras koji ces Duncan. Osim SH i Pearly Gatesa poslusaj na sajtu i sempl standardne 59. To je Dankanova verzija PAF-a, orginalnih hambakera za Gibson LP '59. Vrlo lep i izbalansiran magnet, mozda bas to trazis. U svakom slucaju, na Dankanov sajt, i baci se na preslusavanje semplova!

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Nob.Venoda » 06 Jul 2009, 23:46

Josh jedan glas za SH-4, ja ga imam u svojoj gitari, magnet prosto objashnjava :)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Guitar_thrill » 06 Jul 2009, 23:54

obavezno javi sta uzmes...ja sam u slicnoj dilemi, sh4 vs. pearly gates vs. 59 ....u pocetku sam otpisao pearl gates jer sam video da ih stavljao u strata, pa sam mislio da to nije za mahagoni telo...ali izgleda da sam se prevario.... :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by guv'nor » 07 Jul 2009, 01:07

Verovatno sam do sada svima dosadio, ali moja asocijacija na zaobljeno i debelo je uvek bila ovo. :D
Mada, sa Dankanom ne verujem da možeš da se zezneš, ma šta uzeo od tih klasičnih modela. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by nebojsak » 07 Jul 2009, 01:09

Momci, devojke und trandže, fala vam najiskrenije na interesovanju i savetima. Jes, izleda da će pasti kuglica na čika Dankana, kako se čini.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by Funkomat » 07 Jul 2009, 01:12

guv'nor wrote: Mada, sa Dankanom ne verujem da možeš da se zezneš, ma šta uzeo od tih klasičnih modela. :)
Upravo to.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pomoć oko izbora magneta za bridge

Post by nebojsak » 07 Jul 2009, 01:14

guv'nor wrote:Verovatno sam do sada svima dosadio, ali moja asocijacija na zaobljeno i debelo je uvek bila ovo. :D
Mada, sa Dankanom ne verujem da možeš da se zezneš, ma šta uzeo od tih klasičnih modela. :)
Lepo zvuči, al ima tu par saplićućih momenata
Great for jazz, blues, classic rock and slide.
dalje
Works especially well with maple and ebony fingerboards. Also works great with hollow and semi-hollow body guitars.
što deluje kao mali mismeč under current conditions. Enivej, hvala :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest